Yabancı dizi ve ya filmlerin türk uyarlamalarını beğeniyormusunuz?

Özellikle son zamanlar daha da bir çoğaldı... senaryo kıtllığı mı var? Nedir sebebi sizce?

1|0
26|29

En İyi Erkek Görüşü

• Ben beğeniyorum aslında. Çünkü yabancı yüzleri sevmiyorum. Mesela monk var galip derviş in uyarlandığı, sonra Bir Aşk Hikayesi var I'm Sorry I Love You uyarlaması. Kendi Türk yüzlerimizi kaliteli senaryo, kaliteli yapımların ardında görünce çok mutlu oluyorum. Ha oturup kendi senaryolarımızı yazsak fena mı olur? Çok da iyi olur. Yazamaz mıyız? Yazarız dünya standartlarında senaristlerimiz de var. Mesela Uçurum dizisinin senaristi Kerem Deren, İşler Güçlerin senaristi Selçuk Aydemir, L&M senaristi Burak Aksak gibi senaristler yeni işler yapmak için çok uğraşıyorlar. Ancak reyting ölçümleri, dizi süreleri gibi faktörlerle olacak iş değil bu. Geçen bir yerde okumuştum doğru mu bilmiyorum. Son dizisi vardı bir ara. Onun uyarlamasını yapcaklarmış yabancı bir ülkede. Demek ki bu da dizi sektöründe Türkiye nin de artık bir yerlere geldiğini gösteriyor. 2 saat dizi yapıp gereksizliklerle doldurmak yerine adam gibi 45 dk yapıp dizinin özünü işleseler bir de tadından yenmez. :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Hepsi tam bir saçmalıktan ibaret oysa fırsat verilse. Rtük'ün yaptığı saçma kısıtlamalar kaldırılsa Türk televizyonlarında çok daha kaliteli ve görsel diziler olacaktır. Hatta benim bile dizi senaryom var canı sıkıntısından ortaya çıktı :D

0|0
    0|0
  • hayır fakat şöyle bir gerçek var bizim kültürümüz apayrı o kadar malzeme var ki bizim dizilerimizi onlar uyarlasın

0|0
    0|0
  • neden üretmek yerine taklit yapıyoruz ki? bizim sinema sektörümüzü açıkça rezillik olduğunu belli ediyor bu...

0|0
    0|0
  • bi kaçtane dizi hariç diğerleri işe yaramaz türk dizilerinin türkçeye çevrilen dizilerin hepsi ayni hepsi aşk ihanet dram bir tane bile başka tür olmazmı arkadaş

0|0
    0|0
  • Resmen s.çıp sıvıyorlar...Eskiden gine kaliteli diziler vardı Sıdıka,Kaygızlar ve Bizimkiler gibi artık onlardan da mahrumuz: ( Yapabilirlerse The O.z. uyarlanmasını isterdim

0|0
    0|0
  • ah bide becerebilseler mesela 20 dakika diye salak saçma bir dizi yaptılar en son ne kadar yaratıcı özürlü bir toplumuz ya

0|0
    1|0
  • yabancı diziler 45 dk. türk dizileri 90 dak. nu yüzden araya çok abuk sabuk şeyler koyuyorlar buda diziyi Türkleştiriyor. orjinal tadını vermiyor.

0|1
    0|0
  • Bizimkiler prieson break çekse hapishane avlusunda volta atan dayıların kapışmasından başka birşey göremezsin.

1|0
    0|0
  • beğenilecek bir tarfı yok ki en önemli detay sansür olması mesala walking dead tr versiyon çektiklerini düşünemiyorum bile :)

0|0
    0|0
  • Bence berbat ediyorlar bir de eski dizileri filmleri yeniden çevirip onları da mahvediyorlar oysa yeni senaryolar her zaman daha ilgi uyandırı olur

0|0
    0|0
  • çakma diziler hoşuma gitmiyor orjinalleri daha güzel.

bence senaryo kıtlığı değil senarist kıtlığı var innovatif düşünen senaristlere ihtiyaç var.

0|0
    0|0
  • nedeni sürekli aynı senaristlere şans tanımaları , asıl cevherlere şans tanımıyorlar yoksa ne senaryolar çıkar peh

0|0
    0|0
  • Türk malı gibisi mi var

0|0
    0|0
  • Yenilik istiyoruz ne bu çalıntı senaryolar artık düşüncelerimizi bile çalanlar var başlangıç filmi gerçek olmaya başladı :=)

0|0
    0|0
  • Uyarlamaları severim orjinallerini yaşattıkları için ..

0|0
    0|0
  • herşeyin orjinali güzel bir de gerçekten bizimkiler bir şeye el attıgı zaman bozuyor

0|0
    0|0
  • gereksiz uzatma ve demogoji ekliyor türk dizilerine..

0|0
    0|0
  • ıyy hayır :D

0|0
    0|0
  • Bence yabancı dizilerin senaryo değilde sahne çekimlerini çalmak için çünkü sahne oluşumu çok zor..

0|0
    0|0
  • hayir cok sacma sapan ceviriyorlar.

0|0
    0|0
  • senaryo kıtlığı var şöyle,sanatçı yok.yaratıcılık sıfır!basit mi basit...değmez

0|0
    0|0
  • türk dizilerini genel olarak beğenmiyorum (çemberimde gül oya-leyla ile mecnun hariç)

0|0
    0|0
  • sebebi yabancı dilde eğitim, batı özentiliği, aşağılık kompleksi.

0|0
    0|0
  • Bu zamanda iyi ediyolar neyimiz kopyalanmıyor ki ? Çin' i çok severim ^^

0|0
    0|0
  • sanane? senaristmisin sen :D

0|0
    0|0
  • Afedersinde skim gibi oluyorlar

0|0
    0|0
  • artistmisin sen?

0|0
    0|0
  • sanırım susukunlar diziside uyarlamaydı ama güzeldi

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 26

• valla eskiden desperate housewife severdim. türk versiyonundan sonra onu da bıraktım.abi dublajı bile güzel yapamıyorlar ki filmin taklidinii yapsınlar

0|0
    0|0
  • hepsının orjınalı guzel...

Bır yabancısını ızlıyorum, mukemmel adamlar yapmıs harbıden

bır de bızım versıyona bakıyorum, berbat. Hayal kırıklıgı.

Herkes kendı yasantısına gore fılm senaryosu yazıyorken bızımkıler neden hep ozentı fılm ve dızıler.

Aynı seyı kıtabı alıp uyarlarkende yapıyorlar.

Merak edıyorum da, bu senarıstler ne ıse yarıyor.

Sınema ve televızyon sektorunde bıle ham maddeyı ıthalat edıyoruz.

0|0
    0|0
  • sorunu okuyunca küçük sırlar ve gossip girl geldi. yuh dedim herşey mi aynı olur. sevmiyorum Türklerin özentilik yapmasını

0|0
    0|0
  • Şimdi de The O.C.'yi yapacaklar... En azından çalmıyorlar diyeceğim ama ben özgünlükten ve orijinallikten yanayım...

0|0
    0|0
  • Ergenus dizileri çok popülermiş bu aralar

0|0
    0|0
  • her şeyin orjinali daha iyidir fikrindeyim

0|0
    0|0
  • nasıl oluyor tam olarak?

0|0
    0|0
  • uyarlamalari severim aslinda.turk oyuncularin oynadigi filmden zevk alirim.ama mesela im sorry i love younun turk verseyonu bir ask hikayesi. im sorry i love you 16.bolumde bitti b*ku cikmadan.turklerde boyle uzatmasalr daha kaliteli olur.

0|0
    0|0
  • Hiç beğenmiyorum. Biraz yaratıcı olsunlar bu ne?

0|0
    0|0
  • çok antipatik buluyorum

0|0
    0|0
  • Beğenmiyorum,orjinal halleri en iyisi.

0|0
    0|0
  • hiç yan yana getiremiyorum bile .. çok yapmacık oluyo

0|0
    0|0
  • bizimkiler tembel insanlar hazır olanı alıp uygulamak kafayı çalıştırmaktan daha kolay geliyor acı bir durum ama böyle

0|0
    0|0
  • taklitler aslını yaşatır.Her izlediğim uyarlamada bir dizinin ne kadar batırılabileceğini göstermiş oluyolar :)

0|0
    0|0
  • beğenmiyorum ve saçma buluyorum her şeyin orjinali makbuldur

0|0
    0|0
  • Medcezir öyleymiş..Warner Bros yetkililieri bile setler dünya standartlarında film orjinali kadar ilgi görür demiş..bence iyi bir şey

0|0
    0|0
  • Milletçe hayal gücümüz kıt sanırım yurtdışından senaryo kopyala yapıştır yapmaktan bir hal olduk.

0|0
    0|0
  • hayır. zaten türk dizisi nadir izlerim o dediklerine şöyle bir bakarım ve beğenmem genelde.

0|0
    0|0
  • pis yedili gibi diziler çoğaldıkça ve onu izleyenler çoğaldıkça türk sineması batacaktır

1|0
    0|0
  • rezalet, beğenmiyorum

0|0
    0|0
  • hayır ya güzelim gossip girle ne yaptılar öyle prison break çevirisi rezaletti

0|0
    0|0
  • Hiç beğenmiyorum.

0|0
    0|0
  • Galip dervisi seviyorum bir tek..

0|0
    0|0
  • Büğenmiyorummm . Saygılar

0|0
    0|0
  • uyarlayamıyoruz,bu kadar net.