Hangi ırkı bize en çok yakın buluyorsunuz ve hangisini uzak?

bunu üzellikleriyle aciklarsaniz daha iyi olur tesekkurler

0|0
11|21

En İyi Erkek Görüşü

• Gen haritası çorba gibi Türkiye insanının... Ege, Marmara, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz kökenli Türkiye vatandaşları genetik anlamda genelde Yunanlar ile benzerlik gösterirler. Yüzlerce yıl beraber yaşadıktan sonra karışma olmuş elbette.

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz insanları genelde Arap-İranlı-Kürtler ile benzerlik gösterir.

Doğu Karadeniz tarafında yaşayanlar ise genel olarak Kafkas halklarına benzerler. -ki aralarında sarı saçlı mavi gözlüler bile vardır, bu sarı saçlılık ve mavi gözlülük Türk karakteristliği değildir.-

Doğu Anadolu-Doğu İç Anadolu tarafında bulunanlar ile Ermeni-İranlı özellikleri görülür.

Bunlar haricinde Anadolu üzerinde yaşayan göçebe Yörük Türkmenleri vardır. Onlar biraz olsun benliklerini koruyabilmişlerdir. Yani Türk'e benzerler...

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Fizksel olarak;

italyan ve ispanyol ırka benziyoruz, genetik benzerlikte var zaten, trakya daha çok balkan ırka yakın.

Heralde bize en uzak ırk siyahi ve sarı ırklar.

Ama örf adet gelenek açısından bakarsak avrupa da en yakın olduğumuz ırk italya, aile yapısı bakımından. Diğer her şekilde ne dersek diyelim, bir ortadoğu ülkesiyiz.

0|0
    0|0
  • '''sen iste bütün üzellikleriyle açıklarım bea:D '''nerelisın sen beh kızanım:P

kimsenin arkasından konuşmam yüzüne söylerim.sorunu görünce bir yanıtım yoktu ama içimden geçen de bu oldu.eğlenceye devam.rutin kontroldü sadece

1|0
    0|0
  • Ayrıntıya pek girmeyeyim.

Macar ırkını yakın görüyorum. Macarlar Türk çünkü. Macaristan ın İngilizcesi Hungary demektir. Kelime kökeni HUN . Orta Asya dan göç edip melezleşen sonra da hrstyanlaşan bir ırk

0|1
    0|0
    • Macarları oluşturan 4-5 farklı unsur var... Kutrigurlar-Utrigurlar-Hunlar-Hazarlardan göçen Kabar boyları da var.

Bunlardan bazıları Ural dağlarından gelme. Yani tam anlamıyla Türk değiller. Ama Türk boyları da karışmış aralarına.

• Melez diyorum ya .

• öff cok karisik

• Bak Brezilyalı kız arkadaslarım var, inek şabanın filmini izliyorlar bana anlatıyorlar siz Türkler çok komik bize benziyorsunuz çok içtenler.

0|0
    0|0
  • kesinlikle italyanlar bize en yakın en uzak da kuzey avrupalılar olabilir

0|2
    0|0
    • italyanların soyunun türklerden(orta asya'dan göç eden ertüskler) geldiğine dair bazı tarihçilerin iddialarına değindiğim ki ben bunu üniversitede bile söylenen yorumum hangi gerekçeyle silindi çok merak ediyorum.bu sitenin hangi kuralına aykırı yazdım ki siliniyor söyleyin de bi daha yapmayim

• üniversite de bile duydum diyecektim sinirden tamamlayamamışım cümleyi

• Eşsiz bir ırkımız var. Hiç bir ırkı kendimize yakın bulmuyorum.

0|0
    0|0
  • en yakın olarak azeriler kazaklar ve türkmenler çok yakın. en uzağını sorarsan İsveç , Norveç uzak diyebilirim

0|0
    0|0
  • Almanlar ve Macarlar bize yakındır diğerlerini bilemem.

0|1
    0|0
    • Almanlar alakasız.. Macarlar ok. Bildiğim kadarıyla Macarlar hıristiyanlığı benimsemiş Hun Türkleri. Zaten bu ülkenin diğer adı da Hungary..

• İspanyollar sanki

Japonlar sanki

0|0
    0|0
  • Türk boylarından gelen ülkeler hariçse...

İtalya olabilir ...

0|0
    0|0
  • bence almanlar ermeniler yakindir medeniyyetlerimiz cok yakin ermenilerle maalesef azerbaycanin aptal politikasi yuzunden bu gun iki dost ulkenin arasi cok kotu

0|0
    0|0
  • Davranış anlamında;

1- Japonlar

2- Koreliler

3- Amerikalılar

Görüntü anlamında ise bilimum Akdeniz milletleri.

0|0
    0|0
  • Türklere benzeyen bir ırk yoktur heralde :))

1|0
    0|0
  • bize derken turk insanini mi kastediyorsun genel olarak yoksa kisisel olarak mi kendimize kimi yakin hissettigimizi soruyorsun?

0|0
    0|1
  • Insanları ırklarına göre ayırmıyorum insan olan herkes bize yakındır.

0|1
    0|0
  • haitilileri ve brunei sultanlığı vatandaşlarını.

0|0
    0|1
  • türk değilim ama

türkler ve

yabacılığın simgesi olan irlandalıları

kendime yakın görüyorum

0|0
    0|0
  • İrlandalilar diyorum..

0|0
    0|0
  • italyan ırkı türklere benziyor

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum valla hıc bır fıkrım yok :)

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• ırk olarak; türklerin kendilerine has kafa yapıları farklıdır, düşünce yapısı anlamında değil kafanın alt kısmındaki kemik çıkıntısından bahsediyorum.

bunla alakalı bişi soruyorsanbalkan ülkeleri

düşünce olarak; birçok insan kendine müslüman ülkeleri yakın bulduğunu söyler ancak burda bir noktaya değinmek isterim ki aslında insanların çoğu küreselleşen dünyada AB ülkelerine idol alıyor, aslında böyle olması gerekir ama insanların daima kendi milli geçmiş ve geleneklerine asimile etmemeleri gerekir.

0|0
    0|0
  • bu söylediğime ters çıkacak çok kişi olacak biliyorum ancak yahudilerle kültürel açıdan epey benzediğimizi düşünüyorum; beslenme alışkanlıkları, aile hayatı...

1|0
    0|0
    • onlarda dine dayalı hayata önem veriyorlar

ondan olabilir

• karakteristik üzelliklerimiz benziyor olabilir aslinda soruyu eksik sordum siz tamamladiniz

• bünyesinde her miletten insanı barındırıp onlarla özdeşleşen koskoca 623 yıllık bir imparatorluk ve sonrasında gelen milli mücadele dönemi işgallerinde halkın çektiği eziyetleri, kadınların maruz kaldığı tecavüzlerden doğurmak zorunda kaldıkları çocukları düşünürsek ya da en basit şekilde osmanlı padişahlarını düşünürsek (çoğunun annesi başka milletten cariyeler babaları ise melez) sence bizim ırkımız deyip koruyup kolladığımız ırk aslında nedir?

biliyorum şimdi kendini milliyetçi sanan arkadaşlar horoza kızmış hindi gibi kabarıp üstüme gelecekler ama işin aslı bu malesef. türk ırkı yıllar yıllar öncesinde melezleşmiştir.( uçkuruna düşkün padişahlarımız yüzünden)

işte bu yüzden türk ırkı her ırka benzer:))

0|0
    0|1
  • en yakını bilmem ama en uzağı rus sanırım erkeği de kadını da vucut yapısı ve ten rengi olarak fazlasıyla farklı

0|0
    0|0
  • Akdeniz ülkeleri (Yunanistan, İtalya, İspanya ve Portekiz) bize oldukça yakınlar. Mimikleri, tavırları, konuşmaları, karakterleri ve dış görünüşleri çok benzer. Herhalde en uzak Maorilerle Aborjinlerdir :P Coğrafya açısından da uzak.

0|0
    0|0
  • en yakın amerikanlar surat olarak Türklerden ayırt edilemeyebiliyor en uzak ise çinliler, japonlar

0|0
    0|0
    • amerikalılar ırk değildir

binbir çeşitli farklı ırk ve külütr var

• ingiltereden göç etti çoğu. sonuçta kaç yüzyıldır oradalar o yüzdende ingiliz değil amerikan dedim amerikan deyince sadece vatandaşı demek istemiyorum.

• ispanyollar yada italyanlar bize yakın diye düşünüyorum.akdeniz ülkesi olmaları insanların sıcak kanlı canlı olmalarından dolayı.

ingilizler yada isveçliler bize uzaklar.soğuk insanlar hepsi.

0|0
    0|0
  • Italyanlar ve Ispanyollar daha yakin gibi..

0|1
    0|0
  • tabikide musluman olan her kes:))

0|1
    1|1
  • İtalyanlar,Azeriler ve Macarlar yakın bence.Ruslar ise fiziksel yapı bakımından bayağı farklı gibi.

0|0
    0|0
  • Fizik olarak en yakın italyanlar ama kültür olarak belki japonlar olabilir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...