Kitap okuma meselesi ve cinsiyet

Çevremde gördüğüm kadarıya kadınlar daha çok kitap okuyor, erkeklerin az bir kısmı kitap okuyor

Ben mesela çoğu erkek gibi pek kitap okumuyorum okuyamıyorum açıkçası.

Sizce de kızlar erkeklerden daha mı çok kitap okuyor?

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• bencede erkekler bayanlar kadar kitap okumuyo

bu duygudan galiba :)

0|1
    0|0
    • bence yanlış erkekler daha çok okuyordur:)

• hımmmmm

anladım sizi kırmak değil amacım ama

ben tarihe daha yatkınım

veya mitoloji gibi:)

• yani sanırım

tarih güzel

mitoloji dersen

ikebena zeos belki hayal ama bağlantılarını yakalarsan harika bir şey

Kızlar Ne Diyor 8

• Mesela ben bunu bozuyorum.

Bu da diğer genellemeler gibi yanlış bir tespittir.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle..

0|0
    0|0
  • iki erkek kardeşim de benden çok okuyorlar. yanlış düşünce.

0|0
    0|0
  • ulkemızde kızlar daha fazla okuyor

0|0
    0|0
  • Bayanlar genelde kendilerine göre kitapları rahatça bulabildikleri için sayı fazla gibi.Kızlar mesela her tür okur,aşk olsun,macera olsun,olağanüstü olaylar olsun.Ama kitap okuyan erkeklerin de sayısı fazla.

0|0
    0|0
  • Evet, sanırım öyle.

0|0
    0|0
  • Evet doğru bir genelleme ..

0|0
    0|0
  • Bence öyle.Ama en çok okuma bir başkasının gazetesini ya da kitabını okuma bence:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• kesinlikle yanlış tespit. kızlar kitap almayı, okumak istemeyi çok seviyorlar evet; ama ben hç çok kitap okuyan kız görmedim, ama okuo gibi yapanı gördüm. Kızlar kültürlenmek için değil de genelde aşk için falan okuyorlar.

ama aksine çok kitap okuyan erkek arkadaşlarım çok var. yani biz üniversitede okurken evde 4 kişiydik ve ikimiz çok okurduk mesela ben ayda ortalama 4-5 kitap okurdum . daha fazla da okurdum bu ortalama. diğer ikiside okurdu ama bizim kadar değil.

evet okumayan erkek hiç okumuyor ama hakkını yeme erkeklerde okuyan çok var

0|0
    0|0
    • meslek ne?

• öğretmenler çok kitap okuyor.

• bak kardeşim genelleme yapmaya çok meyillisin :) evet türkçe ve edebiyat öğretmenleri çok okumak zorundalar, ama kalanında okuyanda var okumayan da var. toplumun kalan kesimindeki gibi aynı. bu senin bilinçlenmenle alakalı. kitap okumak gerekli diye düşünüyorum ben. yani hayatına anlam katıyor insanın. izlediğin bir dizi daha seni bir yere taşımıyor ama okuduğun her bir sayfa seni bir adım ileri götürüyor evet.

• doğru tespit olmuş.geçen hafta merak ettim 3 kitap aldım okumadım duruyo daha poşetinde okumayı da düşünmüyorum hevesim kaçtı

0|0
    0|0
  • Geçen dr de denk geldim bir çifte. Kız kitap karıştırıyor, çocuğun sıkıldığı her halinden belli. Kız konu açıyor, çocukta ses yok.

Genelleme ne yazık ki doğru. Kadınlar daha fazla okuyor. Aslında nitelikli kitap okumak önemli.

0|0
    0|0
  • yok ya bence öğle değil onlar kitabı

aksesuar olarak kulanıyor erkek okuyorsa gerçekten okuyordur:)

1|1
    0|0
  • kadını erkeği bilmem ama memleketimizde kitap okuma oranları yerlerde sürünüyor.

0|0
    0|0
  • Ben her gün 1 saat kitap okurum. Eğer 1 saat okuduktan sonra, kalan sayfa 1 saat okumada bitecekse, onu da o sırada okurum. Yani en fazla bir günde 119 dakika 59 saniye kadar okurum teknik olarak. Ama 98 dakikayı geçtiğimi hatırlamıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...