Fotoğraf mı ayna mı?

Merhaba arkadaslar:) bende fotoğraf fobisi olustu resim cekinemiyorum çünkü gercekten kötü cıkıyorum kasılıyorum falan... Fotograflarda berbat cıkıyorum iyi ciktıgım cok az var ama aynaya baktıgımda iyi görünüyorum...Sizce hangisi gercegi yansıtıyor fotoğraf mı ayna mı?

0|0
7|21

En İyi Erkek Görüşü

• Fotoğraf çekinirken uygulanan bazı iyi yöntemler var. İstersen paylaşayım.

1- Asla gülümseme!

2- Fotoğrafı çekene bakmak zorunda değilsin. Eğer toplu halde çektiriyorsanız, yüzün fotoğrafı çekene dönsün, ama gözlerin başka bir yere bakmalı. Eğer sadece sen varsan, yüzünü hafif yukarı kaldırarak fotoğrafa poz ver. Yada fotoğrafı çeken, seni çömelerek biraz aşağıdan çekmeli.

3- Hatıra fotoğrafları çekerken, ortama göre gülümseyebilirsin. Ama asla dişlerini gösterme, manzarayı kapatma( kapatırsan, bakanlar sinir olur.).

4-Üzerinde bir cisim varsa(telefon, şişe, eşya vb...) O cismi saklamana gerek olabilir. Ama önemli bir cisimse, onu da pozuna dahil etmelisin.

5-Daima dik pozlar ver, saçların ya da şapkan vb. yüzünün bir kısmını kapatırsa daha hayran bırakıcı olur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Fotoğraflarda daha iyi çıkmanın yolları var.
    1-Asla gülümseme!
    2- Fotoğrafı çekene bakmak zorunda değilsin. Eğer toplu halde çektiriyorsanız, yüzün fotoğrafı çekene dönsün, ama gözlerin başka bir yere bakmalı. Eğer sadece sen varsan, yüzünü hafif yukarı kaldırarak fotoğrafa poz ver. Yada fotoğrafı çeken, seni çömelerek biraz aşağıdan çekmeli.
    3- Hatıra fotoğrafları çekerken, ortama göre gülümseyebilirsin. Ama asla dişlerini gösterme, manzarayı kapatma( kapatırsan, bakanlar sinir olur.).
    4-Üzerinde bir cisim varsa(telefon, şişe, eşya vb...) O cismi saklamana gerek olabilir. Ama önemli bir cisimse, onu da pozuna dahil etmelisin.
    5-Daima dik pozlar ver, saçların ya da şapkan vb. yüzünün bir kısmını kapatırsa daha hayran bırakıcı olur.

1|1
    0|0
    • Sağol, açıklayıcı oldu evet. Bunlar benim bildiğim uyguladığım doğru çıkma yollarıydı ve sana 5 dakika boyunca, klavye hatası yapmadan yazmıştım.

• Aklıma takılan bir şey olursa sorarim:) tekrar tesekkur ederiim

• Rica ederim.

• aynı sorun bendede var.Resimdeki kişiyle aynaya baktıgım kişi arasında cok var bu yüzden cok az resim cekilirm ve benden habersiz resmimi cekene cok kızarım .Cünkü resimdeki kişi sadece bana benzeyen biri oldugunu düşünüyorum onun ben olmadıgına inanıyorum biraz acayip bir durum :D

1|1
    0|0
    • Ayneen senin gibiyim ben de:D 40 yılda 1 fotograf cekinirim o da korka korka:D

• arkadaslarım bazen cok ısrar ediyor onları kırmamak için cekiliyorum sadece 20 yasında adamım nüfus cüzdanımdaki resim 7 8 sene önceki resim bana hiç benzemiyor sanki nufus cüzdanı baskasının :D

• evet harbiden kötü çıkmışsın:D

1|1
    0|0
  • Fotoğraf aldatabilir birçok kez

Sonuçta Makinalar belirli pixeller sınırında ve renk, parlaklık ayarları dahilinde çeker fotoları

Onun dışında kullandıgın cihazın çekim özelliği iyi olmalı...

Bendede aynı fobi mevcut :)

cut.

1|0
    0|0
  • iş başvuru olayı falan varya o zaman ne yapacağız şöyle küçük küçük kesilmiş aynalar vesikalık yerine :D

1|0
    0|0
  • fotoğraf makinelerinde kullanılan lens,sensör,renklerin canlılığı ,gece çekimlerde flash etkisi..bunların etkisi büyük ölçüde değiştirir çekilen fotoyu..aynaya gelecek olursak..bazı aynalar geniş ,bazıları uzun bazıları yuvarlak gösterir insanı..bunlarda yanıltıcıdır..bi göl varsa yansımana bak ..işte o gerçek yüzündür :)

1|0
    0|0
  • Oysaki kendi bildiğim yöntemleri yazmıştım.

1|0
    0|0
  • ben de hiç fotojenik bir insan değilimdir, hep tipsiz çıkarım :)

ayna daha iyi

1|0
    0|0
    • Evet yaaa fotojenik olup olmama diye bir sey :) katılıyorum ayna daha iyi

• İkisiyle de uğraşma bence sen

1|0
    0|0
  • Ayna gerçeği yansıtıyo sen fotoğrafı iyi çekemediği n için kendin e kötü görünüyon yokksa sen çok güzelsin

1|0
    0|0
  • profiline bakınca sorun sende değilde hesap makinesinde gibi :))))

1|1
    0|0
  • makinalar insan bakış açısına sahip olmadığı için bence aynalar daha gercekçi

1|0
    0|0
  • ülkedeki her kızda war bu özgüven problemi ya.yanliz degilsin bence :D

1|0
    0|0
  • bende fotoraflarda tipsiz çıkıyorum bir kere gülerken kendimi çektim kemal sunal gibi çıktım :)

1|0
    0|0
  • ayna.

1|0
    0|0
  • kalp ve düşünce kadar gerçek birşey olamaz

1|0
    0|0
  • İkiside aynı..

1|0
    0|0
  • fotoğraf :)

1|0
    0|0
  • ayna bence

1|0
    0|0
  • çekilmişssin ama foton var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Tabiki ayna , ayna karşısında poz verdiğim bile oluyor.

1|0
    0|0
  • aynalar gerçeğe dha çok yakındır.

1|0
    0|0
  • Ben nasıl bakıyorsam gerçek olan odur. Fotoğraf da ayna da yalan söyler.

1|0
    0|0
  • bende fotoğrafta nadiren güzel çıkıyorum ayna daha iyi geliyor inş ayna gerçektir

1|0
    0|0
  • resim çekinmek mi ? :O

ayna gerçeği yansıtır

1|0
    0|0
  • fotoğraftan nefret ediyorum :/

1|0
    0|0
  • bendede aynısı oluyor sanki aynada baktığımda yüzüm daha güzel ve hoş görünüyor ki bence ayna daha gerçek fotoğraf makine ışıkları ortamın ışıkları derken bozuyor gerçekliği

0|0
    0|0
Yükleniyor...