Öğretim üyesi nasıl olunur

Öğretim üyesi nasıl olunur kademe kademe. Şu anda 2.sınıftayım.

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• kpss

0|0
    0|0
    • Senin gibiler bir bok bilmez zaten

• aynen bende merak ediyorum mesela burda her şeyi orabilir senden izin almasına gerek yok cevabından bilgin düzeyinde sanırım gereksiz ve yetersiz.

• maydonuzluk bedava

Kızlar Ne Diyor 5

• Öyp araştır. Hem master yapıyorsun, hem araştırma görevlisi oluyorsun. Ales+mezuniyet not ort+dil puanın lazım oluyor.

0|0
    0|0
  • ortalamnı yüksek tut,dilini geliştir,okuduğunu anla konuş,alestan ki hıza dayalı bir sınavdır branşına göre yüksek bir puan al,devletin öyp sistemi var paralı öğretim üyesi yetiştiriyor..ona başvurursun..en yüksek puan seninse atanırsın...

0|0
    0|0
  • gozune kestirdigin ana bilim dalinin gozune kestordigin bir hocasinin gozune gir. bu ilk sart. zemini 2. siniftan beri hazirlaman daha iyi.olur. sonradan kapilmis oluyolar. sonrasi alah kerim.

0|0
    0|0
  • bu sitede bulacagını sanmıyprum soruna cevap

0|0
    0|0
  • ben de aynısını merak ediyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• üniv 3.ve 4.sınıflarında ales'e ve yds'ye girip hangisi yüksek gelirse onu kullanıyorsun. lisanstan mezun olunca ya öyp'ye ya da 50/d kadrolarını araştırıyorsun. 50/d maddsiyle atanabilmen için yüksek lisans ya da doktora yapıyor olman gerekiyor ve istifa ettiğinde herhangi bir maddi yaptırımı yok. öyp'ye yükseğe başlamadan da başvurup seçilebilirsin, fakat işi bıraktığında külfetli bir para cezası var. asistanlık seçimlerinde %50 ales, %15 yds, %15 mülakat, %20 ünivin kendi sınavının ağırlığı vardı 2010'daki 50/d seçmelerinde. şimdi bu ağırlıklar fazla değişmemiştir. öyp'yle ilgilenmemiştim, bu yüzden öyp hakkında bilgim yukarıda yazdıklarımla sınırlı.

0|0
    0|0
  • dostum ortalamanı 3 üzeri tut alese gir 80 falan al yeter zaten kolaydır ales. yds den de minimum 50 - 60 istiyor üniversiteye göre değişir bu en önemlisi bir kaç tane prof. veya doç. la samimiyeti kur. ya da öğretim üyesi yetiştirme programı var ona gir bunda puanlar yüksektir ama.

0|0
    0|0
Yükleniyor...