İlk yemek yapma deneyiminiz nasıl oldu?

kimi insanlar pasta, börek yaparak kimileri makarna yumurta yaparak başlar siz nasıl ne zaman başladınız

0|0
23|20

En İyi Kız Görüşü

• Yangın çıkararak başladım.

10 yaşlarında falan varımdır herhalde.Tam net yaşımı hatırlamıyorum.Bizim sokaktan

3 kız arkadaşım, kardeşim ve ben bizim evdeydik.Annem pazara gitmişti.Evde sadece biz

vardık.Karnımız acıktı ve yumurta yapalım dedik.Küçük bir tavayı aldım.Ocağın büyük yanan tarafına koydum.Kızlarda yanımda hep beraberiz mutfakta.Yumurtaları kıramadan tava birden alev aldı.Bunlar kardeşimle beni oracıkta bırakıp yangın var diye bağırarak kaçtılar.Kardeşimle ben ne yapacağımız bilemez halde kaldık.Sonra hemen tavayı aldım lavaboya attım.Kardeşime de su doldur dedim suyu hemen attı tavaya söndürdük.Sonra tavayı lavabonun altına annem görmesin diye sakladık.Bu kaçan arkadaşların peşinde biz giderken bunlar alta ki komşuya da söylemişler yangın var diye.Biz indiğimizde annem de çıka geldi. Biraz kıvırmaya çalıştık ama anladı biraz kızdı bize tabi.Öyle yani.

0|0
    0|0
    • Bunlar kardeşimle yazmışım pardon kardeşim bırakıp kaçmadı.

Erkekler Ne Diyor 20

• Pirinç pilavı yapmıştım ilk olarak...Tek parçaydı... Artık öyle ustalaştım ki; benimle buluşan her pirinç tanesi pilav tavasındaki lezzetli bağımsızlığını ilan ediyor...

3|0
    0|0
  • Evde kimse yoktu , yumurta yapmıştım peynirli ve kabuklu .

0|0
    0|0
  • ufak şeyleri yemek diye saymam (yumurta, makarna, hazır çorba) ..

üniversiteye yeni başladığım sıralarda annemi aradım anne ben mercimek çorbası yapacam dedim. annemin dediği şey yetti bana.." oğlum çoğu yemeğin özü aynıdır.. soğanı kavur. salçayı koy, kavur.. malzemeleri koy, kavur, suyu ekle kapat kapağını pişsin..

1bucuk yıl iyi bir ahçının yanında yamaklık yaptım annemin verdiği o tavsiyeyle..

0|0
    0|0
  • İlk okuldayken annemde işe başlayınca ablamla yemek yapmak istedik. Metal bir tabakta su kaynatıp, içine bir kaç tane çubuk makarna atmıştık :) öyle oluyor mu acaba diye. ikinci deneyimimiz ise, köfte yapmaktı. Malzemeleri falan ekledik, diyoruz ki neden cıvık bu kıyma. Herhalde soğanı az geldi :) Doldur soğanı, doldur soğanı :)) Annem akşam eve gelince ekmekle falan toparlayabilmişti kıymayı.

0|0
    0|0
  • İlk okulda idim.Evde yalnızdım ve bizimkilere süpriz yapayım dedim ve kurabiye yapmaya karar verdim ve yemek kitabını açtım ve yapmaya başladı.Bir ara babam aradı ne yapıyorsun dedi.Ben de süpriz dedim.Daha sonra akapdı ve annemi aramış ve tam kurabiyeleri fırına vermek üzere iken annem geldi ve hepsini çöpe attı.Bir daha o evde yokken yapmayayım diye ama şimdi eve gittiğim zamanlarda yemekleri bana yaptırıyor :)

0|0
    0|0
  • yumurta kırarak başladım :)

0|0
    0|0
  • üniversite evinde menemen yapmıştım ilkler için çok lezzetsizdi ama şimdi gerçekten arada çok fark var kendimi bya geliştirmişim.geçen ıspanak yaptımm tutmadı ama :D princi fazla atmışım netteki saçma yemek tarifleri yznden

0|0
    0|0
  • İlk defa nohut yapmıştım takır takır diş kıran cinsinden :)

0|0
    0|0
  • yumurtayla :D

0|0
    0|0
  • ilkokulda bir kere evde yalnız kalmak zorunda kalmıştım o zaman.

0|0
    0|0
  • yaptığım ilk yemekle birlikte yetenekli olduğumu farkettim, o gün bugündür, mutfakta aşçı, yatakta da... yok yok sonrası fazla oldu

0|0
    0|0
  • pilavı yakarak başladım.:D suyunu az koymuşum bide hemen pişti anlayamadım:D ha ilk makarnayıda soğuk suyla beraber kaynattım:D hamur oldu.

0|0
    0|0
  • bir çok çeşit soslu makarna yaparım

0|0
    0|0
  • menemennn harika yaparımm yemek yapmak ve yaptıgını yemek ayrı bir zevk beee

0|0
    0|0
  • hiç hatırlamıyorum üzerinden 5-6 yıl geçti

0|0
    0|0
  • vala hatırlamıyom kı. Yumurtayla baslamadgm kesn kendlernı hc sevmem d..

0|0
    0|0
  • Yumurta kırdım içine kabuğu düşürmeden. Mis gibi oldu..

0|0
    0|0
  • Açlığa yenilip yumurtayla. Yumurta mı ne la bu dedikten sonra girmiyorum o işlere.

0|0
    0|0
  • Menemen yapmıştı il defa çok zevkli bişi ya yemek yapmak

0|0
    0|0
  • salata yaparak başladım, iyi bir aşçı sayılırım

yaktığım kemalpaşa tatlısı dışında :ı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• Ouvvv hiç unutmuyorum .. sanırım ilkokul 3. sınıftaydım ve z.yağlı taze fasulye yapmıştım , babaannemin tarifiyle de elde açma ıspanaklı börek yapmıştım ... vay bee ne yufkalardı :))

0|0
    0|0
  • ben arkadaşımla börek yapmıştım. böreğe hiç yağ koymamışız kupkuru olmuştu sadece biz yedik kimse yiyemedi :D

0|0
    0|0
  • kızartma yapmıştım sanırım

0|0
    0|0
  • Sebzeli bulgur pilavı yapmıştım. 13 yaşındaydım, babannem anlatmıştı ben yapmıştım. Güzel de olmuştu gayet.

0|1
    0|0
  • Kekle başladım.

0|0
    0|0
  • 11 yaşındayken dökme tatlı yapmıştım:D:D

0|0
    0|0
  • yumurta yaptım ama piştiğinde nasıl bir değişiklik oluyo acaba diye düşünürken 15 dakika durdu zavallı ocakta :D

0|0
    0|0
  • ilk yumurta kırarak başladı mutfak işleri

0|0
    0|0
  • ben yumurta kırmıştın sabah kahvaltı için erken kalkıp hazırlamıştım severek yemişlerdide tadı kötüydü ama :D

0|0
    0|0
  • Makarna :D

İlk yaptığım makarna gibi güzel olmuyo şimdi yaptıklarım. Acemi falandım ama çok güzel yapmıştım

0|0
    0|0
  • pilav yapmıstım ölçüsünü kaçırmıstım 2 3 bardaktı sanırım pırınç ben onu gıttım bıldıgımız bıra bardagıyla koydum sonuç ise şırnakta asker doyuracak kadar kocaman bır pılav oldu

0|0
    0|0
  • Pilav yapmistim idare ederdi. Aslinda çogu yemegi bilirim ama hiç yapmam. Annem varken bana mi duser :D

0|0
    0|0
  • Makarna yapmıştım JENNY sayesinde :D

0|0
    0|0
  • yemek yapmasını bilmiyorum desem inanırmısın ? :D

0|0
    0|0
  • 11 yaşımda başladım.Pilav yapmıştım, o günden sonra pilavı hep bana yaptırmaya başladılar.

0|0
    0|0
  • annemim gözetimi altında makarna yapmıştım. biraz hamurumsu oldu ama güzeldi:)

0|0
    0|0
  • Sanırım yumurta kırmakla işe başladım.

0|0
    0|0
  • kurabiye yaptigimi hatirliyorum..kurabiye disinda herseye benziyordu ama..direk cöpe gitmisti..

0|0
    0|0
  • Pilav ve hic fena değildi.

0|0
    0|0
  • Makarna ardından omlet ve kek ile devam etti :)

0|0
    0|0
  • makarna aşamasındayım hala

0|0
    0|1
  • şaka gibi, 3 kat kabaran kek yapmıştım. ben bile şok olduğumu hatırlıyorum ama nefisti.

0|0
    0|0
Yükleniyor...