"10 liralık kitaba pahalı deyip almayıp 50 liraya fal baktıranların ülkesi Türkiye" sizce?

"10 liralık kitaba pahalı deyip almayıp 50 liraya fal baktıranların ülkesi Türkiye" bu söze katılıryor musunuz?

Güncellemeler:
biliyormusunuz kitap okuma oranından çok türkiyede yazar var :)
link güncellemem için kusura bakmayın lütfen ama kitapsevenler için bir yer paylaşacağım ben sık sık buradan inceliyorum kitapları.
hadi benden size bir kıyak. en iyi cevaba kitap seti hediye edeceğim ;) bende boş durmasın işe yarasın bari. ;)

1|0
13|17

En İyi Kız Görüşü

• Katılıyorum. Kitap okumayı zaman kaybı olarak gören, onun yerine geleceği öğrenmeyi yeğleyen bir çok insanın ülkesi. Oysa ki, onlara geleceği söyleyebilecek ve geleceklerine şekil verdirebilecek kitaplardır, fallar değil. Tabi anlayana...

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 12

• Kitaba para vermekten hiç bir zaman çekinmedim.Çekinmem de.Gerekirse 50 tl de veririm 100tl de önemli olan kitabın bana kazandırdığı şey.

0|1
    0|1
    • önünde saygı ile eğilecek bir söz ;)

• merakını gidermen için link ve rica ederim. lakin kimse kabul etmez bu mantıkla giderse :) fikrini değiştirirsen bilgim olsun ;)

• Devlet'i okudum zaten :) hukuk felsefesi ve sokrates'in savunması hakkında da bilgim var :) yani çoğunu biliyormuşum :)

• Acı ama Gerçek

0|1
    0|1
  • fal baktırmıyorumda kitaplar hakkaten pahalı :/

0|0
    0|1
    • indirimli yerler var dur ben bir kitap platformu vereyim. oradan bakarsınız ;) güzel bir yerdir.

• ondan sonra korsan kitapa hayır derler.. :)

• yani çok pahalılar çünkü :)

• kültür meselesi bu yönde zayıfız

0|1
    0|0
  • neysekı sımdıye kadar hıc fal sacmalıgına ınanmadım ve baktırmadım

kendımle gurur duydum bır an :P

0|1
    0|1
  • Kitaplar 10 tl diil. 20-50 arası. :) 10 tl likleri her zaman almıyoruz.

0|1
    0|1
  • 10 liralık kitaba pahalı diyen insanla 50 liraya fal baktıran insanı bir mi tutuyorsun?

0|0
    0|2
    • kitap fiyatlarındaki sorun farklı birşey limoncuk. burda anlatılmak istenen şeyi anla.

• eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız cehaletin bedelini hesaplayın.al işte cehalet insanı 50 tlsini kapar

0|1
    0|1
  • zevkler seçimler yapıcak bırşey yok.

0|1
    0|1
  • ben de ufak bır hatırlatma, yanılmıyorsam okuma oranları hakkında ıstatıstık soyleydı;

Japonya da kısı basına dusen kıtap sayısı 25;

Türkiye de ise 5 kişiye bir kitap düşüyor.

Daha fazla söze gerek yok sanırım :)

0|0
    0|0
    • UNESCO tarafından yapılan araştırmaya göre, Türkiye'de okuma alışkanlığı yok denecek kadar az. Avrupa'da yüzde 21 olan kitap okuma oranı, Türkiye'de sadece on binde bir. ... link

• bılgısayardan gırmıyorum su an, bakamadım o yuzden :)

• doğru pardon :)

• fal gunah baktirmam zaten

0|0
    0|0
  • Cahillik işte cahillikten kastım ruhun cahil olması

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Katılıyorum

1|1
    0|1
  • kesinlikle katılıyorum. Şimdi şöyle bir durum var. İnsanlara kitap okumak pek iç açıcı gelmiyor. İlgi çekmiyor pek kitabın konusu ya da işte okunması falan. Ama falda direkt onlara hitaben olduğu için ister istemez dikkat çekiyor. Bundan dolayı da fal daha fazla talep görüyor.

0|1
    0|0
  • 50 kurusa su alıp 1 lıraya işeyenlerin memlekti türkiyee :D

2|1
    0|1
  • Para yok diye ağlayıp elektronik mağazalarında indirim olunca saatler önce kapısında bekleyen bir milletiz.

0|1
    0|1
  • türkiyede egitim durumu ortada şaşırmam yani bu duruma

0|1
    0|0
  • 50 liraya değil 1 liraya bile fal baktırmam, 10 liralık kitaba da asla pahaı demem tabi böyle insanlar illa ki vardır ama sözde asıl söylenmek istenen ülkmemizin cahil olması ve bu da yüksek oranda doğru

0|1
    0|0
  • bazen zihniyetleri tartışırız ancak hersey ortada insan duymak istediğine bilmek istediğine inandıgı için dir bunlar.

0|1
    0|1
  • malesef haklısın

0|1
    0|1
  • Aynen :)

0|1
    0|1
  • kesinlikle doğru..bizim kızlar sürekli gidiyorlar çılgın gibi para harcıyorlar :) bence saçmalık

0|1
    0|0
  • maalesef haklı değilsin fal herşeyden önce gelir

0|0
    0|0
  • ben her kitabın okunması taraftarıda değilim.insana belli bir değer katan onu geliştiren ve faydalı kitap okuma taraftarıyım.bilgi sağlamayan hayal ürünü dizilerden farksız kitaplar bana göre değil.

0|0
    0|0
    • dostum önce kitap okuma oranı yükselsin. sonra iyi ya da kötü kitap diye ayırması kalsın ;)

• ayrıca bu zamanda emin ol kimse bilgi için değil iş sahibi olmak ve geleceğini kurtarmak için okuyor üniversiteyi... kimileride askerden yırtmak için :)))

• sen kpss sınavına girdinmi,içinde güncel konular coğrafya,yakın ve uzak tarih,kendi hukukumuz vb bir sürü insanı geliştiren,kulaktan dolma bilgilerle değil kendi bilginle bir şeyleri yorumlayabileceğin hayattan örnekler var.emin ol bunları oku genel kültür küpü ol

• Fal 50 tl değil lan 5 tl kitapta 10tl değil 20den başlıyo

not:fala inanmam kitap okumam

0|0
    0|1
  • Gerici yobazların sözü geçiyor artık kitaptan daha bilgili onlar

0|0
    0|0
    • Fal baktıranlar çok modern ;)

• Onlar esas kitapta olan şeyleri uygulasalardı senin dilinde olmazlardı. Benim onları savunabileceğimi düşünmen çok basit olduğunu gösterir. İşi siyasete dökmeni geçtim dinide karıştırıyorsun. Benim okuduğum Kuran'da muska vb şeyler yok. Allah herkese akıl vermiştir. Ve kendinden sorumludur ve bunu genelleme yapmak vede sırf karşıt görüşte olduğum için fal gibi aptalca bir şeyi bana savunman çok saçma. Savunma moduna geçmeden önce ne demek istediğimi anla!

• Senlmi uğraşcm sabah sbh

• Kitaba para vermiyorum. yayınevlerinden arkadaşlar çalıştığım kitapçıya gelip hediye getiriyor hemde yazarından imzalı..

0|1
    0|0
  • bu sitede bile kova erkeğiyle balık kadınının ilişkisi nasıl olur, yengeç erkeğini nasıl tavlarım nasıl baştan çıkarırım diye günde kaç tane soru oluyor sorsan kaç kitap okumuşlardır gaybı bilebilseydik yaşamanın anlamın kalmazdı zaten yaşamak varoluşsal bir mesele

0|0
    1|0
  • reklamıda koymadan gıtmem dedı ve reklamı koydu :)

0|0
    0|1
Yükleniyor...