Okuyan insanlar zekilikten ziyade çok salak oluyorlar, sizce doğru mu?

gerçekten ben bunu fark ettim üniwersite okuyan veya okuyup da bitirmiş insanlar falan çok saf oluyorlar salak oluyorlar hakaret etmek gibi amacım yok ama benim tanıdığım bütün insanlar böyle okumuş insanlar aklını beynini felan kaybediyo heralde derslere kafayı vermekten

Güncellemeler:
hayattan hiçbir haberi olmayan sadece zamanını derse adayan insanlar oldukları için herşeyden geri kalıyorlar ve çoğuda herşeyi ihmal ettikleri için çalışmak okumak uğruna kendileride kro oluyorrrrrrrrrrr
okuyanlarada iş yok şimdi geçin bu ayakları sizzzzz inek gibi ders çalışmaktan güzelim gençliğinizi bitiriyorsunuz ders çalışarak. kariyeriniz olsada biryere kadar. para herşey demek değildir kariyeri parası olan insanlar hep vicdansız allah korkusu olmayan insanlar olur ancaaaaaaaa
hayatını paraya adamış parayla herşeyi yapabileceğini sanan ve yardıma muhtaç insanlara parası olduğu halde bağışta bulunmayan bu zengin insancıklar vicdansız olur böyle anlatabildimi.

0|0
18|19

En İyi Erkek Görüşü

• okursan iş bulma şansın %51 okumazsan %49 bence. yüzde 2 önde olabilmek için 18 yıldır okuyorum. gençlik gitti sayılır bu yaştan sonra hayatı kazanmışız kaç yazar ya...

1|0
    0|0
    • Her yaş değerlidir.Elinden gidince anlıyorsun 22 yaşıma bir daha gelsem çok şeyi yapmak ve yapmamak isterim ama bunlar asla hatalarım olmazdı kardeşim.Yaşının değerini bil.

• bende onu dile getirmeye çalıştım ama bazı insanlar salak anlamadılar neyse +1 sana

• eyvallah okan teşekkür ederim katılıyorum sana da kardeşim. soran sana da teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 18

• Bilemem. Baya iddaalı konuşup ortaya laflar savuruyorsun. Para,amaç değil araç olmalıdır.Araç olursa mutluluk verir.Parayı sevenler Allah'ı sevmez, kendini üstün görür,vicdan azabı duymaz !? Bir yere kadar doğru bir yere kadar yanlış.

Okuyana iş yok geçin bu ayakları demişsin. Ülkede istihdam yok ise bu okuyanın sorunu mu? Ya da iyi bir bölümü kazanamadığı için elindeki bölümden mi iş bulamıyor?

Benim dayım zengin bir tekstilci. 2 haftada bir hayır yapıp yemek dağıttırır.r. İşini gücünü bırakıp sokaktaki açları bizzat doyurduğuna şahidim . 5 vakit namazı eksik değil. Eve gereksiz birşey aldığını görmüyorum onun ihtiyacı olanlar varken fazlası neyimize diyerek.

İnsan şükrettikçe kazanır . . . İnsanları eleştirirken bir daha düşün hiçbir şey göründüğü gibi değildir . .

0|0
    0|0
  • gerçekten öyleler bence de çok gerizekalılar, bana özelden mesaj atsana bişey söylücem.

Hepsi tatlısu kurnazı, yalıçapkını...sittir et. gel sen gel

0|0
    0|0
  • ben üniversite okumamış biri olarak bunun okumakla ilgisi yok insan mal olunca okudukları kitap taşıyan eşeklikten farksızdır ama şöyle bi durumda var tabi okumak ve eğtim önemlidir insanı ağırbaşlı yapar örn (hiç fırlama bir filozof yada bilgin gördünmü hayır) boş insan boş işlerler uğraşır boş şeylere güler boşlukla mutlu olur dolu insan daha bilgin olduğu için o boşluklarla tatmin olmaz fazla bilgi kimseyi bozmaz ama cahillik bozar unutma beynini yaklaşık daha 100 de 95 boş korkma kimse bilgiden kafayı yemez kendine yeterince vakit ayıramamktan kafayı yer bukadar

0|0
    0|0
  • Bul beni Gizli. Bulll Beniii

0|0
    0|0
    • dikkat et üstün zekalı , çarpar seni mazallah !

• Bunları sayıyla da vermiyorlar artık. Üstün zekaya mevcut olanı, çok yakışıklı olup acı çekeni... Tey Allahım ya!

• nası kanayan bir yaraya parmak bastınız. üniversite okumak ve bitirmiş olmak ha?

bu ülkede üniversite öğrencisi olmanın genel profili şudur:

bolca tv izlemek, gezip tozmak, finallerde kasmak ve en yaralayıcısı "ejderha dövmeli kız, alacakaranlık tarzı en fazla 4 kitap okumak. ne bekliyorsun?

0|1
    0|1
  • Kısmen doğru, dersle kafayı bozup gerçek hayattan bir haber yaşayanları gördüm. Ultra inek kesimi. Ee akünün suyu zamanla boşalıyor tabi.

0|0
    0|0
  • Al sana en iyi cevap: xD

2|0
    0|0
  • Deneme sınavları kötü gidiyor sanırım.

Sadece "çok isteyip üniversiteye giremeyen genç kızın dramını" görebildim ben buradan bakınca.

1|0
    0|0
  • Sen çekiver o zaman patilerini Kitaplardan.. Madem biz de Allah korkusu yok sen kaç kurtar kendini..

0|0
    0|0
  • ben deveye hendek atlatmaya gidiyorum

1|0
    0|0
  • he he he...

0|0
    0|0
  • Aferin çok güzel tespitler.

1|0
    0|0
  • bencede

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • yeter arrtık guncelleme yapma

0|0
    0|0
  • sımdı ne desek yalan olur

0|0
    0|0
  • saf oluyorlar salak oluyorlar diyorsun ve hakaret etmemiş oluyorsun öyle mi

0|0
    0|0
  • sen okumadın sanırım onlardan akıllı olduğun için

2|0
    0|1
    • okuyorum ama salakta değilim . ben üstün bir zekaya mevcutum

• üstün zekaya mevcut olmak, ayrı bişey olsa gerek

• hay maşallah çok üstün zekan var ama aklınca okuyanlara b.k atıyosun nasıl bi çelişki :D

Kızlar Ne Diyor 18

• biri kuyruğa fena basmış, geçmiş olsun

sen okuma ve hep zeki kal :D bu tespitlerini de anlat sağda solda, senin gibi zeki olanlar anlarlar. zira benm aklım almadı, okudum ya ondan zaar

2|2
    0|0
  • vay arkadaş üniversite okumak bu kadar berbat bişeymiş demekki keşke okumasaymışım yaa 4 senede bilim adamı olurdum demekki mallaşmamın sebebi üniversite mezunu olmam :D :D şaka gibi yaa

0|0
    0|0
  • senin beynine ne etki ettide bu hale geldin peki?

0|1
    0|0
  • Güncellemelerini de okudum da sen ne yiyip ne içtin. Ben anlamadım da. Nasıl bu kadar 'ahmakça' genelleme yapabiliyorsun ki? Yok okuyanlar vicdansız olur gibi. Bence sen üniversite okumuş olsaydın ya da kapısından içeri girmiş (yazdıklarından okuduğun pek anlaşılmıyor, üzgünüm) biraz ufkun açılırdı. İçinde bulunduğun o gafletten biraz sıyrıl da kendine gel.

0|1
    0|0
  • Eğitim alıpta çok entellektüel insanlar bilirim bunun tam tersi olanlarda var.İlkokul mezunu olup da üniversitelilere taş çıkaran adamlar da var.Tamamen karakter meselesi bunu eğitimine bağlamak yanlış olur.

0|0
    0|0
  • üniversitede okumadan olmuyor kardeşim hele ki gidip te ağır bir bölümde okuyorsan , devamlı çalışma gerektiren bir bölümde okuyorsan insan ister istemez asosyalleşebiliyor.bunun salaklıkla alakası yok...

ayrıca hayattan haberi olmayanlar demişsin yani televizyondan takip etme...vb o da bir asosyalliktir bana göre.sen müzik aleti çalmıyorsan , tiyatroya gitmiyorsan , ahşap boyama...vs yapmıyorsan bana göre sende asosyal sıradan bir insanın tekisin.

1|1
    0|0
    • yukarda yorumunu gördüm "üstün zekaya sahibim." demişsin...ürettiğin ne var allah aşkına? bana onu söyle seni takdir edeyim...okumak bir şey öğrenmek zekilik belirtisi değildir.

• üstün zekaya mevcutmuş bu da zekanın göstergesi başlıbaşına.

• evet güncelleştirmelerden sonra kafasında bir şeyler ürettiğini gördüm çok şükür :)))) :p

• Ne desem demesem daha iyi.

Hayat kitaplar değil azıcık prtaikte lazım desem

1|0
    0|0
  • Salak bir doktor görmedim. Okumak kalitedir ...

0|1
    0|0
  • yaradan rabbinin adı ile oku

1|1
    0|0
  • hunharca kahkaha attım yemin ederim:))) arkadaşım sorun nedir? nasıl bir yaşantı geçirdin ki böyle bir kine büründü için? yalnız dikkat et egonun oyununa geliyorsun. zira bu söylediklerinden rasyonalizasyon yaptığın fikrine varıyorum:)))

0|0
    0|0
  • sen salak olupta okumayı başaranlara rast gelmişin hep

0|1
    0|0
  • bence bu sorun okuyan insana hakaret özür dilemelisin

0|0
    0|0
  • o kişiye göre değişebilir ama cogunlukla saflık olarak haklı olabilirsin

0|0
    0|0
  • genelleme yapmamalisin..