Istanbul arkeolojide cekim yapan gelin, damat neden dusuncesizsiniz yav.

Bugun marmaray projesi esnasinda ortaya cikan eserleri ( pardon uc bes canak comlek birilerine gore -ismi lazim degil- neyse. ) gormeye gittim.

Bir adet sevimli ciftimiz giymis gelinligini, damatligini bahcede cekim yapiyor. Bu aralar pek bir modaymis efenim boyle muzelerde fotograf cektirmek falan fistik. Neyse her sey buraya kadar dogal.

Lakin bir sure sonra eserlerin tepesine cikmaya falan calisti bu zati muhteremler. Haliyle benim tepemin atmasina az kaldi. Neyse sakin ol kahlocugum dedim uzaklastim ortamdan. Cikistaki gorevli apar topar durumu gorup sert bir dille mudahale etti benim yerime.

Simdi diyorumki, yahu niye bu kadar dusuncesiz bu insanlar. Biri der 4 yil gecikti proje uc bes canak comlek icin. Oburu tarihi eserin tepesine cikar. Yahu onlari gormek icin akin akin insan geliyor istanbula. Zaten zamaninda uc kurusa satmissin canim eserleri. Simdi korusan olmaz mi?

0|0
10|22

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• İçinde yaşadığımız toplumda, kültür-sanat, arkeolojik ve tarihi eserlere olan ilgi, yerlerde zaten.

İlginin yerini, tam anlamıyla vandalizm almış durumda.

Bence Vandalizm, sadece fiziki olarak yakıp yıkmak değildir, senin anlattığın da bir tür vandalizm, ampul ve zihniyetinin çanak çömlek demesi de vandalizm.

İstanbul'dayım. En son geçen yaz gitmiştim, arkeoloji müzesi'ne, adamlar flaş kullanmayın diye hem ingilizce, hem türkçe levha koymuş, bazılarının gavur, vesaire şeklinde aşağıladığı insanlar, flaşı kapatıp fotoğrafını çekiyor, bizimkiler, görevli uyarana kadar flaşları patlatıp duruyor, mallık böyle bir şey olsa gerek.

1|0
    0|0
    • Aynen ya. İstanbula da sirf bu yuzden geliyor adamlar. Bizdeki mallar da canak comlek diye dalga geciyor. Sanki kasimiza gozumuze geliyorlar istanbula. Turizmde ikinci siradadir, antalyadan sonra.

• Açık hava müzesinde yaşayıp, içine sı*makta sınır tanımıyorlar ne yazık ki.

• Ne yazikki :(.

• böyle vandallara ithaden geçen sene çekildiğim sanatsal içerikli anlayabilene ince mesajlar veren fotomu seninle paylaşmak istiyorum kahlocuğum link :*

1|0
    0|0
  • marmaray projesi olmuyorsa, Ankara - İstanbul arası 3 saate ınmeyecek demek oluyor. 29 ekımde açılacaktı hızlı tıren demekkı açılmıcak. bıran once yapsınlar yılbaşına kadar ıstanbula 3 saatte gıtmek ıstıyorum artık.

1|0
    0|0
  • bunlar birde 3 çocuk yapar.yandık

1|0
    0|0
  • milyon taşının üstünde "seni seviyorum ayşe yazıyordu"

*milyon taşı ya da million stone roma imparatorluğu zamanı dünyanın merkezi sayılan noktayı gösteren taştır.şimdiki sultan ahmet meydanı civarında büyük kısmı tahrip olmuş ve yamuk bir şekilde durmaktadır.

1|0
    0|0
  • 2|0
    0|0
  • Yahu sen benden daha çok geziyorsun İstanbulu püfff.

1|0
    0|0
  • Şimdi bu yolda yürürken gülüyor mu ağlıyor mu pek bilemediğim çekik gözlü beyabilerle hanımablalar da resim çekiyor ama önüne geçip üstüne çıkıp bilmem şekilden şekile girip yapmıyor. İşin garibi onların fotografında insan da olmuyor olayı baştan çözmüşler. Ney abi manzara mı ? Çek götür hatırası olsun illa önüne atlamak niye ?

1|0
    0|0
    • Gelin fotografi mi bir isimleri var ya ondan yani.

• Düğün fotoğrafı mı ne zıkkımsa orada da çekinmeyiversinler amannn

• Arkadasim dusuncesiz degiller. Hem dusuncesiz hem de cahiller. Dusunsene bu insanlar kulturlu olsa ne bu sekilde davranmaya kalkarlar ne de boyle birseyin olusmasina neden olabilecek davranislarda bulunurlar.

1|0
    0|0
  • Normalde foto yasak olmasi lazim fotoğraf makinesinin flash patladigi zaman dokulara zarar weriyoru o yüzden bir cok yerde yasaktır flash deyip geçmeyin.

1|0
    0|0
  • bu tarz insanları müzede sergilemeli diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Bu gelinlik düşkünü kızların damatı zora sokmak için başvurdukları yöntemlerden biri...Görmemişliğin dik alası. Parklar, Bahçeler, Camiler...

1|0
    0|0
    • Park, bahce gordum de. Hic camiide gormedim vallam. Camiide dugun fotosu mu olur yahu. Absurt yani.

• O agir gelinlikle, altindaki seyle bu sicakta nasil duruyordu hatun. Ben de ona hayret ettim.

• Kadınları sana anlatmama gerek yok...Bazen böyle önemsiz detaylar için her şeyi yaparlar...

• kendine "kahlocuğum" mu dedin müzedeyken (: adın kahloo mu senin?

1|0
    0|0
    • Evet kahlo :). Seslenince bakiyorum. 7 senedir ayni nick.

• iyiymiş. o değil de tarihi eserleri korumaya gerek yok bence. valla 7 sene istanbul'da kaldım, halen çoğu haftasonu giderim, daha bir kere tarihi mekanına gitmiş değilim. müzelerde herhangi bir ilginçlik görmüyorum.

• O kadar turist istanbula neden geliyor sence? Bu bile yeterli bir sebep bence. Korunmasinin sana zarari yok.

• çok dogru bir noktaya parmak bastın,insanların bu kadar düşüncesiz olması çok yanlış.

1|0
    0|0
  • koca mısırı o horladıkları firavunlar doyuruor

1|0
    0|0
    • Oyle bakacaksan olaya. Bilimin kokeni mezapotamyaya dayanir. Metalurjinin tillahi da paganlara. İlk caga girip atlayanlar. İlk bronzu kullananlar da misirlilar yani.

• yani? hala mısırı lanetledikleri firavunların pramitleri doyuruyor

• seviyeyi çok yükseltiyorsun ama sen :D

1|0
    0|0
  • Göbeklitepe Türkiye topraklarında, ama dünyada göbeklitepeden 7000 sene sonra yapılmış ve çok daha ilkel bir yapı olan Stronhenge'i bilenler çok daha fazla. Eşşek hoşaftan ne anlar olayı bu.

0|0
    0|0
  • Müzenin içerisindekilerden bihaber olan yurdum insanının trajıkomik görüntüleri maalesef kültür seviyemiz diplerde

0|0
    0|0
  • modanızı zikeyim diyesim geldi.

0|0
    0|0
  • Sende haklsn be kardeş

0|0
    0|0
  • Ahmak çok da öldürsen adam sayıyorlar işte.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Tarihi sevdiği veya saygı duyduğundan değil görsellik için, tamamen gerzoca bir sebepten oralarda fotoğraf çekiyorlar. Mal dolu yemin ederim.

1|2
    1|0
  • ahhh ah deger bilmiyoruz bu küçük görmek olarak değil ama egitimin kalitesiyle alakalı bir sorun bence

1|0
    0|0
  • Bir resim vardır. Eline aldığında tüm anıların canlanır gözünde.Çünkü resmin mazisini biliyorsundur.

Fakat

Eğer o resim mazisini bilmeyen birinin eline geçerse sadece kağıt olur ve onu yakacaklarının arasına atar.. Amaa bilmez ki asıl kış için yardımcı olup senin içini ısıtacak bir kağıt parçasının anlamını bilip onunla içini ısıtmaktır . Dışın ısınmış neye yarar..

Cahildiye tanımlanan insanlar onlar kardeşim.. Başka açıklaması yok

0|0
    0|0
  • Bu anlattığını ben de gördüm orada geçen hafta, benim gördüğüm çift daha medeniydi üstüne çıkmadılar en azından, tarihi eser manzaralı düğün fotoğrafı çektirmek, ne berbat moda.

1|0
    0|0
  • Olmaz, üstüne çıkıp hasar vermek lazım. Ona ne tarihten? Eserden? Cık cık.

1|1
    0|0
    • İki uc kisiye hava atacaklar herhalde. Tirnaklarimi avucuma sapladim da sustum valla.

• Hava atma derdi

1|0
    0|1
  • Sorsan dünyanın en hassas, en önemli insanlarıdır at kafasını büktüklerim.

1|1
    0|0
  • Tarihi eserlerine değer vermeyen bir milletiz maalesef sanırım bizim eserleri ''satın alanlar'' bizden daha iyi koruyor !..

0|0
    0|0
  • cahillik başa bela.

0|0
    0|0
  • yazık sana yazık

0|0
    0|0
Yükleniyor...