Dejavu hakkında ne biliyorsunuz?

dejavu bir şeyi daha önce yaşamışlık duygusu. bize yaşamışız gibi geliyor ama gerçekten yaşadığımız bir şey mi yoksa sadece yaşadığımızı mı sanıyoruz?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşlar herkes bir yorum yapmış ama işin gerçeği hiçbirinizin bildiği gibi değil gözlerden birisi bu genellikle sağ göz o anki olayı sol gözden 1-2 sanise geç görüyor diğer göz bunu daha önce gördüğü için beyinde zaman algılaması problemi oluşuyor ve o an bunu biryerden hatırladığınız hissine kapılıyorsunuz siz daha eski tarihlerde yaşadıklarını düşünüyorsunuz ama o aslında 1-2 sanise öncesi olay :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• dejavu alternatif evrenle alakalıdır beynin ön lobuyla alakalıdır yani biraz uzun bir konu ama şyöel söyliyim saçma gelecek sana çünkü bu uzun konuyu 2 cümleyle anlatınca öyl eolur ama olay şu yaşama ihtialin olan alternatif seçimlerle yaşamadığın şeyleri beynin dejavu oalrak yakalar çnükü o senin sçimine göre olma olasılığı olan şeydi...birnevi alternatif evren diyerek konuyu blocklayabilriiz:D

1|0
    0|0
  • evet bazı zamanlar çok olur. yaşamışmıyız yoksa bizemi öyle geliyor bilemiyorum.

1|0
    0|0
  • bunu asla bilemiyoruz işte. bilseydik daha kesin bir tanımı ve adı olurdu

1|0
    0|0
  • Bende öyle şey sık sık oluyor, sanırım bize öyle geliyor veya rüyamızda gördüğümüz şeyi aynen hayatta görüyoruz

1|0
    0|0
  • yaşadığımıızı sanıyoruz sadece beynimiz bizi yanıltıyor örn:placebo etkisi en uçuk örnegidir

1|0
    0|0
  • Gerçekten yaşadığım oluyor.

1|0
    0|0
  • ben o anda sanki ölüp yeniden doğmuşum aynı şeyleri tekrar yaşıyorum gibi hissediyorum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Anlar benzer olduğu için öyle hissediyoruz.

1|0
    0|0
Yükleniyor...