Sanat hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sanat hakkında olumlu veya olumsuz düşünceleriniz nelerdir. Tiyatro, sinema, müzik vs. hakkında neler düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Toplumda sanatçıya pek iyi gözle baktıkları söylenemez na yazık ki kimse çocuğu sanatçı olsun istemiyor, bu konu hakkında ne düşünürsünüz? Sanat için öpüşme hakkındaki görüşleriniz?

Soruya biraz ekleme yapmak gerekti.

0|0
7|20

En İyi Erkek Görüşü

• sanatı her dalıyla bir tarlaya benzetirim.doğru zamanda doğru insanlar tarafından doğru ekim yapıldığı sürece verimliliği muhteşem olur.anadolu da gerek tarihi gerek kültürü gerekse yaşanmışlıkları bakımından muhteşem bir tarla.lakin doğru insanlar tarafından ekilse de doğru insanlar tarafından biçilmiyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Sanat toplum içindir.

Buna inanırım, bunu savunurum.

Yaşantıları nedeniyle bende çocuğumun sanatçı olmasını istemem.

1|0
    0|0
    • belkide çok sakin yaşayanları da vardır.

• vardır tabiki ama o camiadaki insanların yaşam tarzları, ilişkileri, değer yargıları bize pek uygun değil.

• "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir"

M.Kemal ATATÜRK

1|0
    0|0
  • Sanat varsa hemen soyunabilirim :D

0|0
    1|1
  • Türkiye'de sanattan anlayan insan sayısı 500 bin'i geçmez. durum böyle.

adam şarkıları beğenmio ne biçim dio ama sadece "fuck" tan oluşan yabancı şarkıları dinlio.

ilginç.

0|0
    1|0
  • bir kişinin ruhunu koyarak yaratttığı herşey sanattır bana göre

0|0
    0|0
  • türkiyede tek para etmiyen sanattır

0|0
    1|0
  • sanat beni düşünsün.

0|0
    1|0
  • Sanatla tek alakam hep ressam olma hayalimdi. TRT 1 deki o bonus saçlı adamı hatırlarsınız :)

0|0
    0|0
    • evet :) küçükken ilk seçtiğim meslek ressam olmaktı herhalde annem her pazar bonus saçlı adam çıkınca haber verirdi büyük bir heyecanla izlerdim.

• Öylesine narin dokunurdu ki o fırçaya.O resimleri bu mu yaptı demekten kendimi alamazdım :)

• evet. gerçek ismi ne acaba adamın bir araştrıyım :)

• Resim sanatında nü bayılırım poz veren ince hatlara sahip bir hatunsa tadından yenmez...

0|0
    1|0
    • sanatı bu zannediyorsan ben sana daha ne diyim yürü malum bölüme cevap yaz

• Sıfır ego olduğumu tekrar etmeme luzum yok sanırım hem siz nasıl karar verdiniz egomun yüksek olduğuna :)

• direkt olarak karar verdim belli oluyor zaten

• güzel sanatların amacı güzel ve anlamlı eserler ortaya koymaktır. sanatkarın herşey hakkındaki düşüncelerini ifade biçimidir. tabii bir güzellik katar. bu açıdan bakılırsa değerlidir sanat.

0|0
    0|0
  • cok iyi şeyler düşünüyorum :D müzige bayılıyorum müziksiz hayat düşenmiyorum :D

0|0
    0|0
  • İstanbul Ünv. Sahne sanatlarından Tiyatro seçecektim ki son anda vazgeçtim. Bilemezsiniz nasıl pişman olduğumu.

0|0
    0|0
    • bende düşünüyorum ama bilemiyorum daha emin değilim ama mimar sinan üniversitesi seçerdim gidecek olsam

• Ben Hacettepe ce İstanbul arasında kalmıştım. Babamın ikna çabalarıyla başka bir bölüm seçtim.

• çevrenin tepkisi insanı gerçekten etkileyebiliyor.

• güzel düşünüyorum...:)

0|0
    0|0
  • ii

0|0
    0|0
  • İddia ediyorum bu sitenin en sanatsever insanları arasında ilk 3'e girerim... Bu kadar konuşayım.

0|0
    0|1
    • süper, en çok hangi alanda peki?

• Müzik, Heykel, Şiir, Hitabet, Resim, Mimari, Fresk ve Mozaik sanatlarını severim... Sitede açtığım soruları bir araştırırsan görürsün. :)) Sanatsız bir Caesar'ın can damarı kopmuş demektir.

• fazla iddialı soruları merak ettim şimdi bakıcam :))

• Aslında çocukları aç kalsın istemiyorlar. Yoksa sorun sanat yada sanatçıda değil

0|0
    0|0
  • en güzeli bence sinema

0|0
    0|0
  • bir milletin hayat damarlarından biri sanat

0|0
    0|0
  • Çok göreceli birşeydir. Dans ve müziği iki insan kişiliğinin harmonik uyumu olarak düşünürüm mesela.

Ama tiyatroya hiçbir zaman ısınamadım :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Hayata hep biraz sanatçı gözüyle bakmışımdır. Renkleri görürürüm, müziği duyarım ve dokunurum objelere. Bazılarının 'bu ne iğrenç' dediği tablolardan, filmlerden, resitallerden anlam çıkarırım. Sanatı severim; yaşadığım hayatı anlamlı kılar. Birazcık renk katar, müzik ekler ve bir tutam da görsellik, al sana hayat. Belki de acayip bir boğa insanı olduğum için hayat bana sanat gibi geliyordur. Ama sanat olmadan bir dakika yaşanmaz diyorum. Görsellik, duyum olmadan yaşanmaz. Sanat için soyunmak/öpüşmek bunlar sanatçıların işi. Ben aktris değilim sonuçta. Yapanı da takdir ederim. Burada erotik filmlerden değil, gerçekten bir şeye benzeyen filmlerden bahsediyorum tabii ki. Bkz: Melancholia.

2|2
    0|0
    • bende tiyatroya heveslendim ama karar vermedim daha

çok beğendim cevabını +1

• Evet msg812, 24563 koduyla kaydedildin :P

• @cevaplayan gerçekten de bize o lüks verilmiyor o da bir gerçek.

• Günümü güzel kılıyor.

1|0
    0|0
  • Benim için sanat geçen ay tiyatroyla başladı dersler aldım ve ufkumun gerçekten genişlediğini fark ettim.Sanat insanı pozitifleştiren,kimyasını değiştiren bir şey,aşık bile olabiliyorsunuz :D Bunları fark ettikten sonra gitar kursuna gitmeye karar verdim çünkü anladım ki sanat insanlar için yaratılmış bir yemek,su gibi gıdadan.

1|0
    0|0
  • olumsuz özellik yok bana göre,olumlu olarak bir tiyatro oyunu oynarken kulisteki heyecan,telaş apayrı bir duygu.oyun oynanıyor perde arkasından takip etmeler ufak atıştırmalar ne kadar yazsam o mutluluğu sevinci anlatamam.olumlu yanı bir bütünlük sağlıyor insanlarla,tiyatrocularla..mükemmeli hedefliyorsun..vs

Müzik aynı şekilde duygunu notalara döküyorsun başka bi alemdesin..

Resimde yorumlamayı seviyorum,çizgilerin sıklığı,renkler...duygular nasıl daha iyi anlatılabilir ki..

1|0
    0|0
    • tiyatrocu musun? anlatırken büyük bir aşk gördümde :)

• bence bi kursa yazıl o havayı tad en azından:) rica ederim,umarım hakkında hayırlısı olur

• inş. teşekkürler .bakıcam bir kursa :)

• ben zaten resim sanatı ile içli dışlıyımm

sanat ruhu dinlendiren huzur verenn haz veren güzellik hoşluk olgusu

1|0
    0|0
  • Sanatsız bir hayat, hayat değildir.

2|0
    0|0
  • Türkiyede pek önem verilmiyor sanata maleseff

1|0
    0|0
    • evet malesef özellikle sinema alanında daha çok gelişmemiz gerek ama herkes dizi peşinde.

• İlerki yıllarda gelişir diye umut ediyorum ama geriye bakıldığında eskiden daha iyiyimiş orta oyunu vs vs vs

Yükleniyor...