19 mayıs kutlamalarının kalkması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu çok önemli bir sorudur! 19 mayıs kutlamalarının kalkması ve bazı okul kitaplarından gençliğe hitabenin kaldırılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• hatırlıyorum biz lisedeyken bayaa uzun bi zamanımızı bu kutlamalara hazırlanarak geçirirdik bazen ders yapmazdık okul çıkışıydı falandı filandı ..tabi çok eğlenceliydi ama işte kurdela sallamakla hoplamakla olmuyor..bence 19 mayıs kutlamaları değil de çocukları, gençleri bilgilendircek aktiviteler olmalı tarih hocaları o haftalarda bilgi vermeli..anlam ve önemi bildiren şeyler yapmalı..ama kaldırılmasaydı iyiydi..

gençliğe hitabenin kaldırılması ise kötü olmuş..Atamızın gençliğe olan sözlerini her kitabı açtığımızda görmeliydik..

1|0
    0|0
    • çocuklarımızı ona göre yetiştirmeliyiz...yem olmamalılar .

• evet haklısın..yaşamın her alanında bilgilendirmeliyiz..

Kızlar Ne Diyor 10

• yavaş yavaş milli değerler unutturulmaya çalışılıyor sanırım bi 19 mayıs kutlamaları bence çok gerekli en azından cocuklarda bugünnün anlamı neymiş die araştırma isteği uyandırsa bile yeterli ama bu kutllamalar kaldırılıp yavaş yavaş unutulunca kimse bilmeyecek ve milli degerler yok olup gidecek yıllar sonra

0|0
    0|0
    • keşke herkez sizin gibi gidişatın farkıda olsaaa

• evet çünkü insanların çoğu küçük bir menfaate herşeyi yapmaya hazır..inanamıyorum benim insanlarım bunu nasıl yapar.

• aynen bende öyle düşünüyorum küçüçük bi menfaati için yarınlarımızdan vazgecebiliyorlar beni aşırı derecede hayal kırıklıgına ugratıyorlar

• okadarı cok büyük cesaret ister bence

0|0
    0|0
  • Atatürk de hava şartlarını bahane edip Samsun'a çıkmasaymış adlarımız Dimitri, Calvin, Angela falan olurdu herhalde... ayrıca o havada valisini başkanını beklemekten olurdu ne olursa çocuklara. Derslerinden geri kalmalarını çok düşünen bir halksak tatillerimizi kısalım madem kısılacak en son şey bağımsızlığımıza sebep bayramlarımızdır. Ve bu düzenleme bütün bayramlara geldi... hala daha iyi olmadı mı? diye soruyorsunuz kör müsünüz anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • bunlara ek olarak az önce radyoda dinledim MİLLİ GÜVENLİK DERSLERİ DE KALKMIŞ! Şoktayım yanii daha ne olacak diye bekliyorum ...

0|0
    0|0
  • Yapacakları işe başlayacağım!

Gençliğe hitabeyle başlar, İSTİKLAL MARŞI ile biter bu iş !

Yazıklar olsun...

0|0
    0|0
  • atamızı unutmadık ve unutturmayacagız!

2|0
    0|0
  • 19 mayıs kutlamalarının kalkması bir nevi iyi olmadı mı o kadar öğrenci derslerden geri kalıyor sonucta.

0|0
    1|0
  • Tam isabet olmus. Istiklal marsida kalkmali. Bunlari ogrenmek istiyen kisi zorunlu bi halde degil içinden gelerek ogrenmeli. Içinde varsa zaten ogrenmek istiyorsa kendi kendine arastirip ogrenebilir.

0|0
    2|0
  • olmadı bnce.

0|0
    0|0
  • 19mayıs isabetli olmus. andımızi kaldırsınlar ya.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Şu açıdan bakalım. Hangi öğrenci 23 Nisan ve 19 Mayıs kutlamalarına okulun disiplin cezası tehdidi olmadan gidiyor? Severek mi gidiyor öğrenciler ? Öğrenciler aslında İstiklal Marşı için geliyor belki de.

Çoğu öğrenciden duyarım çok gereksiz bişey falan filan. Kaldırılınca neden tepki gösteriliyor anlam veremiyorum.

0|0
    0|0
  • çok soguk olursa duruma göre hareket edilmeli..

0|0
    0|0
  • yakında cumhuriyetide yok ederlerse şaşırmam zaten ülkeyi hemen hemen sattılar bir şey kalmadı

1|0
    0|0
  • tam olarak kaldırıldığında emin değilim.

0|0
    0|0
  • hitabeyi anlamadım ama bayram kutlamasının kaldırılması güvenlik acısından iyi oldu kanaatindeyim.

0|0
    1|0
Yükleniyor...