Uzaydaki sonsuz tasarım sizce kimin eseri?

10 tane deveyi bir ortama koyduğunuzda birbirlerine çarpmadan edemezler,acaba uzayda hareket eden milyonlarca cisimleri birbirine çarptırmayan bir gücün adı sizce nedir?

Güncellemeler:

0|0
6|19

En İyi Erkek Görüşü

• noksansız eksiksiz olan ALLAH,bız trafıkte 100ü aşınca yolumuzu sasırıyoruz 50 km lık yolda,kaınat herseyıyle allahı tespıh eder..

ama açmayın boyle sorular bır had bilmez gelip dangalakca laflar edıyor,gunaha gırıyoruz sonra..

uzayı bırakın(aslında bayılırım uzay konusunada)insan vucudunda sanıyede kac tepkıme oluyor ona bakın ve hepsı sıra ıle ve duzenlı,1.400.000.000.000.000,fazlasıda vardır şimdilik ispat edilebilen!

0|1
    0|2
    • dangalaklar bizi ilgilendirmez Allahın insan suretinde hayvanları ve dangalakları çoktur.

Kızlar Ne Diyor 6

• Allah dememek için akılsız olmak lazım.

2|3
    0|2
  • canım hurma çekti

0|5
    1|4
  • İlahi güç :D

0|2
    0|1
  • ALLAH (azze ve celle)

1|2
    0|0
  • Kimsenin değil, kendi kendine fiziğe, kimyaya, biyolojik ve çevresel etmenlere bağlı oluşan ortam.

0|4
    1|3
    • tesadüf yani öylemi?

• ben ne anlatıyorum burda? tesadüf değil türkçen mi bozuk, bilim kural kaide sınırları içinde herşeyin sebebi var.

• sebebin aklımı var.mesela bulutun aklımı var ,bize yukardan yağmur versinde hararetimizi yatıştırsın.karpuzun aklımı var kırmızı kırmızı karpuzu acıyıp bize sunsun.evet ortada bir kanun var bunu inkar edemeyiz.kanun varsa kanun koyucu vardır.akılsız şuursuz sebebler hiçbirşeyi yaratamazlar onlar sadece mahkumdurlar.Allahın emri doğrultusunda hareket ederler.

• yaratıcı diyelim :d

0|1
    0|3

Erkekler Ne Diyor 18

• Çarpmıyor mu?

Dinazorları babam yok etti zaten... Çarpan göktaşı değil...

Ay'ın oluşumuna sebep olan Theia cüce gezegeninin dünyaya çarpması zaten çarpma değildi...

Dünyanın oluşumunda rol oynayan parçalar (kayaç vs. ne der iseniz) zaten çarpmadan dünyayı oluşturdu...

20 milyon yıl boyunca göktaşı yağmuruna tutalan benim gezegenim değildi...

Andromeda ile Samanyolu'nun 4 milyar yıl sonra iç içe geçmesi (bir nevi çarpışması) bilimin öngördüğü bir sonuç değil zaten...

Al 2009'da keşfedilen iki gezegenin çarpışma durumunu anlatan NASA linki: link

Bu da çevrilmişi: link

80 yıllık ömünde çarpışma yok diye (ya da göremeyeceğin uzaklıklarda diye) 14.6 milyar yıllık evrenin senin 80 yılında gördüğün kadarı ile mi işlediğini sanıyorsun?

Çarpışmalar var... O vakit tasarımcı yok, öyle mi?

1|0
    0|5
    • Kainat bir resmi geçit sahnesidir Allah'ın koyduğu kanunlar çerçevesinde ,dinazorların nesillerinin biryerde kesilmesi gerekirdi.Allah hem var eden hem yok edendir.yoktan var edip varıda yok edendir.

vakit geldiğinde gezegenler çarpışacak ve Kuranı Kerimde belirtildiği gibi kainatın kıyameti kopacaktır.Allah bazen ibretlik olarak gök taşları düşürür ama bundan dinsizler bihaberdirler.

• Paşam,

Benim verdiğim cevapla "gördünüz mü? Allah yok" gibi bir mesaj verme kaygım yok... Zira, bunu başka soru ve cevaplar ile yapıyorum...

Benim kızdığım nokta, önce düzen var deyip, ben bu düzenin olmadığını (en azından senin "çarpışmama" durumuna yüklediğin anlamı ile) söyleyince, tabiri cazi ise, "ayak" yapman...

Kusura bakma, burada olmayan şeyleri (çarpışmama durumu) savunur isen, insanları yanıltmana izin veremem...

Tutup boş da konuşmadım... Tek tek isimler vererek açıkladım

• ...

Ama ardına gelen, "ya tamam var ama o da düzenin parçası" cevabı yakışı kalmaz...

• Allah (c.c.)

1|3
    0|0
  • Allah tabiki ama uzaydaki cisimler birbirleriyle çarpışır. Samanyolu Galaksisi Andromeda ile çarpışacak.

0|1
    0|0
  • bunu düşüncelerinize saygısızlık gibi algılamayın lütfen. takıldığım bir konudur bu. inancınıza saygılı biriyim. fakat bazı islami tv belgesellerinde uzay veya dünya ile ilgili bilim adamlarının çalışmaları ve görsel öğeleri kullanılıp üzerine islami seslendirme yapılıyor. buda tamam birşey demiyorum ama o araştırmaları ve emeği veren bilim adamlarına dinsiz ve kafir ya da ataist diye sövüp sayıyorsunuz. bu ne perhiz ne lahana turşusu... insanları inanıp inamıyor diye ayırmak doğrumudur. bırakın işlerini yapsınlar.

0|0
    0|0
    • Burda asıl suçlu olan ,koca evrenin sahibini görmeyen ,teşekkür etmeyen üstüne üstlük herşeyi tabiata ve tesadüfe veren ,bir nevi hırsızlayan bazı bilim adamlarıdır.yaratılışı tabiata veren bilim bence taraflıdır

• bir çok konuda paralel düşünsek bile bir çok konudada fikir ayrılığımız var dostum. sen tabi muhafazakar ve dindar biri olarak bütün dünyanın islamlaşmasını istersin, ama bunu eğer gönlünden geçmekten öte icraate dökersen sıkıntılar çıkacaktır. çünkü dünya yüzünde binlerce farklı medeniyet yaşıyor ve hepside senin gibi yayılmacı politika izliyor. yani kendi inancını üstün görüp yaymaya çalışıyor. dünyadaki kavga gürültünün en baş sebebi budur.

• bunun yerine herkes kendi inancını başkalarına kabul ettirmeden kendi içlerinde yaşasalardı bu sorunlar biterdi. sen diyeceksinki benim inancım hak inancıdır ve yaymak boynumun borcudur. tek gerçek benim inandığımdır vs. ama bunun böyle olmadığını ve aslında diğer inanışlardada aynı düşüncenin ve katiyetin olduğunu görürsün.

• Yanılıyorsam uyar ama ben çarpıyor diye biliyorum. link animasyon olabilir fakat uzay boşluğunda bunlar oluyor.

0|2
    0|0
  • senin bu soruyu sorma amacın nedir ?

- kendi istediğin cevapları almak mı ?

- yoksa herkesin düşüncesini ya da inancını özgürce yazabilmesi mi ?

0|3
    0|0
    • Allah cevabını almak işte :D

• herkes bizim istediğimiz cevabı verirse , biraz saçma olmaz mı sence ? bizden farklı düşünenleri dinlemek daha güzel olmaz mı ? biz zaten sorumuzun cevabını kendimize göre biliyoruz...

• ALLAH

0|3
    0|0

• küçükköy endüstri meslek lisesinde yapı teknikerliği ve proje tasarımı dersi veren nihat hocanın değil herhalde cenabı mevlanın kudreti bu :)

0|1
    0|0
  • Bu gücün adı Allah

0|1
    0|0
  • evren mükkemmel değildir , yani Allah diyeceksen hatalı yaratmış olmalı

0|3
    0|0
    • Deliliniz nedir?

• Birde şu var Allah yaratığı eserleri sadece insanlar için yaratmaz.hayvanlar melekler ve ruhanilerde bundan istifade eder.hem Allah kendi sanatını kendisi görür bundanda bir haz alır.mesela siz bir araba yaptınız kendinizle iftihar duyarsınız,sanatınıza baktıkça onurlanırsınız.teşbihde hata olmasın.Allah'da kendi yarattığı eseri görmekle ruhani bir haz alır.herşey insan için yaratılmamıştır.ilave olarak illa uzayda hayat olması gerekmiyor.

• Birde şu var Allahın büyüklüğünü kavramak için illa uzayda insani hayat olması gerekmiyor.uzayı inceleyip Rabbimize hayret secdesi etmek bile büyük hikmetler ve lezzetler saklıyor.

• Allah dememek için akılsız olmak lazım.

1|1
    0|1
  • gayette çarpıyor yane uzay hakkında hiç bilgin yok sanırım

0|3
    0|0
  • Tabiki yaratıcı,güç sahibi.

0|0
    0|0
  • "öğretmenler! yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" Öğretmenlerin eseri olabiler.

0|0
    0|0
  • allah (azza ve ecelle) sonzuz gücü

0|0
    0|0
  • hay o develer kovalasın sizi emi :)) ne deveymiş arkadaş her b*ka karışıyo :))

0|1
    0|1
  • uzaydaki cisimler çarpışmıyor mu ? :)

link

link

link

link

link

.

dinazorlar çağı nasıl kapanmıştı ?

evrende sadece dünyada değil bir çok yerde meteorlar ,gezegenler hatta galaksiler bile çarpışmışlardır ve bu çarpışmalar devam etmektedir...bu bir yaratıcının olmadığını göstermez, ama sizin ne kadar yanlış yollar ile dini savunmaya çalıştığınızı ve bunu beceremediğinizi gösterir...ordan bulduğunuz üçbeş dinci görünnen kişiden yaptığınız saçma alıntılarla bu konuları savunamazsınız hatta birisi çıkıp bir sürü delil getirince de verecek cevabınız olmaz ve komik duruma düşersiniz...Allahın böyle saçma sapan savunmalara ihtiyacı yok,bırakın bari insanların kafası karışmasın...ibraz da bilimsel eserler okuyun ,youtubedan , nat geonun ,discoverynin belgesellerini izleyin konular hakkında bilgi edinin sonra çıkıp böyle konular açın

tekrar söylüyorum bu çarpışmaların olması bir yaratıcının olmadığını değil sizin bu konularda ne kadar bilgisiz olduğunuzu gösteriyor...daha çok link verirdim ama o kadarını da sizi arayıp bulun...

0|2
    0|1
  • illede arapları çağrıştırması için mi 10 deve ? 10 kedi olsa olmaz mı ?

0|3
    0|1
    • Kuranı kerimde deve örneği verilir ,o kafirler kafalarını çalıştırmazlarmı biz o deveyi nasıl bir tasarımda yarattık...kendilerinin ırkçılığa alet edildiklerini duyan develer keferelere ırkçılara dava açarlar.öyle mantıksız şeyler ve cahillikler varki adam sırf arabistanda peygamber geldiği için kefereliği seçiyor yuh artık.

• arkdaşım , bir kere şu deve ve kafir jargonundan kurtulman lazım ,bunları kullanarak kimseye birşey anlatamazsın , daha çok karşına alırsın , insanlara ,bunlar inançsız kafirler diyerek tepeden bakarsanız hata yaparsınız,peygamberimiz böyle mi yapmış ? bre kafirler bre münafıklar diye mi davranmış insanlara? bu işler böyle olmaz...niyetin iyi olabilir ama yöntemin çok kötü...

Yükleniyor...