Kapat

Müzik zevki ve zeka arasında bağlantı...

Sizce kişinin dinlediği müzik türü ve zekası arasında bağlantı olabilir mi?

• Bence alakası yok, 4-5 müzik türünden hoşlanan insanlar var
    A seç
  • Kesinlikle bağlantı var, bak mesela ....
    B seç
  • Bilmem
    C seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
15|12

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle bağlantı var.slow müzikleri dinlemeyip metali seveler var bu onda duygusal olmayan hareketli bir zeka türünün olduğunun bir göstergesidir.

zeka türü arasında kesin bağlantı var.lakin zeka seviyesi hakkında bilemeyecem.ama klasik müzik dinleyenlerin zekası yüzde 5 gelişiyomuş öyle diyo uzmanlar.

0|0
    1|0
    • Zeka , akıl veya davranış çeşidi gibi bir şey değildir. Hareketli zeka diye bir şey yok. Zeka etrafındakileri kavrayabilme kapasitesidir. Sayısal bir değerle ifade edilir. -1,2,7,14 sayıları arasındaki bağıntıyı daha zeki olan daha hızlı görür. Farklı alanlarda tezahür eder yani yalnızca sayılar arasındaki bağıntıyı görmeye indirgenemez.

• canım bnim.zeka çeşidi derken hangi zeka türüne daha yatkın olduğundan bahsettim.bazı insanların duygusla zekası bazı insanların yaratıcı zekaları vardır.ikisinden biri muhakkak baskındır.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 15

• Bence mutlaka var. Şöyle ki, zeka seviyesi ortalama ve altı olan insanların daha bayağı müzikler (bkz. Pop müzik) yani sözleri sıradan karmaşık felsefi ya da edebi olmayan sıradan konulardan bahseden sıradan ritimlerle melodiyle yapılmış (bence sesleri de muhteşem değil bir çoğunun ama zekayla iliskilendirildiginde bunu bir kriter olarak görmüyorum) basit şarkılar dinlediğini (tür olarak da R&B, Pop, Hip Hop sayabilirim) kendimce gözlemledim. Rap biraz daha kabul edilebilinir müzik kısmı yine cok alışılagelmiş ve kesinlikle yaratıcılık olmayan bir tür olsada sözleri düşünülmüş ve kalite bakımından iyiler. Rock, bir çok rock grubu yenilikçi müzik olarak yaraticidir. Sözleri ise sistem karşıtı felsefi bazen düz ama bir o kadar gercrecidir ki ben zeki insanlarin klasik müzik ve rock dinledigine inanıyorum. Örnek vermek gerekirse NASA'nin radyosunda bile klasik rock çalar. Ayrıca ezici çoğunluğun kabullendigi sistemdeki hatalari görmek ve sürü psikolojisinden kurtulmuş olmak zeka gereltirir. Klasik müzik yapabilmek icin dahi olmak gerekir en azından müzikal zekanızın ortalamasının çok üstü olması lazım ki klasik müzik yapabilesin. Deneysel müzik ise bence yenilikçi, sıradışı, klasik müzik yapanlar kadar olmasa da iyi bir müzikal zeka gerektiren bir tür. Nacizane fikirlerim bunlar.

0|0
    0|0
  • Duygusal zeka ile alakalı bence.Misal,Türk Sanat Müziği sevip dinleyen insanlar samimidir,hoş sohbettir.

0|0
    0|0
  • Yok bence

0|0
    0|0
  • bence

1- o anki ruh hali

2-yetiştiği yöre

3-yaş(en önemlisi bence,çünkü insan büyüdükçe ya da olgunlaştıkça kulağı ve duygularıda değişiyor)

NOT:herkesi dinleyen insanları anlamış değilim henüz ama her tarzı dinleyen insan renkli insandır)

0|0
    0|0
  • Öyle bir araştırma yapılmıştı ama bilimsel olarak bir kanıtı yoktu. Bence Alakası yok.

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum müzik zevki çok ayrı birşey beğeniden oluşur herşey..müzik zekası demek dinlediği müziği her tınısını ayırabilendir ama bu geliştirilebilen bir yetenek olur

0|0
    1|0
  • olabilir

0|0
    0|0
  • Alakası varsa değişik bir zekaya sahip olduğumu düşüncem ...Çünkü her türlü müzik dinlerim .. :D

0|0
    0|0
  • sanmıyorum bence ruhsal haliyle alakalı daha cok .

0|0
    0|0
  • Yok,bak mesela isviçreli bilim adamları habire atıyorlar..

0|0
    0|0
  • Hadi var diyelim zeki insanlar ne tür müziklerden hoşlanır bir fikrin var mı?

0|0
    0|0
    • Benim öyle bir iddiam yok :D

Öyle bir iddiam olsaydı rap müziği dinleyenler daha zeki derdim, hızlı ve anlaşılması zor falan filan ama saçma yani bence alakası yok zekayla :D

• Bence de yok.

• Bence yok 2 -3 farklı müzik türünden hoşlanıyorum

0|0
    1|0
  • Zevkle zeka arasında bağlantı yoktur, biri duygu biri mantık, kulvarları çok farklı.

0|0
    1|0
  • Bence yoktur.

0|0
    2|0
  • her türlü müzigi dinliyosa ?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Çok zekice melodiler yazılmış şarkılar dinlemek ve insanın o anki ruh haline göre içine işleyen şarkılar dinlemek insanın zeki olduğu en azında müzik ve işitsel zekanın fazla olduğuna işarettir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • çaktım 5 yıldızı hiç affetmedim.

0|0
    1|0
  • Olabilir.

0|0
    0|0
  • Türk sanat müziği dinleyen biri rock müziği dinleyen birinde daha mı zekidir ?

0|0
    0|0
  • evet olduğuna inanırım mesela ezber yapacağım zaman klasik müzik alttan hafifçe çalar ve ezber yaparım .. sunuma yapacağım zaman müziği açar ve karşımda insanları hayal ederek sunumlarıma hazırlanırım...

0|0
    0|0
  • Aga ben Farid farjad dinliyorum Ferdi tayfur dinliyorum İkisinide dinliyince muhakkak ağlıyorum Zekasını bilemem ama :)

0|0
    0|0
  • malesef oyle bir baglantı yok :D

0|0
    0|0
  • Rap dinleyen insanlar bence zeki insanlardır. Pop dinleyenler ise salaktır.

1|0
    0|0
  • Müzik İnsanlar üzerinde Olumlu Etkiler Bıraktıgını biliyorum .. Müziksiz bir dünya Olmaz ki :))

0|0
    0|0
  • Bence alakası yok, 4-5 müzik türünden hoşlanan insanlar var

0|0
    0|0
  • Alakası yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...