Çivi çiviyi söker sözüne inanıyor musunuz?

Çivi çiviyi söker sözüne inanıyor musunuz ya da doğru buluyor musunuz? Birini unutmak için başka biriyle birlikte olmak ne kadar doğru sizce?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• birini unutmak için baska biriyle cıkmayı hıc dogru bulmuyorum en azından bu nıyetle bırıyle olmak işi tamamen cıkmaza götürecektir diye düşünüyorum ya unutmak için senle bırlıkte olan cok ıyı bırı olursa senı cok sevse sen sonra unutamadım deyıp ayrılmak ıstesen o cocugun gunahı ne ..kımsenın ahını almamak gerektıgını dusunuyorum

Erkekler Ne Diyor 19

• Alkol sıkıntıları unutmak için hiçbir işe yaramıyorsa , yeni bir kişi ile birlikte olmakta aynı şekilde işe yaramaz .Anlık olarak unutulur herşey ama ayıldığınızda farkına varırsınız sıkıntılar olduğu gibi duruyor .

• Birini unutmakicin baskasıyla cıkarsan ve onu o kşiye ilerde söyle söyleme farketmez. kendin vicdan azabı duymaz mısın. Böyle bir şy olamaz. civi civiyi sökmesi zordur.

• Bende böyle düşünüyorum

• civi civiyi sökse ismi aynı olmaz.

• aynen katılıyorum..

• çıkarmak istediğiniz çivinin nerde olduğuna bağlı bu :(

• Hic alakasi yok. Eger cok sevdiysen o civi hep orda kalir. Istersen 50 tane sevgili bul. Ama tam candan sevmediysen hoslandigin biriyle cikmaya basladigin an ve senide mutlu ederse hemen unutursun.

• Simdi duruma göre degisir. Eger ortada ask, yeni filizlenen ask veya hoslanma durumları olup da biten iliski varsa diger civi eskini bal gibi de söker arkadas. Ama ortada ask ve uzun soluklu bir iliski vardiysa yeni civinin sansi cok zor, sadece zaman sökebilir diger civiyi. Bilmem anlatabildim mi.

• evet çok güzel anlattın

• Birini unutmak için başka biriyle birlikte olmak saçma , eğer gerçekten biriyle birlikte oluyorsan bunu onu unutmak ıcın yapmamak gerek hem kendıne hemde karsındakı ınsanı kullanmış olursun bence duygularınla hareket et o çiviyi sökücek birini arıyorsan bunu kalbinde aramalısın

• çivi çiviyi söker ancak izi kalır

• hayır çok saçma bir atasözü kendine zarar vermekten başka birşey yaparsan oda umut verdiğin kişiye zarar vermek

• Hiç doğru değil, aksine ciddi bir hata.. Sözü doğru yerde kullanınca katılmamak elde değil, ancak doğru yeri bilmekte maarifet, sözü değil...!

• çamur çamur la temizlenmez.

• ama ojeyle oje temizleniyo. aseton bulamayınca ne yapacaksın işte.

• yaff bizim konu senin konun dan farklı

• Fizik kurallarına aykırı! çiviyi kerpeten, keser yada hiç birşey yoksa pense söker...

• Çiviye bağlı.. :))

• evet inanıyorum ben de işe yaramıştır hep..şu an bir çivim olsa iyi olurdu mesela :(

• doğrudur herkesi bir yeni gelen unutturur genelde

• Doğru bulmuyorum yanlış birşey bence

• Çok doğru, denendi onaylandı. Sap gibi durmaktan iyidir

• çividen çiviye göre değişir...

• unutmak için zamana ihtiyaç var hem o yeniden birlikte olduğun kişiye acımasızlık olur bu onun sevgisi kullanmak gibi olur

Kızlar Ne Diyor 13

• Hayır.Birini unutmak için başka birile çıkmak çok yanlış.O kişiye de büyük haksızlık

• Yok.

• bunu doğru bulmuyorum

• Oyalar kafanı dağıtır unutturmaz.

• birini unutmak için birini bulmak bana doğru gelmiyo zaten zamanla bi şekilde karşına biri çıkıyo ve içine bakıyosun diğerinin izleri silinmiş işte şimdi aşk zamanı diyosan bazen unutmak için yapılan şeyler ters tepip o kişiyi daha çok hatırlatabiliyo o yüzden acele etmemek lazım bence

• bazen inanır gibi oluyorum. ama uygulanmasını pek doğru bulmuyorum.

• İnanmiyorum.birini hemen bulmak eski iliskiye saygisizlidir

• kesinlikle. Bende öyle düşünüyorum

• bır ınsanı unutmak ıçın baska bırıyle dalga geçmek ne kadar dogrudurkı?

• İnanırım ama bırını unutmak ıcın baska bırıne yonelmeyı dogru bulmuyorum

• İnanmıyorum.

• hayır çivi civiyi sökmez unutmak için başka biriyle çıkarsan daha çok mutsuz olursun ben de zamanında yaptım unutmak için başka biriyle cıktım ama olmadı en iyisi onu hayatına kimseyi almadan unutmandır

• evet inanırım doğru bi söz büyükler boşuna dememiş onu :)

• kalbinde başkası varken başka birinin hayalleriyle oynamak dogru degil çıkmak için çıkmaktansa acı çekmeyi tercih ederim

Yükleniyor...