Dinlediğiniz insanının dini ya da milliyeti sizi rahatsız eder mi?

Dinlediğiniz İnsanının Dini Yada Milliyeti Sizi Rahatsız Eder mi? İnsanları bu kıstasa göre mi tercih edersiniz. Uç bir örnek belki ama System Of A Down dinler misiniz? Türkiye'de Hayko Cepkin'e verilen tepkiler sizce haklı mı?

Güncellemeler:
SOAD Türklere karşı çok tepkisi olan bir grup. Hayko Cepkin de kendisine kimliğinden dolayı konserlerde tacizde bulunulan bir müzisyen. Bir süre önce konserde birini yumruklamıştı bu sebepten dolayı.

Soruma gazetecileri, yazarları da katabiliriz

0|0
11|27

En İyi Erkek Görüşü

• Son zamanlara kadar yoktu sadece Duman grubuna karşı bir rahatsızlığım oluştu.şarkılarını hakketen severdim baya hoşuma giderdi ama artık dinlemek gelmiyor içimden radyoda duyduğumda kapatıyorum.

Herkesin müzik yapma hakkı vardır ama saygısızlık yapmak kimsenin haddi değildir bana göre.bu yüzden artık tercih etmiyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• bu insanlar mal malloş adam şarkı söylüyor ırkınıa dinine söyleniyorlar uln size ne ya ne cahil halkımız var anamadım gitti byle şeyleri takmam taksaydım eğer hayko vb şarkıcıları dinleyemezdim allah beni mal yaratmadı şükürler olsun sanki kendi ırkındaki tüm insanlar düzgünmüş gibi diğer ırktaki tüm insanlara küfredfen aşağılayan insanları dünyanın malları olarak tanımlıyor ve bir türk olarak kürt bir sanatçıyı açıp şu anda dinliyorum ...ırkınızı sanatın dışına bırakın gençler yoksa kimse mutlu olamaz sizde dahil

ulan şarkı süper ama bu adam laz ya dinlenmez

şarkıya bak be ama adam ermeni sktret

ne güzel ağıt yakıyor ama kürt bu asla dinlemem

0|0
    0|0
    • anlattığını tamamen yanlış anlamışsın..ırkından dolayı derken bize karşı tepki gösterenlerden bahsetmiş.. türkler şöyledir, böyledir diyen bir ermeniyi dinlemek ayrı, bu konuda yorum yapmayan birini dinlemek ayrı..haa sen yediriyorum ben kendime diyosan sorun yok tabi..ama herkes yediremez..

• dini ve milliyeti rahatsız etmez, ama bundan kaynaklı radikal ve şovenist tavırları varsa beni kasar

0|1
    0|0
  • Dini ve millliyetçiliği ön plana çıkaran şarkıcıları dinlemek çok tarzım değil. Sanatın bütünleştirici olduğunu düşününce sürekli ötekileştiren System of Down dinlemek çok mantıklı gelmiyor bana. Hayko'nun güzel şarkıları var ama brutal rock'ı çok abartmadığı sürece :)

0|0
    0|0
  • Benim halkıma, değerlerime saygısızlık göstermeyenler kabulümdür, bunların rkına, dinine bakmam..laf edenleri dinlemek de istemem..bundan doğal bir şey olamaz herhalde..

0|0
    0|0
  • Benim değerlerime saldırmadıkları sürece etkilemez ama saldırıyorlarsa etkiler .

0|0
    0|0
  • SOAD şarkılarını beğendiğim bir grup olmasına karşın tam bi o.ç olduklarını düşünüyorum. Hayko ya gelince adamın kralı şarkılarıda süper. Bana göre tek kusuru dış görünüşü biraz itici

0|0
    0|0
  • Beni kesinlikle rahatsız etmez..Her nekadar hiç haz etmediğim milletler olsada, iş icabı hepsiyle iyi geçinirim...Öyle bir ön yargım yok. Bireysele indirgendiğinde, ki neticede iletişimler hep o şekilde olmakta, milletçe olan tutumların bir ehemniyeti kalmamakta.

0|0
    0|0
  • Soru güzel fakat neden bayanlardan böyle sorulara çok az katılım oluyor her şey geyik ya da sexle ilgili mi olmalı kayda değer bulmaları için kadınların konuları... İlla ansiklopedi devir demiyoruz az biraz zorlayın kendinizi de şöyle şeylere de yorum atın.

0|0
    0|0
    • Evet. Bana da ilginç geldi. Ya fikirleri yok ya da dediğin gibi...

• Kimliği rahatsız etmez ama SoaD'ı biliyoruz. Parçalarında Türklere dokundurmalar var. Böyle şerefsizleri dinlemem, dinleyeni de sevmem.

0|1
    0|0
  • rahatsız etmez. kalkıp benim inanç ve milliyetimle uğraşmazsa, düşmanlık yapmadığı sürece ben başkasının inanç ve milliyetinden rahatsız olmam. sonuçta herkes yolunu kendi çizer.

0|0
    0|0
  • zaten bizim dinimiz de hoş görü var ne olursa olsun kimi dini olursa olsun o kişi dini saygı duycaksın onlar sana duymasa bile öğle öğle islam dini temize çıkar mış olursun kimse nin dini de karışmayız

0|0
    0|0
  • hiç takılmam dinine,ırkına.dipnot:can bonomo için de yahudi diyolar eurovisiona seçildiğinden beri.

0|0
    0|0
  • tabiki hayır. müzilke dil din ırk siyasi görüşün alakası yoktur.

0|0
    0|0
  • hepsini dinlerim ama kendi diliyle diniyle sanatını propoganda aracına dönüstürürse hiç işim olmaz

0|0
    0|0
  • Charles Aznavour aslında bir Türk düşmanıdır..

Çok dinlerim.. link

0|0
    0|0
  • Dinime ve milletime karşı olumsuz tavrı varsa bende benzer şekilde davranırım.

system bu yüzden dinlemeyi bıraktım. Hayko yu severek dinlerim fakat Türklere karşı söylemleri olursa onuda silerim

0|0
    0|0
  • herkesin görüşüne saygım vardır.

0|0
    0|0
  • evet kürt, yahudi,... olması beni rahatsız eder... bunun haricinde tüm ülke dil din ırklara saygım var...

1|0
    0|4
  • Sanatçı, siyaseti veya dini sanatına katmamalı.Yoksa verilen tepkiyi kaldırabilmeli.

1|0
    0|0
  • etmez, ceşit iyidir. Mümkunse uzaylı olsun hatta

0|0
    0|0
  • benim için önemlidir bu durum

0|0
    0|0
  • kime taparsa tapsın farketmez, faşoluğu da sorun değil.

0|0
    0|0
  • hayko bizden daha vatansever kimliğe değil yüreğe bakmadıkça kaybederiz

0|0
    0|0
  • SOAD gibi ırkçıları bir kenara koyarsak, o kadar önemli değildir bu husus.

0|0
    0|0
  • Herkesi dinlerim benim için fark etmez.

0|0
    0|0
  • Hayır dine dile renge bakmam

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 11

• dinlediğim insanın izlediğim insanın okuduğum insanın dini ırkı milliyeti beni rahatsız etmez ama benim ülkem karşısında duruşu ve din dil ırk gibi farklılıklara karşı duruşu beni fazlasıyla ilgilendirir.ahmet kaya dinlemem system of a down dinlemem.ne olduğu önemli değil ülkemle problemi olan insanlara prim vermem.orhan pamuk okumam.ama haykoyu severek dinliyorum.bu ülke alehtarı bir söylemi olursa onu da dinlemem.

0|0
    0|0
  • Ben mesela eskiden su ahmet kayayi dinlerdim ta kiiii o vatan haini oldugunu pkkli oldugunu girene kadar, simdi onu sarkilari gecsin tv de radyo da aninda kulaklarimi tikayip degistiriyorum !

2|0
    0|0
  • hayko cepkını sevıyorum ,kışılık olarak da muzık olarak da...çunku ışıne sıyasetı katmıyor.. ışını ıyı yapıyor..

soadı dınlemedım cunku turk duşmanlığı yapıyor .. bır kaybım yok...

0|0
    0|0
  • kendi dini,ırkı ne olursa olsun benim için farketmez dinlerim ama eğer benim dinime,ırkıma bir laf sokma,küfür varsa dinlemem asla..soad dinlemiyorum.

1|0
    0|0
  • ya ritim önemli, beni uçuruyo mu uçurmuyo mu o önemli yeri gelince müslüm de dinlios yeri gelince tiesto, yeri gelince belki ajdar bile yani ruh hali daha önemli

kimse kusura bakmasın kendimi şartlayamam filancayı illa dinlemeliyim die

0|0
    0|0
  • dini yada milliyeti beni rahatsiz etmez ama ama irkci aciklamasi varsa asla dinlemem.hayko cepkini konusmussunuz oadami dinlemem ama fikirleriyle ilgili en ufak bilgim yok

0|0
    0|0
  • müzik evrenseldir. hiçbir sanatçıyı karakterine, ırkına veya görüşlerine bakarak dinlemedim. ki özellerine bakılmaya kalksa bu karışık yapıdaki insanların çoğunu dinleyemez nefret ederiz.

0|0
    0|0
  • insanın inancı yalnızca kendisini ilgilenirir Allah la arasında olan bişey... milliyetini de insan kendisi secemez zaten tıpkı annesini babasını secemediği gibi

0|0
    0|0
  • Benim dinime milletime burnunu sokuyorsa işim olmaz.Müzik evrenseldir ortak duygular düşüncelerse dinlerim ayırt etmem.

0|0
    0|0
  • tabiki etmez ..

0|0
    0|0
  • yok deve... kimsinin diini imanı kimseyi ilgilendirmez.en sinir oldugum şey.

0|0
    0|0
Yükleniyor...