Sizce hayvanlar akıllı mı?

Sizce hayvanlar akıllı mı? Yoksa akılsızlar sadece hisleriyle hareket ediyorlar diye mi düşünüyorsunuz? Peki akıllı ya da akılsız olduğunu düşünmenizin nedeni nedir?

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• nefes alan her canlıda akıl vardır...sadece bazı insanlarda yoktur ..organ olmasına rağmen çalışmaz orası da ayrı konu..

0|0
    0|0
  • Akıl, zekanın doğru ve mantıklı işler yapabilmesini için gereklidir. Hayvanlar zekalarını iyi kullanabildiklerine göre akıllı olduklarını söyleyebiliriz. En azından dengeyi bozmuyorlar. İnsanların bir kısmı zekalarını mahvederek ve yanlış şeyler yaparak kullanır. İnsanların bazıları en akıllı canlılar oldukları gibi bazıları da pek .ok hayvandan bile daha akılsızdır. Eğer senin de akıl tanımın böyleyse bana katılırsın. Bir araba düşün. Zeka arabanın performansıdır. Akıl ise onu kullanandır.

0|0
    0|0
  • ben aktif olarak belgesel izleyicisiyim.

belki biraz abes kaçıcak ama maymunlar dişi maymunlarla çiftleşebilmek için o kadar akrobasik hareketler yapıolar ki dişinin bitini bile temizleyebildiğine göre bu hayvan akıllı değildir de nedir * :D

buda başka bir kareden.. link müziğe fazla aldırma

0|0
    0|0
  • evde beta balığımız var o bile bizi görünce nerdeyse akvaryumdan cıkacak gibi hareketlenip bir tür tepki gösterir bize..hele yanına yaklaş uçuyor hayvan..adıda Chanel :)) şanelim benim

0|0
    0|0
  • akıl dediğin şey senin düşünme ve farklı durumlarda değerlendirme yapıp karar alma yetin oluyor. beyni olan her canlıda bu özellik mevcuttur.

0|0
    0|0
  • benim bir köpek var çok akıllı bir konuşmayı bilmiyor çok iyi duşunuyor bazen benikendi evcil hayvanı zannediyor :)

0|0
    0|0
  • Cevaplara baktim baskasindan gordugunu yapan konumundayiz yani hepimiz hayvaniz ya da kopek kadar degeri olmayan tek bir kisi var ..bakalim anliycak kadar zekaya sahipmi

0|0
    0|0
  • Hayvanlar sadece içgüdüleriyle hareket eder.

Bizim gibi düşünemezler ve yaptıklarından sorumlu değillerdir.

0|0
    0|0
  • Hayvanlar akıllı değildir. Maymun görür maymun yapar. Akıllı bir birey öğrenme kabiliyeti yüksek olandır. İnsanın yanın bir köpek hiçbir şeydir.

0|0
    0|0
  • Beyin yapisina gore degerlendirirsek insandan daha akilli.ve evrim gecirebiliyirlar insan bunu yapamiyir.

0|0
    0|0
  • her hayvanda akıl var ama düşünce yok

0|0
    0|0
  • atayizlere sorrrrr onlar konunun uzmanı :D

0|0
    0|0
  • Akıllı Hayvanlar

0|0
    0|0
  • akılılar tabi neden akılsız olsun...

0|0
    0|0
  • Evet akıllıdır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bazı seçili insanlardan akıllı oldukları kesin.

0|0
    0|1
  • akıllı hayvanlar var.

0|0
    0|0
  • akıllılar evet

0|0
    0|0
  • Rabbim'in yönetimi ile içgüdüleri sayesinde.İnsan gibi değil beyinleri.

0|0
    0|0
Yükleniyor...