Hatay'da müslümanlar da var mı?

Hataylilar genelde kürt ya da alevi derler ama müslümanlarda varmi ? Bu sorum hataylilara ve hatayli birisi taniyanlara. Ama eger bu konuda bilgi sahibi olan varsa yardim etsin lütfen:) tskler.

0|0
17|27

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaslar yadirgamayin bir yardimci olun ya

0|1
    0|0
    • Arkadaslar özür dillerim, ben insanlari dinleriyle ayirmam. Ben bir çoçukla görüsüyorum annemde nereli oldugunu sordu bana bende hatay dedim oda hataylilarda aleviler ve kürtler var dedi bende insanlari dinleriyle yadirgama dedim annemde hayir ondan degil eger ilerde onunla ciddi seyler düsünürsen senin için sor olur senin alevi ya da kürt birisiyle olmani istemiyorum dedi bende oyüzden soruyorum. Yanlis anlamayin yardim edin lütfen :)

Erkekler Ne Diyor 26

• Kızım kaçıncı sınıfa başladın bu sene sen bakayım ?

1|0
    0|0
  • ALLAH akıl verırken sen sanırım akp mitingindeydin:)

1|0
    0|0
  • Aman yarabbi soruya bakar misiniz... Bu memleketin insanlarina ne olmus boyle... Biz nereye gidiyoruz... Bu memleketin okullarinda ne ogretiliyor... Bu okullari benzin dokup yakmak gerek...

Bu soruyu sormadan once arastirmaniz gereken konular:

Kürt nedir, kime denir?

Alevilik nedir, kime denir?

Muslumanlik nedir, kime denir?

Lutfen once ogrenin sonra yazin. En azinda kendinizi rezil etmez ve sayginliginizi korursunuz. Herkesin yaninda da boyle sorular sormayin.

0|1
    0|0
    • Buarda ben türkiyede degil almanyada yasiyorum :)

• O zaman yazıma eklemeyi düşünüp de sonradan vazgeçtiğim kısmı da ilave deyim: Bu aileler evlatlarına ne öğretiyor, bu insanlar neden bu kadar boş yaşıyor. :)

Almanya da yaşıyor olman birşey değiştirmez. :) Ben yine de yazılarımın arkasındayım çünkü memleketimde de bu tarz insanlar çok gördüm. Neden kendinizi geliştirmiyorsunuz? Bu konular prof.luk isteyen konular değilki, haber ve çeşitli tartışma programlarını izlesen, biraz kitap okusan zaten kavramları çözersin.

• süryaniler, aleviler, sünniler karışık. ayrıca kürtler ve araplar da çoktur. kısaca her tür insan yaşar hatay'da. kültür mozaiği bakımından mardin gibi bir yer.

0|2
    0|0
  • yok artık yaa saçmalıkta üstüne tanımam bundan sonra

0|1
    0|0
  • Kürt ya da alevi dedi ya la lksajdlaksjlk

0|1
    0|0
  • o nasıl bir sorudur yaa .aleviler müslüman değilmi?

2|2
    0|1
  • Künefeye tapıyorlar

0|0
    0|0
  • Sünni müslümanları kast ediyorsan var Kürt sünnilerde var Arap ve Türk sünnilerde var

0|1
    0|0
  • bence sen müslümanlığın tanımını bilmiyorsun alevilik zaten müslümanlığa bağlı bir mezhep sünnilik şiilik gibi

1|0
    0|0
  • Alevilerle, kürtler müslüman olmuyor mu?

1|1
    0|0
  • bu nasıl soru arkadaş ? ayrımcılığın bu kadarı. alevi ney onlar da kurana inanıyor sen onlara müslüman değil mi diyorsun ? kürtlerin zaten hepsi müslüman.

0|1
    0|0
  • Aleviler, Müslüman değil mi?

0|2
    0|0
  • Canım hatay ın geneli sünni kürt yoktur hatayda kim söyledi sana :D

0|0
    0|1
  • kürt bir etnikite, müslüman bir dine mensub olana denir. sorunun cevabı evet müslüman var.

0|1
    0|0
  • Hatay, İskenderun'da yaşıyorum. Ateistim.

0|1
    0|0
  • ancak bir kırşehirliden beklenecek bir soru :(

1|0
    0|0
  • Önce bir müslümanlığı araştırıp bilgi sahibi olmak lazım.

0|0
    0|0
  • Kürtler müslüman değil mi ?

0|1
    0|0
  • kürtlerde müslüman panpa ?

0|1
    0|0
  • Sorduğun çok saçma bir soru olmuş.

0|1
    0|0
  • Ayıkta gel bnce yüzde 90 müslüman en az

0|0
    0|0
  • %90 ı müslüman

0|1
    0|0
  • Açacağın başlığı zkim ben gidiyorum.

0|1
    0|0
  • dikdatörün yüzünden nerde ne olduğu belli değil.

0|0
    0|0
  • Bir insan bu kadar da geri kafalı olamaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Ebenin hörekesi soran =/

Alevi kürt müslüman olmuyor mu soracağınız sorunun..

0|1
    0|0
  • ben hataylıyım iskenderunda yaşıyorum ve müslümanım ki hatay evet bütün ırklar var ama sünniler çoğunlukta belli bölgeler de kürtler belli yerlerde ise aleviler yaşıyo ve biz böyle çok mutluyuz birbirimizi böyle kabullendik.herkes kendi dininin gereklerini yapıyo.mesela hristiyan ölüyo klisenin önünden geçerken ses çıkarmadan sakince onlara engel olmuyoruz biz camiye giderken onlar anlayışlı,aleviler desen türbeleri var biz asla bişey demeyiz hatta komşumuz alevi ve vefat etti ise bizde katılırız cenaze törenine bence ön yargılı olma

0|2
    0|0
  • Islam Türklere veya Araplara ınen bır din mi?

Kürtlük ne zamandan beri ırk olmaktan cıkıp din oldu?

Ya da alevıler ne zamandan beri Allah'ı Kuran'ı ınkar eder oldu?

Ya da Hatay ne zamandan beri cogunlugu Müslüman olan Türkiye topraklarından ayrıldı?

Aferın, böyle devam et.

0|1
    0|0
  • Yuhh cahıllıgın bukadarı evet kurtler ve alevıler hrıstıyan sadece turkler musluman kafanmı guzel ya alevıde musluman kurttle musluman turkte musluman cahılıye donemınden cık

0|1
    0|0
  • Kürtler müslüman değil mi yani bu nasıl bir soru

0|1
    0|0
  • Hay ben senin neyse küfür etmeyeceğim araştırma yap biraz cahil kalma

0|0
    0|0
  • Herkes demiş ama kendimi tutamıcam. Cahilliğin bu kadarı. Kürtlük bir din degil bir kere. Aleviler de musluman ayrıca.

0|1
    0|0
  • kürtler müslüman değil mi?

0|1
    0|0
  • yok komple satanist hepsi.

0|0
    0|0
  • Kürtler veya aleviler müslüman değil mi? İlginç.

1|1
    0|0
  • ilk önce bir Müslüman kimdir, nedir, ne değildir diye soraydın..

0|1
    0|0
  • Kürt veya alevi müslüman olamıyor mu?

1|1
    0|0
  • hatay da müslümanlar teklif ediyormuş.

0|1
    0|0
  • soru yanış ama eğer kast ettiğin Sünni Türk ise %50 lik bir dilimi evet

0|0
    0|0
  • var bizim okuldandı ve müslüman

0|0
    1|0
  • Hataylı bir tanıdığım var o aleviydi, Müslümanlarda var tabiki.

0|0
    2|0
  • Kürtler ve aleviler müslüman olmuyorlar mı cahil arkadaşım...

1|1
    0|0
Yükleniyor...