Geleceği iyi midir sizce?

Dış ticaret bölümü okumak iyi midir? gelecegin meslegi midir?

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• :D Gel Ben dış ticaret mezunuyum ya da gerçek ismi ile Uluslararası Ticaret

Bizim bölümden mezun olan kişi sayısı 180'di, galiba dış ticaret işini tam olarak yapan sayısı 40 50 kadardır.

Dış ticaret bölümü okuman sana ne fayda sağlar aslına bakarsan sen elini taşın altına koymazsan hiç bir şey hatta iş bile bulamazsın.

Öncelikle çok iyi derecede ingilizcen olmalı bu iyi derece dediğin neredeyse Native speaker boyutunda olmalı çünkü en ufak bir yanlış anlama yaptığın işlemi içinden çıkılmaz bir boyuta sürükleyecektir.

Ayrıca sürekli araştırman gerekiyor Türkiye de her ay veya 2 ayda bir mevzuatta ufak ufak değişiklikler olur. Malzemen gelir vergisi yok dersin küt diye geçirirler ÖTV'yi %25 zarar ettirirsin firmaya.

Ayrıca gümrük müşavirliklerinde çalışmak istiyorsan 5 yıl asgari ücret ile köpek muamelesi görmeye hazır ol.

0|0
    0|0
    • ve gerçekler yüzüme çarpar :D

• Hadi bekliyoruz biz sen oku gel bakiim :D

• Peki :D

Erkekler Ne Diyor 11

• hımm fikirlerime kulak verdin sevindim :) diğerini elemene gönlüm bundan yanaydı geliştirirsen kendini merak etme iyi yerlere gelirsin

0|0
    0|0
  • kesinlikle geleceğin mesleği abim okudu tavsiye ederim ama dayanman gerek staj dönemi sancılı diye biliyorum

0|0
    0|0
  • sen bayansın daha fark etmez nasıl olsa iş bulursun

0|0
    0|0
  • Ben o sektördeyim bir kız için iyi bir sektör değil ve şimdiki adı lojistiktir.

0|0
    0|0
  • Evet olabilir

0|0
    0|0
  • zaman kaybı bir bölüm

0|0
    0|0
    • peki neden?

• nerden çıkartıyorsun kensinlikle yanlış bitirsin dil öğrencin anında iş bulur

• hmm

• nereyei kazandın kaç yıllık staj yaptığın yer önemli bir de dil öğrenmen gerek en az 2 tane

0|0
    0|0
  • yabancı dilin olursa gayet iyi :)

0|0
    0|0
  • Evet yakın geleceğin.

0|0
    0|0
  • bosuna okuyacan...

0|0
    0|0
  • benim babam emekli olmadan önce özel bir şirkette dış ticaret satış sorumlusuydu 3500 tl maaşı vardı . şimdi işler nasıl yürüyor bilemiyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Yabancı dil öğren gümrükte falan çalışabilirsin

0|0
    0|0
    • Kesinlikle katiliyorum en yakin arkadasim sirf isi ogrenebilmek icin gumruklemede 5 ay parasiz calisti veşu anbi sirkette dis ticarete bakiyo :) simdilik 1200 ve sigortasi var belki cok degil ama baslangic olarak iyi 6000euro alan birini tanidim meslegin onu acik bnce

• evet neden olmasin

0|0
    0|0
  • geçerli :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...