Kapat

Gelişmiş tek islam ülkesinin türkiye olması...

Birileri sevsede sevmesede bu ülkenin kurucusuna borçlu olduğumuz durumdur.sizcede öyle değil mi? ya da aksini düşünen benim farklı bir düşüncem var diyen var mı?

...

...

...

0|1
8|9

En İyi Erkek Görüşü

• DİN YAŞAM VE İNANÇ BİÇİMİDİR VE KİŞİYE ÖZELDİR

DEVLET YÖNETİM SİSTEMİDİR VE GENELİ KAPSAR KİŞİYE ÖZEL OLAMAZ

BUGÜN ATATÜRKE MASON DİYEN OLDU

(CUMHURİYETİ KURDUKTAN SONRA O ÇOK DİNDAR DENİLEN OSMANLIDA AÇILAN MASON LOCALARINI TEK TEK KAPATTI)

HIRISTİYAN DEDİLER

(HIRISTİYAN YETİŞTİREN RUHBAN OKULLARINI KAPATTI)

ALKOLİK VE CUMHURİYETİ KURDU İÇİKİ FABRİKALARI İLE DOLDURDU ÜLKEYİ DEDİLER(BOMONTİ BİRA FABRİKASI,İsviçreli Bomonti kardeşler tarafından Feriköy'de kurulan fabrika,

Adını İstanbul'un en eski semtlerinden birine vermiş olup,

Osmanlı İmparatorluğu'nda modern bira üretim tekniği ile imalata başlamış olan ilk bira üretim tesisidir.Sahibi, Efes Pilsen'dir.

1839 senesi sonrasında Batı'ya açılma sürecinde,bira Osmanlı'ya girmiştir. Biranın 1847 öncesi tüketildiği ve üretildiği söylenebilir. 1840'li yıllarda ise, birahaneler açılmaya başladı.

Osmanlı'da bira üretimi 1896 yılında 12.000 hl idi (1,2 milyon litre).

Bu oran hızla artmıştır ve 1913-1914 yılları arası 9,9 milyon litreye ulaşmıştır.

Ayrıca Şişli'deki tek alkollü içki fabrikası Bomonti Bira Fabrikası değildir.

Ali Sami Yen Stadı'nın yanında ünlü "Likör Fabrikası" vardır.)

NE GARİP FABRİKALAR KURULDUĞUNDA BİRAHANELER AÇILMAYA BAŞLADIĞINDA ATATÜRK DÜNYADA BİLE YOKTU...

VE ikinci lozan sonrası musul kerkük batı trakya 11 ada selanik dahil hatay ve boğazlar konusu 3 lozanda görüşmek üzere askıya alınmış ve karar verilmemiştir ama ne hikmetse 3 lozanın toplanmasına yakın şeyh said ayaklanması baş göstermiş ülkede sorunlar baş göstermiş biz iç meselerle uğraşırken misaki milli de belirlenen sınırlar kayıplara uğrarken Atatürk bir hamleyle boağazları tamamen ele geçirmiş hatayıda kurtarmıştır lakin diğerleri kaybedilmiştir din elden gidiyo ayağına kaybettik ve 3lozan hiç toplanmadı konuşulmadı sonrasındada 1930 lu yıllarda Türkiyede uluslar arası askeri toplantısında Atatürk ''Allah izin verirde ömrüm vefa ederse musul kerkük 11 ada selanik dahil batı trakyayıda tümden misaki milli sınırlarımıza katacağım'' der yabancı subaylardan birine ve ne garip ki bir süre sonra siroz olur

sigara alkolü bırakın kahvaltıda bir bardak çayı içer ya da içmez birininde sirozdan öldüğünü gördüm ben

yunanistanda camiler meyhane yapılırken bulgaristanda cuma namazları yasaklanırken arakanda müslümanlar ölürken hiç düşündünüzmü Atatürk olmasaydı aynı durumda olabileceğimizi Yüce Rabbim Atayı yaratıpda bu fırsatları sağlamasaydı serv antlaşmasıyla osmanlı yok edilecekti inancımızı rahat yaşıyorsak Vatanımız olduğundan şuan filistinde Atatürk gibi lider istermiydiniz diye sorsanız büyük çoğunluğu hatta belkide hepsi hergece Allaha dua ediyoruz öyle lider yolla diye bize derlerseler şaşırmam

Allaha şükredip teşekkür etmemiz gerek Atayı bize lütfettiği için ama rahatlık batıyorya habire küfürediyorlar Atatürke

0|3
    1|0
    • Düşüncelerle Karşılaşınca, Zayıflar Korkar, Aptallar Karşı Gelir, Akıllılar Karar Verir

VERİLEN EKSİDEN BUNU ANLIYORUM...

DEMEKKİ İYİLİKTEN GERÇEKTEN MARAZ DOĞUYORMUŞ BU FEDARLIĞA KARŞI NANKÖRLÜK YAPILMASI BUNU GÖSTERİYOR YAZIK ÇOK YAZIK BUGÜNLERİ ÇOK ARAYACAKSINIZ ÇOKKK

• çok doğru. geçmişini okumaktan aciz insanlar sadece anı yaşamaktan ibaretler.

• AYNEN GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN GELECEKTE AYNISINI YAŞAMAK ZORUNDA KALIRLAR TARİH TEKERÜRDEN İBRETİR BAZEN

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 8

• kim ne derse desin istediğiniz kadarda - verin biz mısırın durumunda değilsek oda tayyip erdoğan ve hükümeti sayesinde darbe olsa ülke olarak büyük zararra girecektik yine

0|2
    0|2
  • Nereye islam ülkesi

0|2
    0|2
  • Türkiye devletinin dini yokki canım nereden çıkardın bunu

1|2
    0|3
    • dini olup olmadığının bir önemi var mı sence? müslüman bir ülke ve diğer müslüman ülkelere daha göre çağdaş.

• Önemi olmaz mı müslüman ülkesi diyemezsin mesrka öyle bir önemi var. Ben demek istediğini anlıyorum cevabım da şu dini bir Anayasanın olmaması gercek Müslümanlık sıkıcı bir duzen değildir. Sen Iran a Arabistan a falan bakma onlar sahte şeriatlar yani kısmen dogru yönleri vardır. Fuzuli de müslümandi.

• Kurucusuna bu gelişmeyi borçlu değiliz bence ,gelistirilebilecek bir ülke bıramakk için savasan bir lider olduğunu kimse inkar edemez tabi...

Ama bahsettiğiniz gelişmeyi birileri sevsede sevmesede borçlu olduğumuz kişi belli...

1|1
    0|2
  • Geriliyoruz -nasil anlarsan-, islam ulkesi de degil.

0|2
    0|1
  • araplarda müzlüman çoğu birleşik arap emırlıklerı iran vs şerıyat bıle var orada birleşik arap emırlıklerı turkıyeye göre çok çok lüks bır yer :P

0|0
    0|1
    • bahsettiğim çağdaşlık.

• onlarda çağdaş modern bence bıraz araştır.

• görüntüsel yönetimi, amerikan egemenliğini kayıtsız ve koşulsuz kabul etmiş bir kaç ailenin elinde olan ve diğer arap ülkeleri gibi suni sınırlara sahip bulunan sözde devlet. aslında bir tür çok uluslu şirket. aman neyse boşver sorduğuma pişman oldum:)

• What dedin gulum . :/

0|1
    0|1
  • Laiklik ilkesi doğrultusunda 'Devletin dini İslamdır.' kanunu çıkarıldı. Türkiye farklı dinlere mensup insanlarda var. M.Kemal Atatürk'e tabiki borçlarımız var ama bu konuda olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 8

• malesef öyle atatürk sevilir ya da sevilmez ayrı konu ama ileri görüşlü bir adam dvrinin çok ilerisini görebilen biriydi özeldi lakin şimdi kendini ilerici zanneden esasında yobazın önde gideni olan insanlar onun anısına saygısızlık ediyor

0|3
    0|0
  • elbette M.Kemal Atatürk e borçlu...

0|4
    0|0
  • Laiklik ilkesi geleceğin modern toplumunun seçeceği en mantıklı düzen..Bizim ülkemizdeki öküzler anlamıyor ve 1400 yıl öncesinin mantıksız anayasal kitabına sarılmak istiyor..Ne acı

0|1
    0|3
  • Gelişmiş tek İslam ülkesi Türkiye mi ?

Malezya'ya bir bakl istersen Wikipedia'dan

Katar BAE ve Türki cumhuriyetlerden bazıları örnek olabilir

0|0
    0|1
  • türkiye ve gelişmişlik. hayal görüyorsun galiba.

link

0|0
    0|1
  • Türkiye Islam ülkesi değil ; laik bir ülkedir

0|0
    0|3
  • gelişmişliği anlamamış türk insanının hüsnü kuruntusu, ya da anlamış ama avuntusu..

0|0
    0|2
    • gelişmişlik nedir güzel kardeşim anlat bakalım

• burası islam ülkesi değil orda anlaşalım önce

0|2
    0|4
    • müslüman nufusun çoğunlukta olduğu bir yere ne denebilir başka?

• müslüman nüfusun çoğunlukta olduğu ülke denir.ayrıca çok da çoğunluk değilsiniz ;)

Yükleniyor...