Hukuk okuyanlar kanunalardan anlayanlar bir bakarmısınız?

Ben 2 3 kişiyle mahkemelik oldum karara göre CMK 23.13 MADDEYE GÖRE BU KARARIN ayrı bir karar kartonunda saklanmasına fihrist tutulmasın AYRICA CEZA FİŞİ İLE ADLİ SİCİLE YASANIN 6.MADDESE GÖRE İŞLEM YAPILMAK ÜZeRE GÖNDERİLMESİNE.de yazmışlar şimdi benim sicilie işlendı mı bu

0|0
1|1

En İyi Erkek Görüşü

• 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 6. maddesinde de belirtildiği üzere "Kamu davasının açılmasının ertelenmesine ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin kararlar, ancak bir soruşturma veya kovuşturmayla bağlantılı olarak mahkeme, hâkim, askerî hâkim, Cumhuriyet Başsavcılığı veya askerî savcılık tarafından istenmesi halinde verilmek üzere kaydedilir". Uygulamada ise HAGB ilişkin kararlar adli sicilde kayıt altında tutulurlar ancak hakkında HAGB kararı verilen kişi adliyeye gidip, kayıt için iş yerine veya ehliyet sınavı vs. için adli sicil belgesi aldığında söz konusu belgede HAGB kararı görülmez. bu karar sadece adli sicil kaydını isteyen adli mercilere görünür ki, kişi yeni suç işlediğinde eğer hakkında daha önce HAGB kararı verilmişse yeni hükümle, birlikte eski hükümde açıklansın diye.Umarım yardımcı olabilmişimdir...

0|1
    0|0
    • arada bir normalde yazıyorsun yani.

• sağol allah razı olsun

Kızlar Ne Diyor 1

• Henüz bir işlem yok . ceza ve tâli karar fişleri, üç gün içerisinde mahkemenin bulunduğu yer Cumhuriyet başsavcılığına gönderilir. Cumhuriyet başsavcılıkları mahkemelerden gönderilen ceza ve tâli karar fişleri ile kendilerince düzenlenecek talî karar ve yerine getirme fişlerini üç gün içerisinde, bilgi işlem sistemi kurulmuş ise mahallî adlî sicile; kurulmamış ise, o yerin bağlı bulunduğu ağır ceza merkezindeki mahallî adlî sicile gönderir. sonrasında çıkar .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...