İyi Üniversitede kötü bölüm mü, Kötü Üniversitede iyi Bölüm mü?

hangisi tercihiniz olurdu?üniversite çok mu önemli mühedislik veya diğer bölümler için.

0|0
12|8

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle kötü üniversite diye bir şey yoktur. Sonuçta oradaki öğretim elemanları da oraya kolay gelmemişler.. Sadece marka ve marka olmayan üniversite var bana göre.. Örneğin; Boğaziçi, YTÜ, İTÜ, ODTÜ, KTÜ, Ankara, Hacettepe, Gazi, İstanbul, Marmara, Ege, Dokuz Eylül, Akdeniz, Selçuk ve aklıma gelmeyen marka değeri olan üniversiteler var.. Fakat vakıf üniversitesi ya da Anadolu şehirlerinde olan üniversiteler de kötü değiller yani üniversite sonuçta kötü üniversite olmaz. Belki öğretim elemanları yeterli değildir bu da o üniversiteyi kötü yapmaz. Onlarca vakıf üniversitesi var onlar kötü üniversiteler mi? Koç, Sabancı, Bilkent diyorlar ama ben reklam yapmak gibi olmasın İstanbul Arel Üniversitesi'nde okuyorum ve okul kaliteli bir okul hatta belki de benim okuduğum bölümde en iyi öğretim elemanlarına sahip üniversitelerden biri.. Demem o ki üniversite artık eskisi kadar önemli değil Hacettepe okuyup boşta gezen de var Kafkas Üniversitesi'ni bitirip çok iyi yerlerde olan da var.. Sadece kişiyle alakalı ve bölümü sevmeyle alakalı hangi bölümü istiyorsa bir kişi o bölümü okumalı üniversite seçimi 2. planda olmalı bence..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• elbette kötü üniversitede iyi bölüm. şehir senle 4 yıl kalacak ama meslek bir ömür boyu. bunu unutma.

0|0
    0|0
  • Bölümün demek mesleğin demek. E, haliyle bölümün iyi olduktan sonra ve kendini geliştirdikten sonra her türlü giderin olur. Diploma da, sadece üniversite adının yazılı olduğu bir kağıt parçası olarak elinde kalır.

Şu an bunları yazdım falan ama ben de gidip iyi üniversitede geleceği olmayan bir bölümü seçtim, sırf hayalim olduğu için.

0|0
    0|0
    • Hayalinse bence iyi bile etmişssin ama umarım çok iyi araştırmışsındır.çünkü bil. müh. kazanıyo mesela herhangi biri ben bilgisayarı iyi kullanıyorum yaparım diyo. :) sonra çık işin içinden.

• Aynen öyle. Araştırmalarımdaki önyargılara rağmen isteyerek seçtim bölümümü zaten.

• kötü ünivde ıyı bolum. herşeyden önce ıstedgn bolum

0|1
    0|0
  • İyi bir üniversitede iyi bir bölüm... ;)

0|0
    0|0
  • İyi üniversitede iyi bölüm.

0|0
    0|0
  • Tabiki bölüm daha önemli. İstersen en kötü üniversite de tıp oku, sen iyi bir doktor olursan gerisi önemli değildir.

0|0
    0|0
  • kötü bölüm ve kötü üniversiteden kastın nedir?

0|0
    0|0
    • odtü itü marmara bilkent koç iyi üniversite

zonguldak,sivas,bayburt,afyon kötü üniversite

benim üni anlayaşım bu :D

• Kötü bir üniversitede iyi bir bölüm. Bölümün iyi olursa rahat edersin iş bulma imkanı açısından

0|0
    0|0
  • Muhendislik mimarlikta iyi universite ama tip dis bunlar o kadar onemli diil

0|0
    0|0
  • İyi ya da kötü üniversite de istediğin bölümü okumak..

0|0
    0|0
  • ben bunu bu yıl çok düşündüm bunu:D iyi üniversite de normal bir bölüm seçtim.ama daha iyi bir üniversite de kötü bir bölüm vardı seçmedim bak onu yapmam işte.

0|0
    0|0
  • istediğin bölüm

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• marmara'da işletme okuyacağına erzincan'da hukuk veya pdr oku

Yani kötü üniversite iyi bölüm .

0|0
    0|0
  • hangi üni.den mezun oldugun önemlidir bir işyerine cv verdiğin zaman ben en bilindik yerden mezun olmuşum sen orta veya kötü bir yerden adam beni önde tutucaktır.

0|0
    0|0
    • he kötü bir bölümde okumak daha iyidir diyosun o da ilginç.ayrıca çok da önemi olduğunu düşünmüyorum.

• kütahya olsun o zaman dostum :)

• sen bilirsin okuyack olan sensin.

• sağlıkla ya da egıtım fakultesıyle ılgılı bı bolum okuyacaksan kotu bır unıversıte de okuyabılırsın bunun dısında kı bolumlerı ıyı bır unıversıtede okumalısın ozellıkle muh-mımarlık

0|0
    0|0
  • gönlümden geçen olsun b0ktan olsun yeter ki gönlümden geçen bölüm olsun..

0|0
    0|0
    • ikisi de gönlünden geçiyo diyelim bölümler için ne yaparsın hangisini tercih edersin.

• öncelikli olarak bölüm.. iyi okulda gönlümden geçen bölüm yoksa. bölümü olan okula giderim

• En iyisi bir sene daha hazırlanayım :)

0|0
    0|0
  • kötü üniversite iyi bölüm

0|0
    0|0
  • bölüm önemli aga, diplomada iyi bölüm yazarsa hangi okul pek önemli olmuyo

0|0
    0|0
Yükleniyor...