Siyasi kitaplar okur musunuz?

Siyasi kitaplar okur musunuz? En son hangi siyasi kitabı okudunuz?

0|0
10|20

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 19

• Belli bir dönem için okumuşluğum vardır üşenmeyip 2002 yıllarında 85 Tl. verip Daskapital'i ne büyük hevesle aldığım günü an gibi hatırlarım fakat gel gör ki okuduklarından öğrendiklerinden sonra görüyorsun ki " herkesin sevmeye engel evcil acılarının varolduğunu " hal böyle olunca asıl öğrenilmesi gerekenin tamamen siyasi temelden ziyade onu oluşturan parametreleri irdelemek olduğunu farkediyorsun farkediyorsun etmesinde hatta düşünüyorsun bunun üzeri salt bu durum üzerine henüz siyasi bir kavram oluşturmayan ekonomik, felsefik ve sosyolojik tezler üzerine sonra bunun nasıl olurdu bir kesim için bir "görüş" olarak benimsendiğini düşünüyorsun ama hangiz "...izm" olursa olsun bir annenin göz yaşından daha fazla "...izm" taşımadığını bir ten renginden dolayı bu "...izm'lerin" nasıl olur da bir insanı köleleştirmek ve öldürmek hakkını bir başka pastel veya yağlı boyalı sonbaha ölümü cilt rengine sahip "Niveacıların" bu insanları öldürmeye hakkı oluyor diye soruyor kendisine ve çok sonraları sıkıyorsun bu ...izm'lerden bekliyorsun siyasetten olabildiğince uzak kitaplar arasında sonra bir boşluk belki bir sürüklenme haliyle senin yaratanın ve bütün her şey üzerinde tek tasarruf sahibi olanın kelamıyla tanışıyorsun anlıyorsun aslında bunun sadece bir din değil bir siyasal, sosyolojik, hukuksal tüm ilişkileri düzenleyen muazzam bir kitap olduğunu sonra hep her durumda kaynakça olarak kullanmaya başlıyorsun hayatında bir süre sonra yine farkına varıyorsun bu ...izm'ler seni ondan koparmış. Hatta öyle ki

Bundan yıllar önce gazetecilerin, İsrail Devleti’nin o günkü başbakanı Şimon Perez’e “Kur’an-ı Kerim, sizin devletinizin yıkılacağından haber veriyor” diye hatırlattıklarında, Perez şu cevabı vermişti: “Kur’an’ın bahsettiği Müslümanlar gelsin, düşünürüz.” (Tercüman Gazetesi, Ergun Göze, 1986)

Sen tekrar başlıyorsun harıl harıl Haldun, Hallac, F. Razi, M. İkbal, E.Hanife'yi tarumar edip Emevi ve Abbasi dönleri irdelemeye sorgulamaya beynin bir tarafından damıtıla damıtıla biriktirilen o doğrular beynin daha dip kısımlarında açılışmış musluk tarafından akıp gidiyor sessizce kala kalıyorsun bilmeni istemedikleriyle zira otorite bilmediğini tanımyalamadığını "terörist" ilan eder ve o gün terörist dendiğinde sana anlıyorsun ki "hukuk egemenlerin egemenliğini devam ettirebilme aracıdır" Ve tez hazırlayan bir insan tanıyorsanız sorun ona dünyada doğru daha çok ne var ki ? Ama gel gör ki evet her doğru doğdur ama her doğru hak değildir. Bu nedenle mesela doğruyu bulmak değil hak olanı bulmak olmalıdır.

1|0
    0|0
  • evet en son haliçte yaşayan simonlar

1|0
    0|0
  • alev alatlı beyaz türkler küstüler

1|0
    0|0
  • Malesef okumuyorum kimseyle de siyasi görüş falan sormuyorum büyük tartışmalar oluyor.

1|0
    0|1
  • Çok okurum. Şu an siyasi okumuyorum.

1|0
    0|0
  • hayatımda siyaset konuşmamışım :(

2|1
    1|0
    • Ben apolitik biriyim. Halkların kardeşliğinden yanayım <3

• benim komünistliğim bana yetiyor sağol :)

• İnsanlarla konuşulmaması gereken 3 konu

1.siyaset

2.din

3.aşk hayatı veya özel hayat

Tabi samimi degilseniz :)

0|0
    1|1
    • Hangi insanla konuşacağına bağlı. IQ seviyen ve kültürel birikimin yüksekse , ilk 2 konu gayet iyi konuşur.

• Ben eksi vermedim. Çok istiyorsan artını vereyim şimdi.

• Teşekkür ederim yanlış bir anlaşılma oldu o zaman iyi günler kolay gelsin :)

• hayır okumam

1|0
    0|0
  • HOCA'yı okudum , Ahmet Davutoğlu'nu anlatıyordu.

1|0
    0|0
  • atatürk ilke ve inkilaplarını okudum onu da zorla okuttular

1|1
    0|2
  • Okumam

0|0
    1|0
  • çok kitap okudum ortaya karışık sınırı yok...

1|0
    0|0
  • okumam:D siyaset beni bozuyor:D

1|0
    0|0
  • Seni de mi attılar:))

1|0
    0|1
  • Siyasetten nefret ederim

0|0
    2|2
  • yorgun mayıs kısrakları

adnan menderesi anlatıyor

0|0
    0|0
  • Siyaseti sevmem disipline hayranım

0|1
    0|0
  • Bazen okurum.

0|0
    0|0
  • Sosyalizm ve insan Che guevars

felsefenin temel ilkeleri politzer

sosyalizm ve din

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Kızıl çar'ın uyanışı , putin'i anlatıyor

2|1
    0|0
  • okumam.

0|0
    1|1
  • Ayy kıyamam sen yine mi siteden atıldın asjfs

engellemekten yoruldum valla engellemeyeceğim artık :)

İsmail Beşikçi'nin Hayali Kürdistanın Dirilişi

kitabını yeni aldım sana da tavsiye ederim <3

2|2
    0|1
    • vay xewalım<3

• Bak ben sana sataşmıyorum güler yüzle yaklaşıyorum. sen durup dururken bana sataşıyorsun :D

Ama ben genede sana sataşmayacağım :)

• Aferin aferin taktiği beğendim :)

• ara sıra okurum

en son 1 Mart vakası

1|0
    0|0
  • İlk elden kaynaklara ulaşabildiğimce onları okumaya çalışıyorum .

1|0
    0|0
  • Evet.Atatürk'le ilgili kitap okumuştum 5ay önce.Şu aralar bilimsel takılıyorum daha çok.

1|0
    0|1
  • hiç okumadım

0|0
    0|1
  • okurum. ahmet şık- pusu

0|0
    0|1
  • Siyasetin her halinden nefret ederim.

0|0
    3|1
  • hayır okumam