Günümüzde sanat denince halkın aklına ne gelmektedir? Kimlere sanatçı denmektedir?

Cøsette
Sanat, insanın duygu ve düşüncelerini herhangi bir araç yoluyla bir şekle yansıtabilmesidir.
Tolstoy:
“İnsanın bir zamanlar yaşamış olduğu duyguyu kendinde canlandırdıktan sonra aynı duyguyu başkalarının da hissedebilmesi için hareket ses çizgi renk veya kelimelerle belirlenen biçimlerle ifade etme ihtiyacından sanat ortaya çıkmıştı..” demektedir.
Peki size göre sanat denince halkın aklına ne gelmektedir? Kimlere sanatçı denmektedir? Sanatçı ile sanatkâr arasında fark olabilir mi?
Günümüzde sanat denince halkın aklına ne gelmektedir? Kimlere sanatçı denmektedir?
#Cøsette

Günümüzde sanat denince halkın aklına ne gelmektedir? Kimlere sanatçı denmektedir?