Mp3'lerin kalitesi nasıl arttırılır?

Müzik arşivimin çoğu mp3'lerden ve de hatırı sayılır eski parçalardan oluştuğundan kalitelerini nasıl arttırabilirim..

(Mp3Gain denedim fayda etmedi.. Berrak bir ses kalitesi istiyorum)

Güncellemeler:
İş downloada kadar gitti.. Ben sadece elimdeki mp3lerin kalitesini nasıl arttırabilirim, onu soruyorum..

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Abim mevcut mp3 kalitesini arttırmak aslında mümkün değil. Daha doğrusu istediğin kaliteyi alamazsın. Bunu yaptım diyen programlar çoğunlukla şarkının dosya boyutundan başka bir şeyi arttırmıyor çünkü bahse konu mp3'ün kayıt kalitesi düşük. Müzikte en kaliteli sesler mp4, ogg ve aac formatları. Müzikleri bu formatta bulup mp3'e çevirirsen belki istediğin olur.

Ben müzik dinlemek için Aimp2 kullanıyorum bilgisayarda. Winamp'tan çok daha memnunum.

1|1
    0|0
    • link

Abi gece gece taktım buna. Arkada çok inceden bir gitar tınısı var onu duyamıyorum. Gıcık oluyorum.. Analog kayıt ya..

• Canın sağolsun abi, düşünmen yeter..

• İşte cevabı verdim ya :)))) Arttıramazsın :))

Kızlar Ne Diyor 3

• Benim bildiğim , böyle bir programı bulsan dahi mp3ten flac kalitesini yapamazsın. Yani direkt olarak namümkün. Sadece mb'sini değiştirir, ses kalitesinde iyileştirme sağlamaz.

Önerim (downloada kadar gitti demişsin olay ama) en iyisi, evvela flac olarak indirmek.

0|1
    0|0
  • arşiv derken ? (boyutu nedür hocu)

0|1
    1|0
    • Boyutuna hiç bakmadım ama, hepsinin peşinden tek tek koşulmuş parçalar olarak 1500 küsür adet falandır herhalde..

• flac (free losseless audio codec) dosya indirmeyi denedin mi ? dosya sayısı çok fazla değilmiş. bu formatta ki dosyaların boyutu büyük oluyor biraz ama kalite açısından audio cd ile eşdeğer. yeniden oluştur bu şekilde derim.

• mp3 kalitesi artırmayı bilmiyorum ama, biraz dolambaçlı bir yol önerebilirim belki.

jdownloader programı, youtube dosyalarını farklı görüntü ve ses dosyaları olarak ayrıştırıp indirme seçeneği sunuyor. eğer verdiğin linkteki şarkı da bir mp3 yüklemesi değil de wma vs. gibi sıkıştırılmamış bir kayıttan alıntıysa, arzu ettiğin kaliteye yaklaşabilirsin.

ya da bir ara kadıköy'e gelip plağını alabilir ve işi sağlama bağlayabilirsin:))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Eskiden bende arşivciydim. Derdim ki interneti içime çekecem! :)

HDD uçtuuktan sonra anladım ki boş, zaman kaybından başka bir işe yarmayan bir uğraş. Ne gerek var hızlı bir internetin olduktan sonra? İstediğin fiilmi müziği oyunu çekebiliyorsun anında.

Cep telefonuma şarkının ismini sesli olara söylüyorum, 10 saniye sonra o şarkı çalmaya başlıyor. Ne gerek var onca sıkıntı çekip MP3 arşiv oluşturmaya?

0|0
    0|0
    • Kaliteyi hiçbirşey ile arttıramazsın! Filtrelemeyle anca kalite "azalır". Sanakalite yükselmiş gibi gelebilir psikolojik olarak. Kendini tatmin edersin anca, fazlası olmaz...

• Mevcut olan birşeyin kalitesini artıramazsın diye biliyorum çünkü elindeki dosya eksikleri olan birşey zaten, bir program olmayan birşeyi yaratamıyor. Varsa da çok verim alamayacağını düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Arttiramazsin. Sadece belli filtreler sesteki gürültüyü suzebilir. Boşlukları doldurabilir vs. Bunlar da gercekten kaliteyi arttırmış olmuyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...