Şiir yazar mısınız, en çok hangi konuda?

aşk şiiri mi, yoksa doğa mı, ya da kahramanlık mı...

yoksa şiirlerin en uygununu netten araklamak daha kolay mı?

ihtiyaç duyunca ya da ilham gelince mi, yoksa durduk yere de yazmak hayat tarzınız olduğundan mı...

ya da siz en azından anneniz için bile bir şiir yazmadan ölüp gitmeyi mi düşünüyorsunuz? elbette hepiniz yazmışsınızdır ama biliyorum...

şimdi söyleyin bakalım... sizin şiiriniz en çok hangi konuda?

benim konum hep aşk... bir de arada siyasi hicivler yaparım, ama tasvip etmem tabi... ))))

Güncellemeler:
bu soru altında hepinizle çok güzel fikirler paylaştık. ciddi şekilde çok güzel bir okuma oldu... ve tabi ki, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum... tüm cevap ve yorumlarıyla bu soruya eşlik eden tüm değerli arkadaşlarımın hepsinin yüreğine eline sağlık...

hepinizin cevabı en iyi cevap aslında... kırılmayın, bir en iyi cevap seçiyorum ama sembolik olsun bu :)

tüm paylaşımlarınız için gerçekten teşekkür ediyorum. ne kadar şair ruhlu ne kadar güzel insanlar varmış burada :)

sevgiyle kalın.

0|0
1415

En İyi Kız Görüşü

• kabiliyetim var aslında kendimce bişiler karalayabilirim ama pek yazmam dinlemek daha çok hoşuma gider ..

0|1
    0|0
    • elbette, ben de bazen şiir dinlemek istiyorum hatta bazen şöyle denk gelir de ağlatırsa... offff... şiir dinlerken ağlamak kadar lezzetli bişi yok gibi...

arada bir de şu bedirhan gökçenin okuduğu "sağlam gömlek giyemiyom tohtor bey" şiiri gibi komikler de yanında çeşni tabi :) ama şiir deyince genelde aşk ve romantizm çağrıştıryor sizce de öyle değil mi :)

• peki madem, söz, dinleyeceğim bu gece... :)

• teşekkür ederim :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• ben yazamam o kadar duygusal romantik ve becerikli biri diilim ben sadece sinirliysem güzel sms yazarım o kadar

0|1
    0|0
    • aaa... olmadı ama... ajdarın sanatçı olduğu banu hanımın şarkıcı olduğu toplumda bunları sizden duymak çok ayıp :)))

bence her insan şiir yazabilir... bu beceri değildir... hatta sevmeyi bilen her insan, sevilmeyi seven her insan... ama her insan şiir yazabilir... kendinize haksızlık etmeyip içinizdeki şiir canavarını uyandırın bence... :) bak bir de tüyo vereyim, çoğu şairin yazdıklarıyla dalga geçilir ve ciddiye alınmazken şimdi dillerden düşmeyen şarkılar onların şiirlerinden oluşmakta...

• hahahahaa hiç güleceğim yoktu bu siteye transfer olmakla iyi etmişsin face baydı artık. yoğun kütle ve aşk şiiri gerçekten değişik bir çift oldu :D rumuz 1 kereye mahsus değişiyor sanırım ks ekibine mesaj atabilirsin. yoğun kütleli romeo falan olursun artık :D

• :))))))))))

• link Şiir anlamında bundan öteye geçemedim. :/

1|2
    0|0
    • amcamız biraz isyankar takılmış :)

ne kadar haince olsa da şiirle bunu yapması ayrı bir şey :)

bence insanlar hicvini uçurtması tellere takılarak da yapabilir... birinde ağlar ötekinde gülersiniz... :)

sevgiler...

• şiire kaabiliyetim yok

ortaokul lise zamanlarımda kısmen ilgim vardı ama artık hiç alakam kalmadı maalesef

0|1
    0|0
    • hayır bence kıyaslamayın kimseyle şiirlerinizi. bence mutlaka herkesin kabiliyeti vardır. herkes kendince iyi ya da kötü yazar. hem anlayamadıktan ve hissedemedikten sonra en kötü şiiri en büyük şairler yazar. yılmayın bence :)

bazı hareketler vardır... şiirdir... sevgiliniz başınıza şemsiye uzatır kendi ıslanır... bu size şiir gibi gelebilir... ve emin olun bu konuda yazacağınız tek cümleyi üçe bölün, sevgiliniz için en güzel şiir olur...

yetenek sizsiniz diyorum, durmak yok :)

• İnsan üzerinedir. Aşk, yalnızlık, hissiyatlar vs. Ha oturayıp da bir şiir yazayım demem, durduk yere gelir ardı ardına birkaç mısra..

0|2
    0|0
  • Şiir yazmıyorum fakat iyi bir şiir okuyucusuyum . aşk siiri çok onları okurum...

0|1
    0|0
    • okuyanların hepsi potansiyel bir şairdir aslında... ama bence tüm insanlar birbirinin şairi olmalılar.

birileri daha güzel ifade edebilir. ama emin olun, sevdiğiniz insan sizdeki çalı süpürgesini, eldeki rowentaya tercih edecektir fikrimce...

seni seviyorum demek gibi... çünkü bazı sözler, "beklenen kişiden" duyulmadıkça anlam ifade etmez... değil mi :)

sevgiler...

• Kişiseldir hep benim şiirlerim.. Çok severim. Yazmayı da okumayı da. Bana yazılmasını da :)

0|2
    0|0
    • :)

Şiir yazmayı çok seviyorsanız insanlara da saygınız var demektir. bence kelimelere hükmedebilen insanlar iyi insanlardır. iyi insanlar hep asi olurlar, ya da acı çekerler, ya da neşelerini bozmazlar herşeye rağmen.

Tarık tufan'ın kedilerin uzakta ölmesine dair bir konuşması vardı... kediler insanların önünde acı çekerek ölmez. ezilen kedi bile kendini kuytulara sürükler. şairler acısını ve aşkını kelimelere taşırlar belki de.

eh, madem şiiri seviyorsunuz mutlaka sevilecek bir insansınız

• Güzel yorumlarınızın yanında lafı dahi olamaz. Sizin de şiirlerinizi okumak isterdim. Şiire hangi açıdan yaklaştığınızı anlayabilmek için tek yol bu sanırım.

• bilmem :)

henüz acemisiyim bu sitenin ama, gördüğüm kadarıyla yazılar ve şiirler için de bir yer ayırmış arkadaşlar... belki şiirsevenlerle buluşuruz orada birgün :)

sizin de içten yorumlarınız ve bu yazıları okuyan herkes gibi bana da kattıklarınız için ben teşekkür ediyorum...

• Evet , bende şiir yazarım..Ama canım sıkıldığı zamanlarda değil.

Birden bir eser o aşk duygu içime..Bütün yaşadıklarım ve yaşamak istediklerim gelir gözümün önüne , sonra duygulanıp başlarım yazıma..İnsan en iyi şiiri üzgün olduğu zamanlarda ayrı kaldığı zamanlarda yazıyor..

Benim temam da genelde hep aşktır..Anneme yazdığımda , ağlattığımda çok oldu..

Şiir ve yazı yazmayı çok severim ve birde nostaljik bir müzik..

Çünkü bende çok duygusalım. ~

0|0
    0|0
    • evet kamel...

bazı insanlar şiir gibi düşünür, bunu düz ifade etmekte zorluk çeker... bence siz de ona yakınsınız bu anlattıklarınıza bakarak.

yani diyebilirim ki bu cevabınızı ben yazmış olsaydım, tek kelime değiştirmem bile gerekmeyecekti...

kendimden biliyorum yani bunu :)

yüreğinize sağlık diyorum.

• komedi ve aşk konulu sevgilime yazarm

0|1
    0|0
    • bize de bir şiir yazan bulamadık böyle, ne şanslıymış sevgiliniz :)

mutluluklar...

• En son ilkokulda ormanla ilgili bir siir yazdigimi hatirliyorum.

0|1
    0|0

olsun, şiir şiirdir. ormanların da şiire ihtiyacı var. ilgi isteyen herşey duyguyu hak eder... iyi ki yazmışsınız :)

• tesekkürler:)

• Yok hiç yazmadim.

0|1
    0|0
    • aman yapmayın buna inansak mı acaba? hadi ama yoksa pişamn olduğunuz şiirler mi var, paylaşın söz kimse duymuyor :)

• Allah'in bildigini kuldan ne diye saklamak isteyim ki? Ciddi soyluyorum yazmadim.

• :) tamam elbette ki, yalan neden söyleyesiniz. biz sadece bir tevazu ile gizlenen hazine varsa biraz emek verip ortaya çıkaralım istedik :) teşekkürler cevabınız için.

• Maalesef ne yazabiliyorum ne de anlayabiliyorum.

0|1
    0|0
    • malesef dediğinize göre niyetiniz var :) hadi bakalım, şeytanın bacağını kıralım bu akşam denemeye ne dersiniz :) ilkin bu da ne! dersiniz... sonra aklınıza yeni birşey gelir, sonra farklı birşey... ve bakarsınız ki içinizde kelimeden bol birşey yok... ne zaman ki duygularınızın seçtiğini kullandınız... işte oldu :)

• şiire bakış açınızı değiştirin o zaman ya da beklentilerinizi. şiir sizin hislerinizdir aslında; ve ben hissiz insan düşünemiyorum. eleştiren eleştirsin, tarihe bakarsanız aruz vezni ile yazanlar hece vezni ile yazanları sevmemiş. hececiler serbest vezin yazanlara atmış tutturmuş. onların yanında kötü diye bir kelime şiir için kullanılmaz. yani en güzel şiir saf hali ile hislerii kağıda dökmektir.

güzel sözleri noktalama işareti kullanmadan bölüp alt alta sıralamışlar derdi edebiyat öğretmenim.

• Oyle tabi ama bu da bir yetenek. Resim, muzik vs gibi herkes yapamiyor.

• Önceden yazardım ve herkes şiir yazacak diye bir kayde yok.

0|1
    0|0
    • haklısınız, herkes aşık olacak diye de bir kaide yok ama, benim savunduğum şey şu, mesela hiç aşık olmayanın birgün tek aşkı olursa, onu ilk kez tattığında nasıl ki pişman olmaz... şiir de öyle değil midir? bir gün kendini ot hisseden birisi oturur bir şiirle yangınını söndürür... tek ağaç dikmiş olur ama, yemyeşil ve çok güzel bir ağaçtır... yıllarca ağlayıp gülmek gibi, ya da çok gülüp bir gün ayrılıkla yanmak, ağlamak gibi...

• Herkes mutluluğunu kağıda dökmez.

• Yazmamda okumamda

0|1
    1|1
    • ooo... bu bir tavır sanki :) içinizde duygularınızı kıran biri olmuş demek ki :)

tamam... olmamış diyelim :) her iki durum da şiire müsait...

birinde beklenen ve özlenen olur, diğerinde ise üzen bir hain...

ya da ütopik, olmadı platonik... aşk varsa hayatta en kötüsü bir kaç mısrası olur herkesin... ama kimisi yazar, kimisi saklar içinde...

bence o kelimeler çıkacak birgün :)

Erkekler Ne Diyor 15

• Ben devamlılığı olan yazılar yazabilirim.Ama pek sevmem. Siyaset din hariç her konuda Kısa ve öz şeyler yazarım manidar olan. Genelde felsefik severim.aman neyse ne işte.

Tanıyan bilir.

Gerçi burda beni tanıyan yok ,çok iddialı bir söz oldu..Gülümsedim.

Beni küçük görüyorsunuz ya hani ;

Normal karşılıyorum,uzaktan baktığınızdandır.

Ve beni yere göğe sığdıramayan hayalet hayranlarım

Çok yakından bakmayın,’sözleriniz’ bozuluyor sonra.

Bunun gibi bir çoğu..

Çalabilirsiniz. Ama sakın googlede istemediğim bir yerde görmeyeyim :):)

İyi akşamlar.

0|1
    0|0
    • :) büyüklüğünüze şapka çıkarıyorum ama, her insan kendi büyüklüğünde duygular taşır... duyguların üzerinden büyük olmak ya da tanınmak mecnunun doğasına leylanın duasına ters olabilir... ama yine de duygusunun ve duygusallığının büyüttüğü küçük insanlar vardır...

galiba sizi büyüten şey hayran bıraktıran da duygularınız olsa gerek... o zaman bence çok yaşayın, insanların size ihtiyacı var bence...

sevgiler...

• :))))))

olsun bazen insanın içinden görmek istemedikleri de dökülebiliyor... hani şahan gökbakarın "amansız küfür etme hastalığına" yakalandığı skeci gibi...

ama haksızlık etmeyin, profesyönel ve tanınmış olmasanız da, tanınmış duyguları kendinize özgü şekilde yazmanız harika birşey... ben şiirin insanı rahatlattığına ve ömrüne ömür kattığına inanırım :)

• Yazmaktan çok ,paylaşınca anlayacağını düşündüğünüz biriyle ; işte ozaman rahatlıyor insan :)

Teşekkür ederim bu sözünüzle özgüvenimi katladınız :) Harika birşey şimdi hissettim :)

• şiir yazarım ama bi süre sonra bunu ben mi yazdım derim ve...

kendimden utanırım...:)

0|2
    0|0
    • bunu bir arkadaş daha yzmıştı ama aldırmayın. her şiir için yazan kişi bunu düşünüyor. yazarkenki halinizden arınıdığınızdan kaynaklanıyor. bir miktar zaman geçince tekrar hissederk okuyun, başkası yazmış gibi... çok hoş oluyor. deneyin.

• düz yazı haricinde genelde yazmaktan ziyade o an karşımdakinin gözlerinin içine bakıp kalbine yazmak diyelim haliylede doğa kahramanlıkfalan olmuyor :D aşk şiiri yerine sevgi yada hoşlanma diyebilirz

0|1
    0|0
    • düz yazı demişken, siz de farkettiniz değil mi? bazı insanların nesirleri var... şiir tadında... okuyanın dudakları farketmeden kulağına varıyor... hoş bir an yaşatıyor o satırlar da... ve aşk konusu... elbette :) bence doğanın ve kahramanlıkların da ardında yatan o şiir ve şiirin çekim gücü aşktan geliyor :)

hangi kahramanın yüreğinde bir kahraman yok ki değil mi :)

• bence bunun silah olduğu aramızda kalsın :)

şiirler çok şeydir :) ama bilinerek düşülen bir tuzak değil mi "aşk" mesela?

şu sözün çok iyi bir tespitti: şiirler her zaman mısralardan oluşmaz...

bunu, biraz anlam kaymasıyla " diyalektik" gibi algılayıp, mısrayı değil "yarattığı etkiyi" görmek de herkesin harcı değil :)

• =) ama şöyle bi şeyde yok değil hani aşık olmadanda pek ala fevkalade aşk şiirleride yazılmaz değil hani =)

• Avuçlarımda karıncalanma hissetmezken hiç bir şeyi,

istikrar eksen belirleyip binlerce kez dönmekmi.

hedefiniz köpek etmek yada ego yükseltmek,

sayısızca kol altında bedenini kirletmek.

ben yazdım mesela.

0|1
    0|0

şiirine eyvallah da :) çok kızgınken yazmışsın galiba...

e ben de üsteleyip kendime bir şiir yazdırtmayayım abi :)

ama şiir şiirdir, paylaştığın için teşekkür ederim :)

• öfkeliyken belli olur ama insanlar,

ve öfkesine hakim olanlar gerçek pehlivan derler...

insanları herşeye rağmen sevmek değil mi aşk?

bence birisini "o" olduğu için sevelisiniz. "sizin" olduğu için değil...

hiç hoş bulmuyorum bu şekilde arkasından hicvedilen beraberlikleri...

ama gönül sizin, takdir sizin...

birşey diyemem...

sevgiler...

• kardeşim kendı çıktıklarıma söylemedim zaten arkadaşlarıma yapılan bi yanlıştı ve o kızların sınırıyle gurursuz olan kızlar için yazılmış bişey. Bukadar dertlenmene gerek yok. yeterince acık sözlüyüm ayrıldıysam yuzune de söylerim merak etme

• Ben kesinlikle yazamam denemeye bile kalkışmam.

0|1
    0|0
    • yazmaya kalkışmayarak zaten yazmanız zor...

hani haddimi aşmış olmayacaksam bence bir deneyin derim...

en taş sanılan içinde bile yığınla hazine var...

bir damla gözyaşı neleri eritiyor eri gelince...

bence bir şiir de sizden hediye olmalı bu hayata...

bir şiir bile yazmadan gitmemenizi diliyorum dünyadan :)

• tamam, şimdilik sizi sönmüş bir volkan varsayabiliriz... siz istemeseniz de birgün size bir duygu ilk şiirinizi yazdıracaktır bence :)

o gün gelince hatırlarsınız bu yazıyı :)

• inşallah :)

• kırdım o kalemi.

1|2
    0|0
    • ama bence zaten bu kalem kırılınca yazılır şiirler... ve kalbimiz yazar hep... bence siz şiir yazsanız en içlisi olmaz mı bu halde... yok eğer bıktım diyorsanız tabi ona birşey diyemem...

• inş. bir gün yine başlarım.yazdıracak sebep çok ama işte istemeyince olmuyor.

• Şimdi anlıyorum seni bu kadar sevdiğimi,

Gözlerinin içine bakarken uçurumlarında kaybolduğumu,

En güzeline layık olduğunu şimdi anlıyorum,

Görkemli krallıkların prensesleri gibi.

0|1
    0|0
    • Şiirin için teşekkür ederim :)

şiirleri ve duyguları yakından tanımayı çok seviyorum.

insanların yüreklerinde hiç yabancımız olmayan güzellikler saklı bunu biliyorum... çok yaşayın...

• Rica ederim.

• Yazıyorum...

0|1
    0|0
  • "So gay" yazıp çıkıcam hocam. Saygılar.

1|1
    1|0
    • gay değil GUY yazdığınızı yanlışlıkla yazdığınızı varsayıyoruz :) teşekkürler yorumunuz için yine de.

• ehehe rica ederim.

• ex hatuna yazardık vakti zamanında aşk meşk konusu üzerine idi..

0|1
    0|0
  • Yazıyorum hala hep aşk konusunda...

0|1
    0|0
  • isyankar şiirler sözler yazarım ben :D

0|1
    0|0
    • vay...

ama az değil... ustalık ister... en zor şiir türü protest şiir. bence gurur duymalısınız... ama not etmeden geçemeyeceğim, en protest insanın bile hayatına aşk girer... eh aşk ve şairlik varsa o insan azıcık kenarından da olsa değinir değilmi :)

• yazarım sonra okuduğumda kendime kızarım :)

0|1
    0|0
    • ))) ha ha ha evet yaa... bazen bende de oluyor... ama emin ol, o şiirleri bize yazdıran ruh hali aslında itici gelen şey... saklayıp bir zaman sonra sindirerek okursam yine o şiirdeki inceliği hissediyorum... bence siz de öyle yapın. :)

• Yazarım bu konuda kendime çok güveniyorum

0|0
    0|0
  • Aşk ayırlık karanlık okumak vs. hakkında yazardım eskiden.

0|0
    0|0
Yükleniyor...