Kapat

Ataerkil bir toplumda yaşamaktan mutlu musunuz?

Ataerkil bir toplumda yaşamaktan mutlu musunuz?

Güncellemeler:
Ataerkil toplumu yıkmak için manifestomuz hazır link

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• geçen yüzyılları bilemem ama bugün ataerkil toplumun devamlılığında kadınların çarpık zihniyetinin erkeklerden daha etkili olduğunu düşünüyorum. maço erkekleri seven, erkeğe bağlanmayı normal karşılayan, beyninin büyük kısmını aşk-meşk işlerine ayıran kadınların oranı hiç de az değil. bu kafayla gidilirse ataerkil toplum yapısının türkiye'de zayıflayacağını sanmıyorum.

6|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 14

• Ataerkil toplum lafta sadece ben evdede dışarıda da nereye baksam kadınların lafının geçtiğini görüyorum

1|1
    0|0
  • büyüklerin görüşleri önemli tabiki.

0|0
    0|0
  • Mutlu olup olmamaktan ziyade doğruluğunu tartışmak lazım.

1|0
    0|0
  • Eeeeeee boşuna dememişler gün gelir kervan döner ... diye :D Önceden de kadınlar üstteydi Türk toplumunda ne zaman biz demir dövmeye başladık bize geçti üstünlük :D

0|0
    1|0
    • üstünüm mü sanıyon sen yıvrım?

yazık la kimin çocuğuysa.

• Ataerkil düşünce sistemi nedir onu açıklasana ? Bana Köktürkçe'de ki kelime anlamının '' Erkek cinsiyetinin üstünlüğü '' dışında bir anlam göster hesabı kapatacağım ama böyle ise sen kapatacaksın tamam mı ?

• Cevap bile veremezsin öyle:)

1-) Türk dili ve edebiyatı öğrencisiyim

2-) %100 Köktürkçe kelimelerden üretilmiş bu Ata-Erkil kelimesinde ki Ata-Baba Erkil-oğlan anlamına gelir ve Babaoğul demek olup babadan kıza değil babadan oğula geçen bir üstünlük olduğu belirtilir.

3-)Ataerkil kelimesi Türkçe her lugatta '' Bir toplumda ki erkek otoritesinin üstünlüğü'' '' Erkeklerin kadınlara göre üstün olma durumu '' olarak geçmektedir.

4-)Senin gibi cahilleri gördükçe çocuk yapmaktan korkuyorum :)

• baba olmayınca anaerkil :)

0|0
    1|0
  • çinde anaerkil toplum var diyolla. ona ne diyosunuz mayhem?

0|0
    0|0
  • Bir erkek olarak hayır

2|0
    0|0
  • değilim eşit olsun

2|0
    0|0
  • her zaman.

0|1
    0|0
  • bi doymadınız daha ne istiyosunuz akıl almıyor:)

0|0
    1|0
  • Erkek hegomanyasının hakim olduğu bir ülkede yaşamakdan memnunum...

0|1
    1|0
  • evet ataerkil mutluyum :D

0|0
    0|0
  • Neresi ataerkil yürü git işine ya

0|0
    0|0
  • sana baskı uygulayan bir erkek mi var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• değilim maalesef.

2|0
    0|0
  • Memnun değilim de, örnek aldığın kişi geçimini iğrendiği erkekleri tatmin ederek sağlamış biri. Bu ne perhiz bu ne salatalık turşusu diye sorarlar adama.

1|0
    0|0
  • Degilim .

3|0
    0|1
  • Mutsuzum

1|0
    0|0
  • Memnunum sorun yok.

0|0
    0|0
  • HAYIR.

2|0
    0|0
  • anan anandır ama baban belki babandır sözü küçükten beri soyadının anneden gelmesi gerektiğine ikna etmiştir beni. hala daha anlamam soy niye erkekten devam eder diye.

2|0
    0|0
Yükleniyor...