Bir insanın ne kadar kültürlü olduğu okuduğu okulla mı alakalı?

üniversite okuyan kişi direk sınıf atlamış havasına giriyor. etiketlere gereğinden fazlamı değer veriyoruz

0|0
13|22

En İyi Erkek Görüşü

• Kültürlü olmak tam anlamıyla okunan okulla alakalı değildir, fakat o insanın kultürlü olma olasılığı okumamış birine göre daha fazladır. Üniversitede o kişi yıllarca dirsek çürütürken, Lise mezunları üniversite giriş sınavlarında başarısız olmuştur ve elekten geçememiştir, seçilmiş ve başarmış insanların, başaramamış ve kazanamamış insanlara göre biraz tepeden bakmaları da gayet normaldir. Hatta bu kişi kazanmakla da kalmayıp bir de mezun olabilmiştir. Sen de başarsaydın, sen de üniversiteyi birebilseydin o zaman değil mi? Onun yaptığını sen yapamamışsın aynı olamazsınız haliyle...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Gereğinden fazla değer vermek için adamın okuduğu okula bakmamak gerek. Tama üniversite okumak kültür seviyesini artırı ama insanı insa yapan özellikler ünicversitede kazanılmaz. Daha önce kazanılır. O yaşa gelen kadar adam olamamış kişi ondan sonra da pek iflah olmaz. Kuru bilgi bir insanı kültürlü de yapmaz ayrıca. Asıl önemli olan bilgini kullanarak yaşadığın olaylar arasında baplantı kurabilmektir. Yoksa pratikte kullanamadıktan sonra bilsen ne olur, bilmesen ne olur.

0|0
    0|0
  • okul sana kültürün %5 ini verir sen kendin zamanla onu ierletirsin. Daha dogrusu nasıl kültürlü olunacagının egitimini verir . Sense bunu zamanla örenirsin.

0|0
    0|0
  • eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır

1|0
    0|0
  • kültür ve eğitim aynı paralellikte gözüksede aslında değil . odtü mühedisliiği bitirip sana mühendislik hakkında birşey anlatması bu onun kültürünü göstermez. o onun mesleğidir tabiki bilecektir. Okuduğun bölüm okul haricinde hayatta edindiklerin okuduğun kitaplar edinmiş olduğun mesleğin haricindeki ekstra bilgilerle ben insanın birikimini kültürünü sınarım,

0|0
    0|0
  • Alakası yoktur .

0|0
    0|0
  • ''üniversite okuyan direk sınıf atlıyor'' bu iddaa yı ortaya atan yörenin kültür seviyesi nedir acaba

ne alaka bir insanın kültür düzeyi üni okuyp okumamakla ne alaka

her üni okuyan kültürlü oluyor anlayışını ortaya çıkaran yörenin kültür düzeyi ?

0|0
    0|0
    • böyle birseyi ben idda etmeiyorum . haydi gel bizimle ol programinda konusuldu ve kessinlikle egitim seviyesi düsük insanimzda bu duygu var bunun yöreyle alakasi yok cünkü ülkemizin geneli okumuyor .bu yorumu yaparken bile ötekilestiriyorsunuz insanlari o yörenin bu bu yörenin kültür düzeyi .senin kültürün hangi yürenin seviyesinde acaba

• tüm ülke geneli ortalamasına bakılarak okuyor okumuyor tartısması yapıldı diyorsun ve tüm türkiye için bu genellemeyi yaptılar diyorsun şimdi istanbul un kültür seviyesi ile ağrı nın kültü seviyesi birbirine denk mi?

• bunca öyle birşey yok diyen insanında kendi hayatlarında ve ortamlarında bahsettiğin kibiri taşıdığını hatta bizzat açıkça belirttiğini düşünüyorum. bence evet kısmen alakalıdır.

0|0
    0|0
    • degilmi

en azindan ülkemizde var.isvicreye devletin gönderdigi birkac ögrenci vardi restuaranta yemek yemeye geldiler biraz konustuk basariliylarmis herhalde baktimda hallerine cok kibirliydiler .oysa burda universite okuyan bir isvicreli onlardan daha mutevazi demekki ülkemizin kültür seviyesi bukadar

• belkide... aslında bu düşüncenin oluşmasında "nasıl olsa üniversite okumadım ne yapsam kültürel olarak kendimi geliştiremem" düşüncesi olabilir bu insanların aklında. Türkiye'de malesef insanların algısı, hem de her alanda, çok çok farklı... bu konuda malesef geriyiz...

• eğer öyle olsaydı eşim doktora mezunu olduğu halde bana anayasayı hukuğu ve yönetmelikleri sormazdı diploma sadece bi konu üzerinde bilgilenmeni sağlar ilim ile kültür aynı şey değildir... sen yolla o sınıf atlayan kişileri biz dalgaya almayı çok seviyoruz azıcık oynayalım :)))

0|0
    0|0
  • Yaşadığı tecrübelerle ve bildikleriyle ölçülür.

0|0
    0|0
  • ben üniversite mezunu bir kıroyum mesela...

2|1
    0|0
  • sanmıyorum kendini yetiştirme tarzına baglı

0|0
    0|0
  • Ben üniversite okuyorum, bazı insanlar görüyorum yeminle kardeşim daha kültürlü. Fazla takılmayın etiketlere.

0|0
    0|0
  • üniversite kültür eğitimi vermiyor

lakin onuda okumayanlar

daha da berbat

zaten üniversiteye gitmek gibi

bilnç olmamış

o saatten sonrada kendini geliştirmeye çalışmaz genelde

0|0
    0|0
  • bu da nereden çıktı kim demiş böyle oluyor diye. Dünyada örnekleri çok okumadan nasıl bir yerlere gelinir, başarılı olunur diye bence bunu söyleyen aslında ne akdar kültürsüz biri olduğunu kanıtlamış olur.

0|0
    0|0
  • insanımız öyle malesef ama üniversiteyi bitirip de hala aynı mal olan o kadar insan var ki.. mesele üniversitede kendini her açıdan geliştirmek, artizlik yapmak değil...

0|0
    0|0
  • olabilir.

0|0
    0|0
  • Etiketlere gereğinden fazla önem veriyoruz

1|0
    0|0
  • sadece okul değil yetiştirilme tarzıda önemli

0|0
    0|0
  • Onlar sınıfta kalıyorlar atlamiyorlar

0|0
    0|0
  • ivet :ı

0|0
    0|0
  • Okumak cahilliği alır eşeklik baki kalır.İnsanın yapısında adamlık yoksa okumak fayda etmez

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Asla değil. Eğitim almak önemlidir elbette ama kültürle bir ilgisi yoktur. Kültür merak etmek,araştırmak,okumak,farklı pencerelerden bakabilmektir. Sürekli öğrenmeye çabalayan insan,bilinçli insan kültürlüdür. Hayatın içinde olan insan kültürlüdür. Fikir alışverişi yapan,bilmediklerinden gocunmayan öğrenen insan kültürlüdür. Bildiklerinden ötürü kibirlenmeyen insan kültürlüdür. Yoksa isterse dünyanın en iyi okullarını bitirmiş olsun,oturup iki kelime edemedikten sonra o okullar ne işe yarar. Ancak isminin önünde güzel sıfatları olan mesleki açıdan harikalar yaratan bir insan olur.

0|0
    0|0
  • bencede önemli olan insan olabilmeyi öğrenmektir ... adam okuyor okuyor ama sadece adı okumuş olarak kalıyor o insanla ne birşey konuşuluyor ne birşey oluyor ... her ürünün bir etiketi wardır ama içi boş olduktan sonra ne işe yarar ki ?

0|0
    0|0
  • link şekil 1-A da olduğu gibi insanın kendini geliştirmesiyle alakalı tamamen...

0|1
    0|0
  • Bilemedim .. ben ilkokul mezunuyum ...

0|0
    0|0
  • Sadece üniversite değil okuduğun bütün okulların kültürde etkisi var.Ama her üniversite mezunu kültürlü diye birşey yok.Tabi birde okuduğu bölüme okuduğu üniversiteyede bağlı.Ama tabi hepsi okul değil.Yaşamı,ailesi,arkadaşları çevresininde byük etkisi var.

0|0
    0|0
  • Belli bir konuda uzmanlasmak icin egitim almak elbette onemli birsey.Ama bunun kulturle alakasi yok.kisinin her anlamda kendini gelistirmesi+ birikimle olusur kultur

0|0
    0|0
  • bilgi birikimi fazla olabilir ayrıca okuduğu türlere göre değişir

0|0
    0|0
    • Soruyu dogru soramamisi m. Liseden bir sene fazla okuyunca kendilerni bisey saniyorlar

• insanların içinde birbirinin kıyafetindeki etikete göre değer biçen kişiler var

• Tamamiyle kendini geliştirmekle alakalı olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • egıtım onemlı bence okul okumayıp okuyanları begenmeyenlere kızıyorum...

0|0
    0|0
  • Hayır. Kendini geliştirmenle alakalı.

0|0
    0|0
  • kültürün okumakla hiçbir bağlantısı yoktur

0|0
    0|0
  • yok öyle bişey :)

0|0
    0|0
  • Hayır hiç ilgisi yok.