Işsizlik rakamları hakkındaki düşünceleriniz?

Türkiyede işsizlik rakamları diğer ülkelere göre ve olması gereken oranların çok üzerinde.ülkemizde yapılan istihdam politikası hakkında ne düşünüyorsunuz.ne yapılmalı

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• 4-5 senelik yapılacak kalkınma planında hangi meslekten ne kadar kişiye ihtiyaç oluşacağı hesaplanıp üniversiteler bu doğrultuda kadro açarsa biraz düzelir gibi.

ama daha mezunlar istihdam edilmeden sürekli üniversite açmayı marifet sanan insanlarla, üniversite öğrencilerinin seviyeleri düştüğü gibi işsizlik artmaya devam edecektir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• çünkü sistem yanlış. hangi bölümde ne kadar açık olduğu tespit edilmeli, üniversiteler buna göre öğrenci almalı.

0|0
    0|0
    • ama sistem en iyi öğrenciyi alırım diyor.en iyisiysen girersin diyor

• Kimse kusura bakmasın ama arandığında iş var, insanlar iş beğenmiyorlar yeni mezun havadan müdürlük istiyor hiç çalışıp işi bilmeden öğrenmeden

0|0
    1|0
    • iş var derken hangi iş mesela

• yeni mezun müdürlük istiyorsa avucunu yalayıp otursun.

ancak benim çevrem yeni mezunlarla dolu ve istedikleri şey sadece işlerini yapabilmek, müdürlük falan değil.

• yaşımı merak etmenin sebebi ne? ya da bölümümü

Erkekler Ne Diyor 7

• güzel soru ama cevap yok :D ihracatın artması lazım bence ayrıca bizim insanımızda iş beğenmiyor masabaşı kepap iş peşinde herkes yoksa çalışana iş her zaman vardır bence.

0|0
    0|0
  • işsizliği tanımında

#çalışmak istediği halde iş bulamayanlar

altı çizilmesi gereken ifadedir.

Bir bakanımız konuyu

#kadınlar iş gücüne katıldığı için işsizlik artıyor

demiştir.

yani,

#kadınlar evde oturmaya rıza gösterip, iş aramaktan vazgeçerse işsizlik oranımız azalır.

#tabii iş arayanlar gençlerimizin de işkur'a başvurmaması istatistiksel olarak yardımcı olacaktır.

#KSye hashtag gelsin

0|0
    0|0
  • sorun şu ki küçük esnafı bitirdiler avm ler açıldıkça küçük esnaf işsiz kalıyor. onunda epey etkisi var

0|0
    0|0
  • Yıllarca sistem yanlış dedik siz çalışmıyorsunuz o yüzden yanlış geliyor dediler.. Sistem değişmedikçe bu böyle olacaktır..

0|0
    0|0
    • nasıl bir sistem önerirsin

• hayır sürünmesin bunun için nasıl bir potansiyel yaratılıp bu durumun önüne geçilebilir.hükümetten bunun önüne geçilerek bu durumun göz ardı edilmesinin önüne geçilip daha yapıcı politikalar istenip gündeme çıkarılamazmı.öncelik bu konulara verilmesi istenemezmi

• Yılda 3-5 kişi gereken bir görev için 20-30 mezun biraz saçmalık gibi oluyor. Ve her geçen gün üniversite açılırken iş imkanı düşünülmüyor. Devlet yardımcı olsa bile bu kadar işsiz için iş imkanı zor..

• bu sistemde işçi sınıfının refahını düşünmek hayalperestliktir proleteryanın mutlak yolu sosyalizm olmalıdır

0|0
    0|0
    • yeterki istenilsin maalesef bu işsizlik ülkemizin kanayan yarasıyken göz ardı ediliyor.bunun üstüne gidilip gündeme alınırsa aşılmayacak sorun değil

• Merak ediyorum da azerbaycanda işsizlik rakamı ne kadar

0|0
    0|0
  • şununda farkına varılmalı işsizlik rakamı önemlide, iş verenlerin çalışanların ne kadar ücret aldığı daha önceli..

açlık sınırı 1000 tl, asgari ücret 800 tl

0|0
    0|0
    • gelir adaletsizliğini çözecek politika diyorsun fakat ben bu ülkede geliri sıfır hatta eksi olanlar var diyorum

• ben şunada inanıyorum hak birgün yerini bulacaktır geç olsada namuslu insanlar çalısan insanlar kazanması dileğiyle

• eğer bu ülke bu kronik hastalığına çare bulamazsa hak yerini bulmayıp aksine yarın meydanlara çıkan kişi sayısını arttırarak ülkede başka bir kriz çıkacaktır.sadece birikiyor sorunlar yarın karşılarına büyük bir sorun olarak çıkacak

Yükleniyor...