Taşıtlarda yer veriyormusunuz ?

Otobüs-minübüs-metro vb taşıtlarda yer verirmisiniz? yer verirseniz kimlere ve neden verirsiniz? vermemek için bahaneler bulurmusunuz (uyumak,camdan bakmak vb) ? bu konuyla ilgili düşünce ve varsa anılarınızı dinleyebilirmiiyz

0|0
17|16

En İyi Kız Görüşü

• Yaşlılara yer veririm, bazen hasta oluyorum midem bulanıyor taşıtlarda, öyle bir durumda bencillik mi ediyorum artık bilmem kimseye yer vermem kim ne düşünürse düşünsün eğer sağlamsam yer veririm.

Ayakta durabilecek, eli ayağı sağlam orta yaşlılara da yer vermem.

Hamile bayanlara , çocuklu bayanlara yer veririm.

1|0
    0|0
    • En doğrusuda o zaten.İhtiyacı olana yer vericeksin yani. Ama artık günümüzde senn gibi düşünenlerin sayısı gittikçe azalıyo gibi. :(

• Önmli değil. Yinede teşekkürkrler. :) En iyi cevap seçildiği içinde tebrk edrm.

• sağ ol var ol..^^

Kızlar Ne Diyor 16

• Taşıtlar da yer veriyor muyum? Güzel soru.En iyi cevap olur mu olmaz mı bilemem ufak bir anımı anlatayım.

Ben lise son sınıftayım.Sırtımda 10 kilo çanta yaşlı bir teyze otobüse bindi.Ellerinde file file elma limon vb.pazardan gelmiş sanırım.Sonra benim gözümün içine bahtı bir huhhhh! çekti.Açık olmak gerekirse nefesi çok kötü kokuyordu :D Neyse dedim kadıncağız yorulmuş yer vereyim ordaki hanzolardan kimse yer vermedi bir bayan olarak nezaketimi ben gösterdim buyur teyzecim sen yorulmuşsundur al yerimi dedim.Kadın oturdu bir teşekkür bekliyorum tık yok neyse dedim belki çok yorgundur.Otobüs ani bir fren yaptı ben biraz onun kolunda sarsıntı yaptım koluna değdim.Ayyy bana ne dedi biliyor musunuz üstüme iyilik sağlık :S Bana : - Öfff çekil be şurdan kaknem suratlı iki de bir koluma değiyorsun git arkada yalpalan rahatsız etme beni! dedi.Oğlanlar güldü tabi anladım şimdi o tip karılara neden yer vermediklerini.Ben sustum sükunetimi bozmadım ama kadına değil kendime sövdüm bir de yer vermeyince yeni nesil edepsiz oluyoruz.Yine de ben yer vermeye devam ediyorum kaknem olmaktan mutluyum.Teşekkürler...

0|0
    0|0
  • Vermem , öğrenci insanım elim kolum kitap dolu bana yer versinler

3|2
    0|2
  • en arka ters cam kenarı

kulaklıklar hep takılı

0|0
    0|0
  • bundan sonra vermeyeceğim hatta sizde vermeyeceksiniz kimseye çünkü artık minibüslerde ayakta kalmak yasaklandı oooo haberiniz yokmu ama bu yasa gelmeden önce şunları yapardım;

60 ve üzeri olan yaşlılara yer veririm.

çok rastlamam ama bastonlu ninelere yer veririm.

benim yaşımda olan hiç kimseye ne düşünürse düşünsün vermem.

30 ve 40 yaşındaki bayanlara yer vermem böyle suratıma bakıyolar baksınlar vermicem işteee

ama neyseki artık ayakta yolculuk yapmak yasaklanmıştır! bilginize :)

0|0
    0|0
  • Veriyorum sonra ayakta kalıp tacize uğruyorum..Vermiyorum artık..

2|0
    0|0
  • Genelde yer vermem. ama başkası bana verince gözlerim dolar bağrıma basarım.

0|0
    0|0
  • zaman zaman gerektikçe

1|0
    0|0
  • hamile ve yaslılara verrım

0|1
    0|0
  • Uzun suredir binmiyorum toplu tasıma araclarına. Ama öğrencıyken nadir verirdim.

0|0
    0|0
  • binerken tüm teyzeler iron man'e dönüşüp cana gelseler de yer veriyorum.

0|0
    0|0
  • Veriyorum ama kabul etmeyenler de oluyor.

0|0
    0|0
  • Uyuyomuş gibi salak yapıyorum anında kafam yana yatar.

0|0
    0|0
  • Yaşlılara yer veririm. Hamile ve çocuklular ilgilendirmez. Bazen de çok yorgun oluyorum vermiyorum.

0|0
    0|1
  • yer vermem. tanımadığım insan için bahane aramam..

0|0
    0|1
  • cok yorgunsam vermem. gozumede baksa vermem. iyiysemde oturmam yer veririm.

0|0
    0|0
  • Hayır.

2|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 16

• Toplu taşıma araçlarını kullanmadığım için böyle sorunlar olmuyor .

0|0
    0|0
  • Yaşlılara,hamilelere,çocuklu bayanlara yer veririm.Otobüste çok hanzo varsa ayakta her bayana veririm.Ailemizden böyle gördük biz.

Saygı ve merhamet işi.Verenede vermeyenede saygı duyarım.

1|0
    0|0
  • hacı önce erkeklere 70 yaşlara kadar vermem bayanlarda da kendini zor götüren 40 lılarla 55+ bayanlara veriyorum yerimi , genç bayanlara acıyorum ayakta durmalarına yer vermek istiyorum neticede ford falan olabilir ablamız annemiz var bizimde ama yanlış anlarlar diye vermiyorum açıkçası.yer isteyen olursada duruma göre değişiyor bidefa teyze baya diri yer vermedim yok dedi böyle olmaz 2 kişilik koltukta 3 kişi oturmuştuk :))

0|0
    0|0
  • ben cesur davranıp gözünün içine baka baka yer vermiyorum karşımdakinin surat ifadesindeki uyuz olma durumuna bayılıyorum :D

0|0
    0|0
  • Evet yer verilmesi gereken insanlara yer veririm

Eğer yaşlı vs yoksa kızlara da yer veriyordum ama artık umrumda değiller, kaç defa şahit olduğum terbiyesizlikleri oldu genelleme yapıyorum bu yüzden, bir kız yer vermiyorsa bir başkasına hak etmiyordur da artık

Tabi sıkışık bir toplu taşımada taciz vs olmasın diye yer veriyorum o ayrı mevzu, olmayan şeyler değil bunlar

0|0
    0|0
  • Hamile-Yaşlı-Engelli olanlara veriyorum hiç ilk duraktan son durağa kadar oturduğumu hatırlamıyorum

0|0
    0|0
  • veririm ama kabul etmediğinde ağzının üstüne vurasım gelir.

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Yaşlılara,hamile bayanlara ve özrlü olanlara yer veririm.Diğerleri zaten oturuyo olsalar onlar hiç kimseye yer vermezler.

0|0
    0|0
  • çok kalabalıksa ve ayakta güzel kızlar varsa yer veririm

hem kızlara şirin tatlı görünmek için hemde ya bu iyi temiz bir çocuk imajı çizdikten sonra

kalabalıktan faydalanıp kızları rahatça fordlayabilmek için

yer veririm

0|0
    0|0
  • Abi sana 2 defa cevap yazdım ikisini de gönderemeden bilgisayar resetledi bunu yazarken de bir korku kapladı içimi

0|0
    0|0
    • hayrola kardeş yeniden dene

• Vakti zamanında o zamanlar lise bitmiş bir sene "artık yıl" dersaneye giderken arkadaşla çıktık yorgun argın Kadıköyde otobüse bindik. Bir amca beyle teyzem geldi yanımızda beklediler kalkacak gücü bulamadım :) Amca birden bağırmaya başladı bu ne terbiyesizlik yer mi isticem illa falan filan derken şoka girdik zaten. Al amca otobüs senin olsun dedim indik :D ( aylık akbil sağolsun)

• Otobüs kapımın önünden kalkar :) Ve daima ayakta kalırım.

Bayan ( +30 veya cocuklu )

Bay ( +45 veya cocuklu )

Yaşıtlarım ayakta beklesin :)

0|0
    0|0
  • Kimseye vermem. Bende para ödedim ben oturucam.

0|0
    0|1
  • her zaman

0|1
    0|0
  • yaşlı hamile falan değilse vermem. hele orta yaşlı gezmeci hanım teyzelerimize hiç hiç

1|0
    0|0
  • çocuklu ebeveynlere yer veririm. babasıyla binmişse bile veririm. yaşlılara vermem.

0|0
    0|0
Yükleniyor...