Yörenizin ilginç örf ve adetleri falan var mı ? Evlenirken mesela ya da bayramlarda falan?

Kendi yörenize ait örf ve adetleriniz nelerdir ?

Bu sizin hoşunuza gidiyor mu ?

0|0
12|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• Valla geçen yaz denize gittiğimiz yerde . bindallı gibi kıyafet giymiş atın üstünde bir gelin getirdiler , indi atdan bir güzel deniz girdi ..didim nolduu ? arkdaş söyledi şaşırdım ; meğersem hayatında radikal değişiklik yapıp evlenen kadınları düğünden önce denize sokarlarmış . arınma ve temizlenme manasına .. (aslında hamam iyidir , candır )

0|0
    0|0
  • Eskıden vardı. Telli Baba ya gıtme adetii

0|0
    0|0
  • "tavuk alma" diye birşey var yetiştiğim yörede .başka bir şehirden geldiğimizde çok ilginç gelmişti..hoşuma gider örf adetler ve merak ederim

0|0
    0|0
  • benim yöremde evlenemden önce gelinin amcasina dayisina abisine kizkardesine yuklu bir para verilir ve bu para taki geline geri döner

0|0
    0|0
  • Pek bir bilgim yok fakat birkaç defa gelinle damat eve girerken kapıda tabak kırıldığını görmüştüm.

0|0
    0|0
  • Yok

0|0
    0|0
  • Yok galiba.

0|0
    0|0
  • vardır belki bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • İligilenmiyorum, illa onlara uymak zorunda değilim sonucta.

0|0
    0|0
  • bir cok sy var. Hangi birini sayim :)

0|0
    0|0
  • Hiç yok.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kız almaya gidilir, kızevinden içeri giren damadın ayakkabıları saklanır. Güzel bir bahşiş vermeyince ortaya çıkmaz o ayakkabılar. :)

0|2
    0|0
  • benim takıldığım bir bank var körfezin en güzel göründüğü yer.bana gıcıklığına olcak ki her evlenen çift gelip rahatımı bozuyor.bu memlekette her evlenen çiftin tam o noktada muhakkak resmi var. bana da birader 5dk diyip yarım saat bekletiyorlar.idare ediyorum napıyım kalabalık oluyorlar genelde.konudan saptım ama konu neydi.

0|0
    0|0
  • Söz - nişan - düğün .

0|0
    0|0
  • Çanakkale yöresinde iki taraftan biriyle herhangi bir akrabalığı olmayan kimse düğünde oynayamaz. Oynarsa döverler. Gözümle gördüm dövdüklerini :)))

1|1
    0|0
Yükleniyor...