Satrançta en önemli taş hangisi sizce?

Satrançta en önemli taş hangisi sizce?

0|0
11|30

En İyi Erkek Görüşü

• Satrançta en önemli taş karşı tarafı mat etmeye yarayacak olandır. Satrancın temeli pozisyon üstünlüğüne ve avantaj elde etmeye dayanır. Dolayısıyla bir taş iyidir demek çok yanlış olur. Oyunun en kuvvetli figürü Vezir olsa da, şahınızı kaybettiğiniz de mat olursunuz. Ayrıca bir çok oyuncu için taş feda ederek oyun kazanmak ilgi çekicidir.

Satranç tıpkı hayat gibidir. Bazen ihtiyacınız olan tek şey en küçük figürdür. Böylece onu rakibin alanına getirince istediğiniz taşa çevirebilirsiniz. İyi bir oyuncu taşlarını ne zaman ve nasıl kullanacağını bilir ve esas gayenin oyun kazanmak olduğunu unutmayarak taş hesabı yapmaz. Sayı olarak üstün veya toplam olarak güçlü olduğunuz da bile oyunu kaybedebilirsiniz. Bütün bunları dikkate alarak taşın öneminden çok poisyon içerisindeki kıymetine bakmak gerekir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Oyunda En Önemlisi Şah Ama En Fazla Sorumluluk Vezirdedir Sonra Fil Kale piyon

aynısı patişah patişianı işini gören vezirler ... işte anlata bildimmi:)

0|0
    0|0
  • Satrançta en önemli taş Şah tır. Çünkü diğer bütün taşların görevi şahı korumaktır. Şah giderse oyunda biter.

0|1
    0|0
  • vezirin yeri ayrı

0|0
    0|0
  • Piyon

0|0
    0|0
  • At, vezir bile onun gibi hareket edemez :) Bir video izlemiştim at tüm kareleri hiçbirinin üstünden tekrardan geçmeden dolaşabiliyormuş.

0|0
    0|0
  • satrançtaki bütün taşların şahı korumak için var olduklarını düşünürsek başka bişey söylemeye gerek yok ama sen şahı korumak için en önemli taş hangisi dersen ozaman vezir derim ;)

1|0
    0|0
  • Piyonlardır. Çünkü onlar olmazsa veziri, şah'ı kim koruyacak. Bir de ilk yeme işlemi onlar tarafından yapılır. Şöyle ki bir ülke düşünün ki sadece kuvvet komutanları, genelkurmay başkanı var ama er yok. Kim savaş esnasında cephede bire bir çarpışacak bu mantık satrançta da geçerli hiç kimse satrançta direk vezirini çarpıştırmaz..

0|0
    0|1
  • piyon yazmışlar hahahaha:D şah güzel kardeşlerim şah:D

0|0
    1|3
  • Şah -.-

Hayır o bitince oyun biter yani neyin kafası bu şaidsalşl

0|0
    0|0
  • piyondur öne sürdügün asker güçsüz bile olsa arkasındakini korur.ölmesine sadece kralı mat edeceksen izin vereceksin

0|0
    0|0
  • bir piyon eksik oynamak bile kazanmayı zorlaştırırken hangisi önemli olabilir ki? hepsi

0|0
    0|0
  • piyon en sevdiğim fil :D

0|0
    0|0
    • Nereden kopyala yapıştır yaptığımı söyleyeyim. 2 katın yaşında bir adam olarak sen daha doğmamışken profesonel turnuvalara katılıyordum. Öğrendiklerimi ve öğretilenleri şöyle bir hatırlayınca ortaya bu yazdıklarım çıktı.

Birazcık yazım şekline ve diline bakma zahmetine girişseydin yazıyı yazan kişinin ben olduğunu kolaylık anlardın.

• vezir onemlı tabı ama kullanmayı bılmekle alakalı cogu sey,en gereksz ne dıye sorsan bıraz daha mantıklı olurdu ona cok net fıl dıyebılırdım

0|0
    0|0
  • Vezir :D biz arkadaslarla kendi aramızda oynarken şah mat olsa bile vezirle devam ediyorduk oyunu bitirmiyorduk

0|0
    0|2
  • Gerçekte en önemli taş "Şah"tır. Ama ben piyon demek istiyorum.

0|0
    0|2
  • Taş ayırt etmem ben hepsi kaliteli görevlerini başarıyla yerine getiren taşlar böyle çifte standart yaratmayin.

0|0
    0|1
  • veziri severim heryere gidiyo bir atı yok yazık :D şah daha önemli tabiki

0|0
    0|0
  • At . ... .

0|0
    0|0
  • tabikide şah :D

0|0
    0|0
  • piyonlar bence

0|0
    0|2
  • savaş ortasında komutansız kalmaktır Şahsızlık ;)

0|0
    0|1
  • At çünkü en farklı hareket eden o taş ve ileriki hamlelerini tespit etmekte zorlanır insan.

0|0
    0|2
  • buna taşın değeri değil pozisyon karar verir genelde.

0|0
    0|0
  • En önemli taşlar piyonlardır

Ne kadar iyi kullanırsan piyonları o kadar avantajlısındır

0|0
    0|0
  • taş falan bahane en önemlisi zekanı nasıl kullanabildiğindir

0|0
    0|0
  • vezir kullanışlıdır

0|0
    0|0