Klasik müzik sever misiniz?

Birkça yıldır klasik müzik dinlemeye başladım modernden uzaklaşarak. Özellikle ders çalışırken ve not alırken çok faydasını gördüğüme de inanıyorum. Konsantrasyonumu ve estetik anlayışımı geliştiriyor. En sevdiğim müzisyenler ise Bach, Chopin, Mozart, Beethoven ve Vivaldi. Siz de klasik müzik dinler misiniz?

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Chopin - Etude Op. 10 No. 3

link

Satie - Gnossienne No.5

link

Bach - Badinerie

link

Liszt - Consolation No. 3

link

Mozart - Sonata in C Major

link

Dimitri Shostakovich - The Second Waltz

link

Corelli - La Follia

link

Pachelbel - Canon In D Major

link

Mozart's Requiem Lacrimosa

link

Handel - Sarabande

link

Bach - BWV 639

link

Küçük ama kaliteli arşivimde başı çeken bunlar.Klasik müziği , sinirli olduğumda yada herhangi sebepten dolayı rahatlamak istediğim zamanlar dinlerim çoğu zaman veya uyuyamadığımda.Mozartın girişleri çok yavaştır genelde ama girşten sonrası sert olduğu için pek tercih etmem.Sadece bir kaç bestesini tercih ederim.Klasik müzik dediğin yavaş olacak , ancak o şekilde dinlerim.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• İlk dinlediğimde nefret etmiştim bu ne la bunu insanlar nasıl dinliyor diye şaşırmıştım, sonra biraz zorlayarak dinlemeye devam ettim (arkadaşım yüzünden, klasik müzik hastasıdır) baktım dinledikçe içim ısındı, hoşlanmaya başladım.En sonunda baya baya sevdim bu müziği, hem insanı rahatlatıyor hem de dinlendiriyor.

0|0
    0|0
  • paganini iyidir..son yıllardaki aksiyon filmleri ilgi görmemiştir ama severiz kendisini...

karıştırdım sanırım :((

0|0
    0|0
  • Ben sadece batı müziği dinlerim . keman çalıyorum bu arada .. sevdiğim besteciler : Bach , Haydn ; Stravinsky , Tchaikovsky , Mozart , Vivaldi , Beethoven , Paganini , Fazıl Say , Ulvi Cemal Erkin , Ahmet Adnan Saygun , Sibelius , Dvorak , Chopin , aklıma gelmeyen olabilir :)

0|0
    0|0
  • Milliyetçilik yapmak için demiyorum yanlış anlama da benim bi Mozart'ın türk marşı var seviyorum diyebileceğim.onun dışında şunu da seviyorum diyebileceğim bişey yok.o da Mehter Marşından'dan esinlenerek bestelenmiş zaten Mozart tarafından

0|0
    0|0
  • eskiden daha bir severdim şimdilik buna vaktim yok ama yine de konu sevmekse evet. genel kültürle de birebir alakalı.

0|0
    0|0
  • yılarca önyargıyla bakmıştım. tuluyhan uğurlu sağolsun biraz ısıttı beni. buaralar da 'yeni başlayanlar için barok müzik' modundayım.

0|0
    0|0
  • Ortaokuldan bu yana dinlerim. Çalışırken, evde iş yaparken ya da bilgisayarda takılırken arka fondan hoş bir tını zihni rahatlatıyor gerçekten. Vivaldi ve Chopin favorimdir.

0|0
    0|0
  • Özel bir ilgim yok ama severim. En sevdiğim Schubert.

Trio op. 100 link

0|0
    0|0
  • Hastası olmamakla birlikte, tek-tük klasiği seviyorum. En çok bunu ama:

link

0|0
    0|0
  • Çok severim ama modern müzikten uzaklaşmam için içinde bulunduğum hayattan da vazgeçmem gerekiyor.

0|1
    0|0
  • çok severim dinleyenide severim. Listeye paganini si bemol keman koncertosunu eklemek isterim.

0|0
    0|0
  • Ben ayırt etmem dinlerim.Ayrıca söylediklerinize katılıyorum insanı rahatlatan bir müzik.

0|0
    0|0
  • hayır sevmem klasik müzik

0|0
    0|0
  • Dinlerim her zaman iyi gelmiyor bana ama bazen hoş olabiliyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ders çalışırken ben de dinliyorum.Çok güzel oluyor.Normal zamanlarda da dinliyorum.Ruhumu, beynimi dinlendiriyor.Ayrıca klasik müzik bana aşkı hatırlatıyor.Aşka aşık oluyorum her dinleyişim de...

Linklere göz atabilirsin;)

link

link

link

link

link

link

link

1|0
    0|0
  • Aramız iç güveysinden hallice.

0|0
    0|0
  • Sevmem sanırım

0|0
    0|0
  • elektronik ve uzay müziği olsun lütfen ama araya 4 mevsim de alabiliriz, özellikle bahar olsun

0|1
    0|0
  • Evetttt

0|0
    0|0
  • arvo part

brahms

rahcmaninoff

hisaishi

glass

0|0
    0|0
  • klasik müzik yerine kelt müziğini tercih ederim...

0|0
    0|0
Yükleniyor...