Gerçekten diktatör mü ? değil mi ?

Geçenlerde RTE nin konuşması vardı . Orada şunu dedi "Ben diktatör olsaydım diktatör kelimesini bu ülkede kimse kullanamazdı."

Şimdi başka olayları açmadan tek bir şeye cevap verin. Gerçekten dikatatör mü değil mi ?

Ve bir başkasının yorumuna atlamayın. Herkesin cevabı kendine olsun.

Güncellemeler:
"Ben diktatör olsaydım diktatör kelimesini bu ülkede kimse kullanamazdı" sözü için ne düşünüyorsunuz. gerçekten kullanılamazmıydı ?

asıl sorum buydu :)

0|0
919

En İyi Erkek Görüşü

• Ben milliyetçiyim oyumu AKP ye vermedim. Ama RTE ye diktatör demek bir saçmalık. Bu söylem uluslarrası bir proje. Muhtemelen Başbakanımız ABDnin ayağına basmış ve neoconları kızdırmış ve Tayyip Bey'e karşı uluslararası bir kampanya başlamış durumda; gitmesini istiyorlar. Diktatör söylemi bir projedir: (bakınız reha muhtarın bu günkü yazısı) RTE 'yi gözden çıkarmışlar. Mutemelen şu sıralar yeni başbakınımızla ABD arasında pazarlıklara da devam ediyordur. Başbakanımıza dikatör demek ahmaklıktır, cahilliktir ve salaklıktır. Eğer diktatör kim deseniz; Lenin veya Stalin veya Mao veya Hitler veya Mussolini veya İnönü diktatördür. Hatta darbe hükümetleri diktatördür; astığı astık kestiği kestik... Gençler bilmez ama şu dönem Cumhuriyet tarihinin en özgürlükçü zamanındayız. Gayri müslim azınlıklar, kürtler ve aleviler altın çağını yaşıyor. Sadece müslüman Türklerin hakkı yeniyor. Bu soruyu sorduğuna göre sen diktatörün kelime anlamını veya kavramsal anlamını bilmiyorsun. Meydan Laruz veya sözlük okumanı tavsiye ederim. Başbakanımız gereğinden fazla liberal ve özgürlükçü; bu kadar da olmamalı:) Resmen annesine küfür ediyorlar; sen diktatör diyorsun; pesss

1|0
    0|2
    • hayır bende senin gibi düşünüyorum. kesinlikle bir diktatör değil. ama bunu bir de insanlara yönelltim de onların pek diktatörlükten anladıkları yok ;) en iyi cevap seçiyorum seni :)

• teşekkürler

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 18

• Sanırım derin bir mana içeriyor. Çözemedim ama öyle olsa gerek.

Dur, RTE kelimesini kullanayım ki eksilesinler. :)))

1|0
    0|0
  • demokratik diktatör.yani vurun boynunu şeklinde değil

zaten kimse bu anlamda kullanmıyor bu kelimeyi..baskıcı susturucu vs anlamında kullanıyor

baksana onlara karşı ağzını açan içerde.stalin gibi muhalif adam bırakmadı memlekette

stalin öldürttü,bu hapse attırdı.böyle bir fark var.ve

adı üstünde diktatör.yani dikte eden..ben böyle istedim böyle olacak o kadar ulann diyen.

ve ayrıca izleyin

http://www.youtube.com/watch?v=0EXdrRkRKJohttp://www.youtube.com/watch?v=HO7-0NgEp10

tamamı burda link

ne diyor kısaca.devleti ele geçirecez kendi borumuzu öttürecez.gerekirse hakimde kiralayacaz.i

devlet kadrolarına kendi adamlarımızı yerleştirecez onlar bizim garantimiz diyo.yani sen

g.tünü yırtacaksın kamu personeli olmak ve yükselmek için,ama efendiler kendi adamlarını yerleştirecek oooh.nedir bunun adı..işte bu adamın mürididir rte. hem planlayan hem uygulayan

karşısında adam gibi muhalefet olsa bigün duramaz orda ama

ama işteeee

en fanatik akp li bunları izledikten sonra versin cevabı

0|0
    0|0
  • bence diktatör. herşeye müdahale ediyor ve tek başına karar veriyor. spor, sanat, belediyeler, aklına ne gelirse.

kuvvetler ayrılıgı diye birşey yok.

2|2
    0|2
  • Kendisine bu lafı edecek tüm genel yayın yönetmenleri ve spikerler ve "enkılmen":) ler görevinden alındı.. Tüm medya ya zorla biyat ettirildi ya da etmiyorsa TMSF ile el konuldu..

Ali Kırca nerede mesele? Star tv de canlı yayında Uğur Dündar neler söyleyerek görevini bırakmak zorunda kaldı?Selahaddin Duman neden vatan gazetesinden postalandı.. Yine Apo'ya teröristbaşı dediği için işine son verilen Nazlı Öztarhan baştan olmak üzere kaç spiker var..

Ha ayrıca şu söylediğim ve malesef "diktası" yüzünden sanal ortamda bile dile getirirken "hapis" cezalarından korktuğum için yazamadığım yüzlerce şeyi.. Şu lafı söylerken neden bir tane gazeteci yüzüne karşı soramıyor?

Bunlar içler acısı gerçeklerdir..

0|1
    0|0
    • Ali kırca m.ali birandın yerine kanald ye transfer edildi haberin yok muydu ?

• Hmm Aydın Doğan affetmiş mi:))

• sanırım :) o haber taa birand öldükten sonra çıktıydı baya oldu be a. şimdi diğer soru cevap versene whatsapp hacklenir mi :D

• Oy kaybetmeyeceğini bilse diktatörlüğünü ilan edecek olan bir insan. Facebook'ta twitterda hesap ve sayfa kapattıran, gazetelere yaptığı haberlerden dolayı hakaret eden, kendine muhalif görüşlü herkese hakaret eden, medya kuruluşlarının neredeyse tamamına sözü geçen, terörist bir saldırıyı dahi hükümeti yıpratacak bahanesiyle basında yasaklayan, gezi eylemlerine katılanları tespit etmek için üniversitedeki rektörleri çağıran, kameralardan tespit ettirmeye çalışan, eylemci katillerini aklayan, bu ülkenin en onurlu adamlarına dahi sırf kendi görüşünden olmadığı için hakaret eden(mesela Osman Pamukoğlu), cemaatle ve pkk ile oy uğruna pazarlık yapan, kanıtlanmadığı sürece inkar edip haberini yapan basın kuruluşlarına ceza kesen, kanıtlandıktan sonra itiraf eden bir insandan bahsediyoruz. Bu kişi resmi olarak diktatör olmasa dahi diktatörlüğe koşan bir insan.

0|0
    0|0
  • diktatör. ama halkın genel anlamda diktatörlükten anladığı saddam gibi ağırşeylerden yani adam asması kesmesidir. ama RTE nin yaptığı ben buna karar verdim bu olacak. siz nederseniz deyin o topçu kışlası yapılacak. ve sayabileceğim bir çok konuşması hem DİKTE etme yönünde. bu diktatörlükten başka birşey değildir.

1|0
    0|3
  • Her memlekette G.T e G.T diyecek bir adam çıkar.

Diktatör değil Diktatör sanan birisi.

0|0
    0|0
  • burada kelimenin sözlük anlamına takılman yanlış

0|0
    1|0
  • diktatör degil.diktatör diyen varsa kurban olun siz RTE

1|1
    1|3
  • Diktatörlük çok daha berbat bişiydir bunlar abartılı söylemler. yani bir beğenmediğin kesimi abartılı sözlerle itham edersin işin doğası budur. onlarda çok daha ağır ithamlarda bulunur msla senin değer verdiğin insanlara. Hiçkimse söylediği kadar kötü ya da iyi değildir.

0|0
    0|0
  • Diktatörün dik âlâsı hem de.

Hattâ dicktatör. :)))

1|1
    0|2
  • Dikdatör sözünü kullandırmam diyor işte dikdatörlüğünü söylüyor zaten.Dikdatör diyeni gözaltına alıyor.İşte kullandırmadığının kanıtı.Şehite kelle diyeni desteklemem.Atatürk gibi bir Müslümana dikdatör diyenide desteklemem.Maun suresi tokatını yemiş bir insan bir daha ayağa kalkamaz.Kalksa bile Dünyayı bulanık görür.Allahım Maun suresindeki lanetten ve şerrinden koru ya Rabbim.

0|0
    0|0
  • Diktatör değildir fakat egosu çok yüksek olan birisidir. Kendi fikrine ters olan birisini gördüğü anda bağırıp karalamaya başlıyor hemen. En basitinden rahmetli Neşet Ertaş'a bile bir televizyon programında çıkışmıştı...

0|0
    0|0
  • ben siyasetçilerin dürüst olduğunu düşünmüyorum ancak bu adam diğer ülkelerin yurdumuzdaki sömürü düzenine taş koyan,dinini bilen ve ayrıca gözle görülür somut bir çok altyapı,orta gelirlinin çoğaldığı gibi güzel şeylere imza atan birisi olduğu için bırakın ona diktatör desinler umrumda değil.

0|0
    0|0
  • Kendi cevabım kendime. herseye bok gibi atlaması dıkdatörlük ama herseyı yapabilmesi ve dedıgını yaptırması otoriterlik.

0|0
    0|2
  • Diktatör ve otoriter...

2|1
    0|3
  • hepsinin canı cehenneme dostum free world free people !

0|0
    0|1
    • malesef öyle değil dostum ; ttp://data.whicdn.com/images/29522191/i-m-free-357233-475-381_large.jpg

• Traktor...

0|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 9

• Önüne geleni tehdit ediyor bişeyler yapıyor. Diktatör olmaya çalışıyor diyelim.

0|0
    0|0
  • Evet öyle

1|2
    0|2
  • Cevap verirdim ama gözaltına alınırım diye korkuyorum

1|1
    1|1
  • diktatör .

0|1
    1|2
    • bu ülkenin çoğu diktatör kelimesini rte nı tanımlamak için öğrendi (:

• başka konuları başka soruda. bu soru sadece dediği söz üzerine.

• haydaa aradaki bağlantıyı görmemene şaşırdım eyw.

• Abi herif hala konuşuyo ya, diktatör olduğu için.

1|1
    0|2
  • daha ona sıra gelmediki.sıra ona gelince izin vermeyecek

1|3
    0|2
  • Gerçek anlamda henüz diktatör değil. Diktatörlükle halifelik arasında bir yere doğru ilerlemeye çalışıyor sanırsam. Demokratik kavramları yavaştan yavaştan ortadan kaldırıyor diyebiliriz.

0|0
    0|0
  • Her liderde, az da olsa bir diktatörlük vardır. Bu Atatürk'te olur, RTE'de olur, Yavuz Sultan Selim'de olur

0|0
    0|1
  • Bu arada sen fanatik AKP'liydin yanlış hatırlamıyorsam

0|0
    0|0
Yükleniyor...