Ateistler, deist ve agnostiklerden daha mı cesur?

Ateistler, sizce deist ve agnostiklerden daha mı cesurlar?

0|0
12|29

En İyi Erkek Görüşü

• Cesur demek için bir yaratıcının var olduğuna inanıp onu bilerek yoksaymak gerekir. Ateistler bir yaratıcının olmadığına inandıkları için cesaret isteyen bir durum yoktur. Ha yobazlara karşı ben ateistim diyebilmek bu ülkede cesaret, ama düşünce cesareti değil.

Ben agnostik olarak insan aklının yetmediği şeyler üzerine bilinmezliği savunurum, yaratıcı vardır ya da yoktur bilemeyiz düşüncesini savunurum.

Deistler ise yaratıcı güç vardır ama kimdir bilemeyiz derler.

2|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 28

• İyi de bunlar zaten farklı şeyler. Biri tanrı yok der diğer var ya da yok bilinmiyor öteki akıla dayalı inanç sistemi. Ateist leri diğer ikisiyle kıyaslama yapmak biraz mantıksız olmadı mı?

1|0
    0|0
  • Tahminimce ateistler kendilerini deist ve agnostiklerden daha cesur görüyorlardır. Onların "Bir Tanrı yok" demeye korktuklarını, akıllarında hep "Acaba" ile başlayan sorular olduğu için gerçekleri söyleyemediklerine inanıyorlardır. Benim kendi görüşüm ise üçü arasında bir fark olmadığı yönünde, yani ateistler daha cesur değil.

0|0
    0|0
  • Din öyle çeşit çeşitli birşeyki Tanrısız dinler bile var ...

Ateizm cesurlukla veya daha cesurlukla alakası yoktur .

Ateizmin en iddialı olan düşünce sistemlerindendir ve kendi içinde çeşitlenmektedir .

Bu düşünceyi savunan bireylere bakarsak farklı değer ve kavramlarla harmanlanınca yaptıkları için cesur olup olmaması salt Ateistliğe bağlamak eksik veya yanıltıcı olabilir.

0|0
    0|0
  • Doğrudur. Baş parmağımla ayı öldürebiliyorum.

1|0
    0|0
  • Ne bakımdan diyorsun? Ateistler müslümanların arasında ateistim diyebildiği için mi rahatça. Neden demiyelim ki müslümanlar kimmiş. Sizden mi korkçaz la tabiki söyleriz. Yani cesurlukla alakası yok çünkü korkacak bişi yok

1|0
    0|1
  • hepsi pipimi yesin

0|3
    3|4
  • neye göre daha cesurlar?

0|0
    0|0
  • Nedense bizim atayizler sadece islama saldırıyo ben görmedim ki . Hristiyanlığa yahudiliğie bişe yapsın buda atayizlerin bilgisiz cahil olduklarını ve ergen kesimlerden oluştugunun örneği

0|0
    0|0
  • hadi canım öylemi

0|0
    2|0
  • Şöyle diyeyim bunun cevabını bilmek istiyorsan bu düşüncede olan biri ile özel birebir konuşmalısın sana her mantığı anlatacaktır.Konuşmak istersen anlatabilirm... İnan bana fikirlerin değişecektir.

0|0
    0|0
  • Ateistlik, Türk çoluk çocuğunun eline düşünce, haliyle saldırı sayısı bayağı arttı. Aman eksik kalsın, agnostik düşünceyi de bok etmesinler.

1|0
    0|1
  • Hepsi ayni bok aq

0|1
    1|2
  • cesurluk yüreğe bakar inanca değil

1|0
    0|0
  • ufak uçak sarsıntısı onlara yetiyo zaten :D:D

Genellikle forumlara bağlı cahil insanlar ve ergenlerden oluşuyorlar

0|0
    1|3
  • İnanca göre cesur olmak bence saçma.Kendine güvenen insan cesur olur.Bu Müslümanda olabilir Hristiyanda veya Yahudide.

0|0
    0|0
  • bunun cesaretle ilgisi yok. deistler ve agnostikler de en az ateistler kadar takdir edilesi.

0|0
    0|0
  • evet onlar birer süper kahraman.

0|1
    0|0
  • Bilmem g*t korkusuyla yaşıyorum ben.

0|1
    0|0
  • cesaret şahsına özgü bir şeydir.ne kadar gereklidir oda tartışılır:))

0|0
    0|0
  • Yetişkin bir ateist ortalama bir uçak sarsıntısında 3 kere tekbir getiriyor.

0|2
    2|3
    • Bu adamdaki kafa tinerci de yok.

• merak etme şurda insan hayatı en babası 80 sene biraz sabret görürsün yalanmı gerçekmi kimin kafası kıyak

• Yaşama sebebi daha küçük olanlar daha cesur olurlar

0|0
    0|1
  • Bilmiyorum. Ateist olarak hiç de kıyaslama ihtiyacı hissetmedim.

0|0
    0|1
  • bu yolu seçtiklerine göre daha cesur olmalılar, ama bence bu cesurluk değil bilgisizlik

0|1
    2|3
  • Sevmem onları

0|0
    2|2
  • Evet , sürüden ayrılmak her zaman cesaret ister

0|0
    0|0
  • Deistler korkak ve aptaldır bene. Agnostikler ''aman etliye sütlüye dokunmayayım'' derler.

Ateistler ise takdir edilesi.

0|0
    1|0
  • tam tersi yaptıklarının sonucunda ceza olmadığına kendilerini inandırarak korkuyu azaltmaya çalışıyorlar biz buna döt korkusu diyoruz :D

0|0
    0|0
  • Gibi gibi.

0|1
    0|2

Kızlar Ne Diyor 12

• yö gayet karanlik/yükseklik/örümcek korkum var panpa. bir de dar ve kapali alanlardan da hafiften bir tirsma olur.

aradaki tek fark inanan basi sikistiginda dua eder, ben etmem.

haksizliga ugradiginda allaha havale eder ve diger tarafta hakkini alacagina inanir inanan ben bunun asla gerceklesmeyecegini bilir. hakkini yer yüzünde aldin aldin. almadinsa sansina küs (:

1|0
    0|0
    • Geçiş formu olduğu şüphesiz. Ya ateizme ya da agnostizme varıyor.

Ama agnostizmin neden yetersiz olduğunu çok güzel açıklamıştı Richard Dawkins, kitabında

• Negatif ateizm şunu der:

Tanrı benim için yok. Olsa da beni ilgilendirmez.

Pozitif ateizm şunu der:

Tanrı kesin yok. Olmasına imkan yok.

Aradaki fark bu :)))

• adssdadsadasdsa. sonuçta gizli olan herşeyde bir korkaklık yatar :)

• Bence daha cesurlar. Agnostikler en rahatları var mı yok mu bilinmez diyip aradan çekilirler. Deistler tanrı var diyip istedikleri gibi bir tanrı yaratabilirler ve kendinden büyük bir gücün olduğunu bilip yine rahat hissedebilirler. Ama ateistler öyle mi? Her şeye kafa yordukları yetmezmiş gibi toplumun en çok tepki gösterdiği inanışa sahiptirler. Deizm gibi yumuşak gelmez insanlara.

0|0
    0|0
    • deistler ve agnostikler de ateistler kadar kafa yormuşlardır dinler hakkında.

• Tabii ki dinden çıkmış olmaları belli bir kafa yorma demek zaten. Her önüne gelen agnostiğim deistim diyemez. Ama ateistlerin kafa yorması gereken şeyler daha fazla diye düşünüyorum. Bir agnostik ya da deist belli şeyleri kabul edip ilerisini düşünmemeyi seçebilirler ki ben böyleyim. Buaradan yola çıkarak söyledim.

• İnsanın korktuğu bişey yoksa her türlü cesurdur :D

0|1
    0|1
  • Yaptığım hiçbirşeyin günah olmadığına ve bunun hesabını asla vermeyeceğine inansam, bende cesur olurdum DEŞERDİM beni üzen bikaç adamı oh kafa mis

0|0
    3|0
    • eger ahlaksizligini din engelliyorsa kendine ahlakliyim deme. insan ahlakina aykiridir herhangi bir insana zarar vermek. bunun bilincinde bile degilsin daha.

• �levresrouges24 dakika önce

Yaptığım hiçbirşeyin günah olmadığına ve bunun hesabını asla vermeyeceğine inansam, bende cesur olurdum DEŞERDİM beni üzen bikaç adamı oh kafa mis

• ateisleri hic sevmem

0|0
    0|0
  • Bunun cesaretle ne alakası var ki? insan neye istiosa ona inanır. Yok demek yemio ben deist olayım diye bir mantk yok :D

0|0
    0|0
  • cahiller hep boş konuuşur

0|0
    1|0
  • Sadece cesur görünmek için bunu tercih ediyorlar ise bu çok acınası bir durum..

0|1
    2|0
  • gözlerinden ateş bile çıkarıyorlar

0|1
    0|0
  • Deizm, sulandırılmış teizmdir

- Richard Dawkins

0|1
    0|0
  • Korkaktır geneli..

0|2
    5|0