Kapat

Ankara'da neler yapılır?

İstanbul'dan Ankara'ya taşınıyorum. Ankara da neler yapılır? Etkinlikler, faaliyetler, gezmeler...gibi neler var?

Güncellemeler:
Kültürel etkinlik, sinema, tiyatro, sinema festivali falan filan yok mudur?

Bir şey daha: Geçici süreli gidiyorum, bir yıl kalacağım. Beğenmezsem bir yıl sonunda geri dönme lüksüne sahibim. ;)
Her şehrin havası, suyu, toprağı insanları etkiler ve bir karakter oluşturur. Ankara'nın kızları nasıldır? Karakterleri genel olarak nasıldır? ;)
Ankara'ya geldim, can sıkıntısından kendimi mutfağa verdim, şimdi ise yaptığım keki yiyorum, kurtarın lan beni...

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

• istabuldan sonra sıkılacaksın bu bir...bol bol avm gezersin. ankalmoll antaeres natavega ve diğerleri...,

ancak tiyatroseverler için bol bol tiyatro salonu..her kiteleye hitap eden dans müzik gösterileri hatta cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası...

yeşil alan dersen mavigöl, moğan gölü, eymir gölü...büyük parklarımız var harikalar diyarı, dikmen vadisi vb...

atatürk orman çiftliğinde köfte ekmek, kokoreç, dondurma

gençlik parkında gondol atlı karınca

anıtkabir ve çeşit çeşit müzeler...

atakulede ankaraya bakıp çay keyfi

ankara kalesinde tarihi bir yürüyüş at pazarında antikacıları gezme

sonraaa hamamönünde sabah kahvaltısı...

1|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 8

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 11

• Tam memur şehridir. Akşam 9 dan sonra hayat sıfır. Öğrencisi ve askeri boldur. Kızları İstanbul kızlarından daha sıcaktır. En aptalı bile Ankara da sevgili kampı kurabilir. Ben askerdeyken yaptığıma göre :))

Ha bir de kızlar laf atıyordu :D

1|0
    1|0
  • Gittiğin bütün eğlence mekanları hep Ankara havası çalar. istanbuldaki gibi ayrı ayrı müzik etkinliği yoktur . herkez memurudur . metroda sokakta ciddi bakışlar takım elbiseliler üniformalılar Poktan ya Ankara ey gözüne kurban olduğum istanbulu nasıl bıraktın çabuk geriye dön :))

0|0
    3|0
  • Boş yere ağlama kalbini bağlama Ankara kızlarına diye bir şarkı vardı :))

1|0
    0|0
    • İstanbul kızı suzan yat kollarıma uzan diye bir şarkı vardı. Sanırım İsmail Türüt'ün artık bilinçaltıma nasıl işlediyse, :D nasıl unutmadıysam. Neyse bak ilginç bir şey söyleyeyım sana; Nedim İstanbul kasidesinde İstanbul kızlarından bahseder;

Hep halkının etvarı pesend�de-i makbul

Derler ki biraz dilleri b�-mihr ü vef�dır

...İstanbul kızlarının vefasız olduğunu söylüyor tamamı: link

• valla kanki su soruyu ben sorsaydım verdiğin cevabı en iyi cevap seçerdim emin ol :))

• Kızılaya git Belki Kan lazımdır :D

0|0
    1|1
  • Ankarada belli bir saatten sonra hayat +18 olur yani gazino vs vs :D

1|0
    0|0
    • o İstanbul da da var... bizi bozmaz :)

• Ya o zaman sıkıntı yok Ankara okadarda kötü bir sehir değil mesela bende istanbulda hayatta yasiyamam bide tasincagin yerde onemli sakina sincan etimesgut cincin gibi bir yeretasinma imimkanin varsa cayyoluna yenimahalleye falan tasin :)

• Demetevler metroya 2 dk mesafede yürüyerek. Nasıl bir semt?

• Eğer yaşamasını bilirsen aklından geçen yapmak istediğin herşey yapılır

2|0
    0|0
    • gelde onlara anlat bunu

• Manik depresif oluyor herkes bunun yuzunden :))

• Haber ver de bir gün gezelim seninle bu kadar sıkılma dostum :))

• ulan Ankara şehir mi. Yanlış seçim

0|0
    0|0
  • Göksu parkında dağ kızagi

1|0
    0|0
  • Bakanlar kuruluna gir :/

0|0
    0|0
  • bir türlü sevemedim hacı orayı. kolay gelsin

1|0
    0|0
    • şehiri geçtim. insanları da bir tuhaf. bön bön bakıyorlar. her yere gittim güzel kız yok ya hepsi vasatın altı ya da vasat. bir iki tane istisna var. sen çık istanbulda kadıkoye taksime nişantışan mecidyekoye git bak neler var. yürüyen merdivende duranlar sağda dururki çıkmak isteyenler soldan rahat geçsin. burda öyle bişiy yok herkes öküz gibi duruyor.

• Evet yürüyen merdiven mevzunu biliyorum :) hatta bunun için tabela bile koymuşlar, sağda bekleyın dıye :)) kafa dinlemem lazım, İstanbul da mümkün olmuyor bu. her gece eve 23den sonra gelmek zorunda kalıyorum... 1 yıl tatil yapayım, işleri ordan yuruteyım dıyorum sadece...

• Hata yapıyosun ...istanbul'dan ankara'ya ankara'dan istanbul'a imkansız uyumsuz ikilemler bunlar alışman bence çok zor sürer hergece pavyona gidersen 2-3 yılda çözersin bu problemi bence :-)

0|0
    3|0
Yükleniyor...