Zülfü Livaneli- Serenad kitabını okuyanlar kitap hakkındaki düşünceleriniz neler?

Sizi en çok etkileyen kısımlar, sinirlendiren kısımlar , kendinizle bağdaştırdığınız kısımlar vs genel olarak nasıl değerlendirirsiniz?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Bu dünyada sana kötülük yapmak isteyen insanlar çıkacak karşına ama unutma ki iyilik yapmak isteyenler de çıkacak. Kimi insanin yüreği karanlik, kimininki aydınlıktır. Geceyle gündüz gibi! Dünyanin kötülerle dolu olduğunu düşünüp küsme, herkesin iyi olduğunu düşünüp hayal kırıklığına uğrama! Kendini koru kızım, insanlara karşı kendini koru!"Zülfü Livaneli, Serenad ..*

çok ama çok güzel bir kitap(tı).zira istemeye istemeye bıraktım.ne kadar geciktirmek istesem de bir şekilde bitti..kısacası ben çok beğendim.heyecan,aşk, tarih..pek çok şey vardır.durup kendini sorgularken bulabiliyor insan.

okumayanlar için ayrıntı vermek doğru olmaz merakla alınıp okunması lazım.

0|1
    0|0
    • kesinlikle bencede aşk tarih insanlık bu kadar güzel anlatılabilirdi.Bitirmemek için ne kadar uğraşsam da bir günde 200 250 sayfa okuyunca maalesef bitti çabucak :)

Kızlar Ne Diyor 1

• çok beğendim, ama adamın aşkını çok beğenmiştim vay be demiştim hoş kitaptı vesselam:)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• süper bir kitap beni etkileyen kısım şuan açtım o sayfayı buldum :) sayfa 57

"Benim tezim , bütün halkların, bütün kültürlerin birbiri hakkında önyargılara sahip olduğudur. Eğer bir gün bu önyargı kelimeleri, yani Avrupa dillerindeki barbar, Japon dilindeki gaijin, Müslümanlardaki kâfir, Almanlardaki Ari olmayan gibi önyargı sıfatlarını kaldırabilirsek, amacımıza ulaşabiliriz. Amaç nedir derseniz, bence tam olarak şudur: İnsanın değerinin sadece insan oluşundan geldiği: din, milliyet, cinsiyet, renk, cinsel tercih, siyaset gibi birtakım ön sıfatlarla ayrımcılığa uğratılmadığı bir hümanizm anlayışı." İşte bu söze katılıyorum ben ve hak veriyorum bende bu görüşteyim :)

0|0
    0|0
    • dikkat spoiler içerir :D sorry

• Spoiler yok bence :) ama insanlara sadece insan olduğu için vereceğimiz bir dünyada yaşamak çok güzel olurdu dedirten, insanlığı , ırkçılığı, tarihi , aşk ı harmanlamış bir kitaptı.

Yükleniyor...