Yaratılış konusunda birde binde birdir. ya sizce?

Bir kelime-i vahidenin(tek bir kelime) işitilmesinde, bir adam, bin adam birdir. Yaratılış hususunda da, kudret-i ezeliyeye nisbeten birşey, bin şey birdir. Nev'(çeşit ) ile fert arasında fark yoktur.

Mesela bir mikrofondan yayın yapıyorsunuz ,3 milyar kişi sizi dinliyor ,yine bir tv kanalından maç yayınlanıyor.o maçı aynı anda 3 milyar kişi izliyor.başka bir örnekte ise gökyüzündeki nurani olan bir güneş aynı anda 3 milyar kişiye ısısısıyla ışığıyla tesir ediyor,yine istanbulun elektrik şebekesini kaldırdığınız anda tüm evlere ışık veriliyor.burdan yola çıkarak diyorumki,nurların nuru olan Allah ,tüm insanları aynı anda görüp dertlerini dinleyemezmi,onları haşirde hep birlikte diriltemezmi.elbette diriltir ya sizce?bu konuda neler söylemek istersiniz?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• bu bakış açısı gerçekten hoş.Allahın kendine has ve büyüklüğü gibi özelliklerinden dolayı her şeyi kapsayıcı bir özelliğe sahip.insan oğlu bir takım araçlarla insanlığa bu denli ulaşılabiliyorsa sonsuz güce sahip Allah pek ala şah damarımızdan bile yakın olabilir.nasıl ve ne şekilde olduğunu bilimemekle birlikte ben Allahın bana bir çok defa yardım ettiğine inanıyorum.

0|1
    0|0
    • Yorumun için teşekkür ederim .Allah yardımlarını üzerinden hiç bir zaman esirgemezin,hele hele son nefeste ve kabir sonrası mahşer sabahında.

• duaların için teşekkür ederim.umarım Allah sizin için her şeyin hayırlısını nasip eder.

• İnşallah.. teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 1

• allah buyukdur ve hepimize yetiyor zaten allah nur dur

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...