Neden kardeş olamıyoruz?

Kemalist, kürtçü, şeriatçı cart curt. Neden birbirimizi etiketlemeyi bırakıp kardeş olamıyoruz?

0|0
11|31

En İyi Erkek Görüşü

• Biz kardeşiz zaten.. Beyinleri sulandıranlar olmasa hiç birimizin aramızda birbirimizle bir sorunu yok.. yıllarca kız almış vermişiz, ticaret yapıyoruz ekmek paylaşıyoruz.. aynı yolları yürüyoruz.. beraber gülüyoruz beraber ağlıyoruz.. dertleşiyoruz.. aynı sofrada yemek yiyoruz.. Biz kardeşiz ta ki araya nifak sokup bundan nemalananlar olana kadar..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• birlik isteyen devlet büyüğümüz yok!

biz, onlar, bunlar, şu zihniyet, bu zihniyet, biz biliriz biz...

0|1
    0|0
  • herkesin bir kimliği var, fakat yanyana gelebilmeliler. farklılıklar kavga etmek için değil birbirini desteklemek ve kardeşçe yaşamak için vardır. bir aile içinde bile herkes farklıdır. ama birbirinin kıymet ve değerini bilmek gerekir. herkes karşısındakini kendi gibi düşünüp yaşamasını istemez, onu olduğu gibi kabul ederse, hallolmayacak sorun kalmaz.

0|0
    0|0
  • Kardeş olmak başka farklı ideolojilere sahip olmak başka şeyler önemli olan farklı fikirlere sahip olanlarlada kardeş olmak zaten herkesin aynı düşünmesini beklediğimiz için kardeş olamıyoruz

0|1
    1|0
  • Aşırı milliyetçi kafatascı mantık yüzünden...Oysa ortak paydamız müslümanlık...neyimize yetmiyor ki !...

0|1
    0|1
  • %50 diye diye bu halkı bölen insanlar bu ülkenin başında olduğu için.

1|1
    0|2
    • Sen fazla konuşuyorsun galiba Erdoğan'dan önceki yıllarda olduğu gibi Ekmek kuyruguna girip tüp kuyruğuna girip etrafın çöp olan bir yer istiyorsun galiba ?

• Çünkü ateistler,gayrimslümler ve laikliği savunanlar din kafalılara göre kafirdir ve öldürülmemiz gerekir.Biz eli çok uzattık.Kanla ve mahalle baskısıyla o eli aldık.Oteller yakıldı,kadınlar acımasızca kirletildi.Yobazlara düşman bile olmam bırak kardeşi.Düşmanım erdemlidir çünkü nispeten.

0|0
    1|0
  • kardeş olmamız şart mı? herkesi arkadaş gibi görmem şart mı? nasıl kendime yakın kafadakilerle arkadaş olmam yeterliyse kendimle aynı hayat görüşündeki kişileri kardeş belleyip diğerlerini kardeş saymamam da gayet normal.

0|0
    0|0
  • ayrımcılığı yapanda sorun olduğunu düşünüyorum. insanız ve birbirimize insan oldugumuz için değer verelim.

0|1
    0|0
  • Kim ne derse desin adalet sistemimizde devlet sistemimizde çok bozuk bir sürü aksaklık var. Çoğu sorunun özellikle ayrışma sorununun sebebi budur diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • herkes bizi qısqanıyo qanqa olmamızı istemiyo :((

0|0
    0|0
  • kısa ve öz doğamıza aykırı

0|0
    0|0
  • Kemalizm,her zaman muhafazakar kesimin yaşantısına mudahele etmiştir.kelamistlerle muhafazakar kesimin arasında derin uçurumlar vardır.

0|0
    0|0
  • sivil hayatta her türlü insanlarla takılıyorum ama ks ortamı için söylemek çok güç burada sınırlar kırmızı çizgilerle çizili sınırlar belli insanların arasında çin seddi ile örülmüş düşünce duvarları bulunuyor bunu aşmak imkansız...

0|0
    0|0
  • Neden olalım link ?

0|0
    0|0
  • çünkü link

0|0
    0|1
  • amerika marsa taşınmayı düşünüyor biz kendi kendimizle geçinemiyoruz

0|0
    0|0
  • Sırf düşüncesi yüzünden birilerini öldürmeyi görev bilenler varken, kardeşlik fazla ütopik

0|0
    0|0
  • Diğer ülkeler + Kararlara saygısızlık.

1|0
    0|0
  • benım hıcbırı ıle sorunum yok

0|0
    0|0
  • Allah'a düşman olanlar Allah'ın dostlarınada düşmandırlar.cebrail ise şeytan barışırmı hiç?

0|0
    0|0
    • "Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin" diyen benim, değil mi?

• Kuranı kerimi iyice okuyunuz o hüküm her Hristiyan için değildir.

Sizinle savaşmayan zulmetmeyten Hristiyanlarla hoş bir biçimde geçinin ayetini eminim biliyorsunuzdur.

Hristiyanların islama ters düşen itikatları bizim dostumuz değildir fakat ,evrensel yasalarda elbette

birbirimizi düşman tutmayacağız.

• Hepimiz müslüman olduğumuzun farkına varsak

0|1
    0|3
    • Buda başka bir ayrımcılık şekli.Müslüman olmayanlar bu halkın bir parçası olmayı haketmiyor mu?

• Çünkü Araştırmıyoruz .

Yüzde 95 Müslüman ülke de Şeriat yok ya düşünebiliyor musun? :)

0|0
    0|1
    • Bu nasıl bir düşünce şekli! Erdoğan yaptığı iyi şeyler var diye kötü şeylere susalım mı? görmezden mi gelelim? Biraz bilinçli ol.Ben ekmek,tüp sırasına girmeye razıyım ama 10 yıl önce kardeşim dediğim adama düşman olmaya razı değilim.

• Peki Erdoğan' düşse yerine kim gelecek ? Türk gençleri mi ? Daha 50 yıl önceki Türkiye'yi bilmeyen ATalarını bilmeyen arsız bela dinleyen Türk Genci mi ?

Siz Düzeltmeye çalışmıyorsunuz Yıkmaya çalışıyorsunuz!

• Kardeş olamayanlara sor bakalım

0|0
    0|1
  • dış güçler... :=}

0|0
    0|2
  • Tek yumruk olup beyinlerini dağıtmamızı istemeyen dış ülkeler izin vermiyor.

0|0
    0|2
  • Çünkü dış ülkeler istemiyor olmamızı.

0|0
    0|2
  • ABD'nin dünyaya yaymış olduğu kapitalizmin kardeşi faşizmin ürünü bunlar.

0|0
    1|2
    • Kapitalizm ile faşizmi niye kardeş yaptın ki? Faşizm korporatist ekonomiyi benimsediği için, kapitalizme direkt karşı çıkar. Boşuna mı Mussolini ile Müttefik kapitalistler çarpıştı o kadar

• Faşizm kelimesinin çok içi boşaltıldı maalesef :)

• ulusal demokrat sen tam bir faşistsin. en kısa sürede atılman dileğiyle.

• soru şöyle de sorulabilir : Neden Kardeş olmamızı istemiyorlar ?

0|1
    0|0
  • çünkü bu kavgalardan çıkar elde edenler var gönül isterki iş işten geçmeden bu kavgalara son verilsin

0|0
    0|0
  • kardeş olamayacak tek kesim bana göre dindir.müslümanı ateisti sevmez hristiyanı sevmez, hristiyan müslümanı sevmez. bu da yetmez sünnisi aleviyi sevmez din adı altında milyonlarca kişi öldüğü sürece zor

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Siyaset konusmassak aslinda gayet kardes olabiliyoruz. Goruslerimizin farkli olmasi birlikte oturup dertlesemeyecegimiz anlamina gelmiyor. İnsanlarin kimlikleri olmalidir kimsede kimliginden utanmamali . ben tarikatciysam tarikatciyim evet ama benim baska ozelliklerim de var gezmeyi severim cocuk kitaplarini fantastik filmleri.ve ortak ozelligim olan insanlarla onun kemalist kimligini perde arkasina atarak sohbet edebilir dertlesebilirim.

0|0
    0|0
  • Vaktinde yapılan katliamlar , dış güçler, alınan ahlar , hakları yenilen insanlar ve be yaptım oldu anlayışı bu sorunları doğurdu...

0|0
    0|0
  • normal hayatın içinde herkes birbiriyle kardeş gibi yaşıyor.. insanları birbirine düşürmeye çalışan şey medya, hükümet, muhalefet, aşırı uç gruplar vs.. benim yanı başımda kürdüde, çingeneside, tatarıda, ateistide, kemalistide, sağcısıda solcusuda, cemaatçiside hepsi var.. hiç kimse kimseyle problem yaşamıyor..

0|0
    0|0
  • Birbirimizin fikrine saygı duyamıyoruz çünkü

0|0
    0|0
  • Önemli olan şeyin insan olmak oldugunu unuttuğumuz için

0|0
    0|0
  • Dış mihrak stayla

0|1
    0|0
    • O farklı bir şey. Oradaki faşizm ayrı :)

• Evet aynen :) ABD insanların örgütlenmesini istemez. Eğer bu olursa güçlü olurlar çünkü. Bu nedenle capitalizm üzerinden faşizmi yayarlar. Ama benim bahsettiğim faşizm farklı. Anladın sen onu:)

• şimdiki nesli büyükler aşılamasa belkide bundan sonra kardeş olmak için bir şans vardı. ama kalın kafalı insanlar buna engel.

0|0
    0|0
  • faşizm illeti yüzünden.

0|0
    1|0
  • Illa Bırı oyun bozanlık yapıyor cunku :::

0|0
    0|0
  • Çünkü amaçlar farklı

0|0
    0|0
  • Herkes aynı düşünemiyor maalesef. İnsanoğlu işte... Bir gün öleceğini bile bile kinle, hırsla, öfkeyle, inatla yaşıyor. Ömür boşa geçiyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...