En doğru yatış şekli nasıldır ?

çocukluğumuzdan beri bize , ayaklar kıbleye gelecek şekilde ya da doğuya gelecek şekilde yatılmaz diye öğretildi. kıbleyi anladık da peki ya doğu _? ayaklarımız doğuya gelecek şekilde yatarsak da mı günahtır?

Güncellemeler:
tamm millet sakin :) kavgaye gerek yok :D bende pek fazla takmıyorum zaten de sadece kafama takıldı sordum

0|0
4|12

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Doğrusunu yanlışını bilmem ama düz yatar ters kalkarım ama bir süredir böyleyiz :D

link

0|0
    0|0
  • Kafan duvara dayalı yatarsan 5, yataktan sarkıtıp yatarsan 10 point senindir :D

Tövbe ya Rab'bim bu kadar mı uçtunuz.?

1|0
    0|0
    • hopp sevaplar girsin cebee +10 :D bazen bu konu böyle bir anlayışa dönüşüyor şu soruda olduğu gibi, bu kadar basite indirgemek ne kadar doğru ya

• Cahillik hat safhada olunca yapacak bir şey yok..

• sağıma yatarım ben ritim bozukluğum var zaten

0|1
    0|0
    • beynini şartlamışsın :)

• beyin şartlamak değil.

soluma yatınca kalbim sıkışıyor doktorda sağına yat geceleri dedi

bilmediğin seye yorum yapma arkadaşım

Erkekler Ne Diyor 12

• yatmak günah

uyumak günah

kalkmak günah

z*çmak günah

öpüşmek günah

sevişmek günah

hamile gezmek günah

şort giymek günah... GünaH Forewer :)))

.

İyimiş bu kafa :)))

4|4
    3|1
    • ateist olabilirsin ama bu senin saygısız olmanı gerektirmez ;)

• Ayrıca insanların ateistliğinden size ne ? bilip bilmeden hangi hakla , hemen saldırıyorsunuz ?hangi islam lideri sen kafirsin deyip insanları dışlamış ?siz dini böyle mi sevdireceksiniz ? işte sizin gibiler yüzünden insanlar İslamı saldırgan bir din olarak görüyor ve dinden uzaklaşıyor ya da tamamen çıkıyor ,bunun tek sorumlusu sizin gibi saldırganlar..orada yatma şeklinin günah olmayacağı ile ilgili esprili bir eleştiri yaptım sizin çıkardığınız anlama bak..tek yaptığınız Saldırmak...

• bakın , size son bir şey ; benin söylemek istediğim , insanlara o günah bu günah deyip , bir günahlar listesi vererek dini sevdiremezsiniz, bu sadece insanların dinden korkmasına neden olur..ve bu tavrınızla benim gibi sakin birini bu hale getirebildiğinize göre bu Saldırganlıkla ne İslama ne kendinize bir faydanız olmaz...önünüze gelene ateist dediğiniz için bunu da okuyun link

• Sağ tarafa yatıştır..

Kalbin iyi çalışmasına yardımcı olur..

3|2
    0|0
    • Sağ tarafa yatılması durumunda, sağ burun deliği tıkanmakta, sol burun deliği açılmaktadır. Sol burundan yapılan nefes alma ile sağ beyin yarımküresinin aktivitesi artar. Sağ beyin yarımküresinin uyarılması, parasempatik sinir sistemimizin faaliyetlerini artırmasına, kalb hızımızın yavaşlamasına, tansiyonumuzun düşmesine ve mide-bağırsak faaliyetlerimizin yavaşlamasına vesile olur.

• söylediklerinize katılıyorum fakat sol tarafa yatılması durumunda ise kalbin etrafındaki organ ve dokuların ağırlığı kalbe yüklenir ve kalp çalışmakta zorlanabilir ? :)

• kısmen dedıklerınız doğru, ama şu da bir gerçek ki kalp tarafına yatıldığında atış hızına ekstradan zorlandığı test edilmiştir.

• öncelikle nasıl yatarsan yat ayaklarında başın gibi her zaman kıbleye denk gelir ki kıble bilindiği üzere dünyanın da merkezi sayılır. Burada ayırıcı faktör olarak güneşin doğuşu devreye girer güneşin doğuşu yani doğu solumuza denk geliyorsa kıble doğru yöndedir. ikinci olarak Kuran da uyuma ile ilgili bir şart veya açıklama yok burada da peygamber efendimizin (s.a.v) sünnetleri devreye girer o her zaman ellerini başının altına koyarak sağ tarafına yatarmış. bunun sebebi sadece kıbleyi bulmakmı dersen hayır sadece amaç o değil kalbimiz solumuzda bunun sağlıklı ve rahat bir uykuylada ilgisi olduğunu düşünüyorum...

1|0
    0|0
  • yok ya ne günahı , Kabe'yi bulmadığı sürece sorun yok :D her ayağı bir köşeye gelecek şekilde açıp yatarsan gayet rahat uyursun :D

0|1
    0|0
  • Boşver hurafeleri, nasıl rahat ediyorsan öyle yat

1|0
    0|0
  • Doğu ya doğru yatılmayacağını da ilk defa senden duydum

1|0
    0|0
  • valla kardeş ben kanepe hangi yöne dönükse kıçımı dönüp yatıyorum. eğer bunlara takıyor olsaydım pusula ile gezmem lazım.

1|0
    0|0
  • kafa hortuma gelecek :D

1|0
    0|0
  • sag kolunun ustune yat sol kolunun utune yatarsan kalbın sıkısır dogu batı bosver hacı mezarda kıble tarafına dıkerler dusunme bunları

0|0
    0|0
  • Günah falan değil ya.

1|0
    0|0
  • İlk defa duydum şu an, bilmiyordum öyle bir inanış olduğunu :)

0|0
    0|0
  • sag tarafa yatmak kesinlikle

0|0
    0|0
Yükleniyor...