Dili farklı olanın ırkı farklımıdır

türkiyede bulunan göçmenler türk değilmi örnek yugoslavya göçmenleri farklı dilleri var rusçaya benziyor ama türküz diorlar

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Konuştukları dilin ne olduğu insanın ırkını değiştirmez. Benim dedem zamanında Konya'dan Almanyaya göç etmiş. Ben oradaki dili güzel öğreneyim ve oradaki cocuklar okulda benim konuşmamla dalda geçmesin diye bizimkiler ilkokul bitene kadar benimle almanca konuştu, ingilizce konuştu. Türkçeyi lise yıllarında öğrendim. Türkçeyi öğrenmediğimi varsayalım. Senin sorduğun soruyla bağdaştırırsak şimdi ben Türk değilim o zaman.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• kendini türk hissediyormuş ne güzel işte türk hissetmesede fark etmez benim için gerçi insan olsun yeter

0|0
    0|1
  • ırk başka dil başkadır...Ama osmanlıdan kalma topraklarda yaşayan türkler vardı,bosna,arnavutluk,makedonya ama türkler :)

0|0
    0|1
  • Selçuklu zamanından beri Türkleştirme politikası uygulandığı için olabilir

0|1
    0|1
  • olmayabilir yaşadığı yere göre değişir galiba..

0|0
    0|1
  • turkuz diyosalar turklerdir

sanki senin yuzde kacin turk

0|0
    0|1
  • Hayır tabi

0|0
    0|1
  • ırkı farklı değildir.

0|0
    0|1
  • yugoslavya göçmenleri genelde boşnak olur, kendilerini Türk gibi hissettikleri için öyle diyordur

0|0
    0|1
  • bak adı üstünde yugoslav diyorsun bulgar diyorsun adamlar Türküz diyorlar bu ülkeyi tek hak etmeyen kürtlerdir topunun amk

1|2
    0|2

Kızlar Ne Diyor 2

• Türk'üm diyen herkes Türktür.

O kadar karışık bir yer ki Türkiye,aslında çok farklı milletlerden insanlar var ama kendilerine-kendimize- Türk diyoruz çünkü Türk olarak hissediyoruz,Türkçe konuşuyoruz.

0|0
    0|1
  • annemın dedesı de farklı dıl konusurdu. turkce de bılırdı. arada dıger dıle de kayardı. turk olmak ıcın kokenının ıllakı ortaasyaya dayanması gerekmıyor. yugoslav gocmenı yengem de cok akıcı turkce konusur. turk koyundenler cunku. osmanlı zamanında yerlestırılmısler ıste.

0|0
    0|0
Yükleniyor...