Kurtuluş savaşını kazanamasaydık ??

sizce nasıl olurduk burallarda nasıl topraklar ve insalar olurdu ?

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk bir öğrenciye soruyor bu vatanı kim kurtardı diye. Çocuk da atamız kurtardı diyor Atatürk diyor ki hayır atanız kurtarmadı bu milletin kendi kanı kurtardı.

3|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• türk olmazdın da başka birşey olurdun , baban kim olurdu bilmezdin :(

1|1
    1|1
  • Eğer kurtuluş savaşı kazanılmasaydı, Sevr Antlaşmasının maddeleri geçerli olacaktı.

Bense bir Yunanlı olacaktım sanırım :D

0|0
    0|0
  • Vay halimize.. Osmanlı da yıkılmasaydı keşke.

1|1
    0|0
  • Anadolu'da küçük bir Türk devleti olurdu sadece.

Marmara devleti kurulurdu, enternasyonal ve tüm ülkelere açık bir ülke olarak.

0|0
    0|0
  • bence savaş geçte olsa kazanılacaktı ama çok şeyde kaybedecti ve bu kadar rahata kavumayacaktık.Atam a bu güzel günler için teşekkür ediyorum.

0|0
    0|0
  • Kurtuluş savaşını kazanamasaydık 'nasıl olurduk' sorusu saçma olurdu, çünkü olamazdık.

0|0
    0|0
  • Düşünmek bile istemiyorum, o kadar zorluklarla kazandık şu hale bak...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• sizce kurtuluş savaşını kazandık mı? ruhumuz zihnimiz ve karakterimiz esir alınmış... aramızda Türk gibi düşünen ve Türk gibi yaşayan kaç kişi var. hem vatandaş olarak hem de devlat olarak dışa bağımlıyız. Biri diyor ki Yunanlı olurdum. Şimdi Yunanlıdan İngilizden veya Amerikalıdan ne farkı var? Yaşam biçimi ve idealler işgal edilmiş. Türk devleti Türklerin elinden çalınmış. Türk milleti tarih sahseniznden silinip minik amerika formatı giydirilmiş. Hempiz Batı değerlerine yaklaştığımız ölçüde (yaşam tarzı ve ideallaer ve inanış ve kapitalizm veya sosyalizm) kendimizi başarılı saymıyor muyuz? atalarımza küfür eden köksüz ve kanı bozuk bir bir nesil kapıda; siz ne kurtuluşundan bahsediyorsunuz? Türklerin kanlarıyla alına vatan maalesef kandırılarak ellerinden alında ve 80 senede devşirme bir nesil yetişti. Bu satırları okuyan herkes kendisini sorgulasın bakıyım kaçının yaşam formatı veya idealleri sıradan bir avrupadan farklı? Adamlar kendi paradigmalarını evrensel değeler olarak kakalamış biz de yemişiz... yani, kurtulduğumuz murtulduğumuz yok. 100 senedir tüm iç işlerimize karışan AB ve 50 senedir bizi kucağından indirmeyen ABD ile mi bağımsız devletiz? ciddiyete davt ediyorum...

0|0
    0|0
  • bir yolunu bulurduk Türk esir olmaz, Türk devletsiz olmaz biz öyle 1000 yıl yaşadığımızı idda edip devletsiz dolaşacak genişlikte bir millet değiliz

0|0
    0|0
  • millet yine mücadele ederdi er ya da geç savaşı kazanırdık. kazanamama ihtimali görmüyorum çünkü adamların amacı türk adını tarihten silmekti. yalnız ilk başta başarılı olamasaydık kürtlerle beraber olmazdık muhtemelen ingilizler onlara devlet kurardı. eninde sonunda bağımsız bir türk devleti kurulurdu. ama 2000-3000 osmanlı dan kalma paşalar uzmanlar süreci hızlandırdı.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Büyük ihtimal Filistin ile aynı durumda olurduk.

0|0
    0|0
  • ingilizler ve yunanlılar holdinglerin sahibi olur bize de çöpçülük ucuz işçilik vb. kalırdı. bu arada şu anda farklı mı ya ! :)

0|0
    0|0
  • adım donatello olabilirdi ama hayat sigortam olurdu. devlet yönetenler için değilde benim için var olurdu

0|0
    0|0
  • Osmanlı Cumhuriyeti ni izle

0|0
    0|0
  • şu anda türkçe konuşamıyor olduğumuz kesindi

0|0
    0|0
Yükleniyor...