Avrupadan gelenlere neden daha cok ilgi gosteriliyor.

Evet bunu fark ettim Avrupadan gelenlere cok cok daha fazla ilgi gosteriliyor. Ornek olarak erkeklerimiz bile yahutta kadinlarimiz bile gurbetcilere ozel alaka gosteriyor. Is yerleri Avrupada okumus olanlari kapabilmek icin yarisa giriyor. Sizce bu neden boyle?

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• tamamiyle bakış açısı ve önyargılarla ilgili bir problem bir örnek avrupalı bir golcü transfer oluyor yerli çok kaliteli futbolcular bulunuyor onlar yedek oturuyor avrupalı guiza gibi kazmalar sahada top oynuyor avrupa hayranlığı toplumun genlerinde bulunuyor ve kaybeden olmaya mahkum oluyoruz osmanlının ecdadı böyle olmamalı avrupalı gelsin medeniyet görsün insanlık görsün kapitalist eli kanlı barbar şövalyeler ne zaman adam oldu anlamıyorum hala bir yarasadan farkları yok bütün dünyanın kanını emiyor avrupa?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Eğitim farkı aşkısı. Avrupa insanı daha modern, daha eğitimli, daha insani.

Uç noktalar yok değil ama. Avrupadan gelen öküzler de var, yok değil hani.

Erkeklerin ilgi göstermesinin sebebi ise, daha kolay tavlayabildikleri içindir.

Türk kızları gibi naz olayları yoktur. Avrupa medeniyet adı altında her türlü fuhşiyatın kabul gördüğü bir kıta. O yüzden kızları filan oldukça deneyimli.

Deneyimli oldukları için de, naz olayı filan yok. Direk ...

Bilmem anlatabildim mi...

Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Avrupa bugün can çekişiyor. Fazla dayanamazlar. 15 yıl sonra eğitimi filan ölecek. Kendimize şimdiden yer kapmamız lazım.

Selametle.

0|0
    0|0
  • ya dün gece seyahat ederken bir yerde yemek yemek için durdum, meşhur bir yer olduğu için hayli kalabalıktı ve gurbetçiydi çoğu.. insan gece 11 de güneş gözlüğü takarmı ya.. ne tercihi ne diyosun sen :):)

0|0
    1|0
    • Elbette heryerde onlar tercih ediliyor. Turkiyenin en onde gelen sirketleri bile onlari alabilmek icin neler yapiyor bilmiyorsun.

• Gurbetci derken orada dogmus buyumus ama yinede Turk olanlardan bhsediyordum. Ornegin Turk (Avrupada dogmus) ve Universite bitirmis orada .. onlar burada havada kapiliyor. Ve hepsi Turk onlarin. Isim vermeyecegim ama Turkiyenin en onde gelen sirketlerinden birinde calisiyorum ve yeni bir kiz geldi Avrupadan yeni bitirmis Universiteyi .. hemen ust duzey yonetici oldu (ondan once gelenler hala atlarda)

• hmm anladım şimdi.. malesef bize dışarısı hep daha başarılı gelir.. ne diyeyim umarım sende bir an çnce istediğin yerlerde olursun

• Hiç ilgimi çekmiyolar aksine haklarında farklı şeyler düşündüğüm için direk işim olmaz . He dersenki yabancı ülkelere merakın yokmu , var ; newyork , california , dubai , karaipler , gibi gibi yerlere ilgim ve merakım var ama insanlarına değil sadece bitki örtüsüne .

0|0
    0|0
    • Ne gibi seyler dusunuyorsun haklarinda?

• Düşüncelerim sakıncalı düşünceler , bu suretledir ki kimsenin düşüncelerimden etkilenmesini istemem . Bende kalmasını tercih ediyor anlayış gösterceğine inanıyorum .

• Garip

• avrupayı bilmedikleri için :)

0|1
    0|0
  • ne yazıkki öyle değil, bizim turk kızları kendini cok begenmiş oluyorlar. Türkiyedeki kızlara selam verince kendini klaopatra sanıyor ama dışardan gelenler bu konuda cok mütevazi ondan

0|0
    0|0
  • tamamen duygusal :) millet cebindekini düşünür olmuş artık

0|0
    0|0
    • Anlamadim

• Seni Avrupaya alip bakacak degiller ya yani bos bir heves.

• çoğu kişi öyle düşünüyor. eğitimine kültürüne bakmaz kimse. bizim burdakiler oraya gitmeye hevesli ordakilerde buraya kaçmaya niyetli :)

• Yabancı dil farklı kültürler vs vs bu liste böyle uzuyor.Farklı yaşam tarzı görenlerin daha yaratıcı olduğunu bile söylüyorlar.

0|0
    0|0
  • Avrupayı gözümüzde çok büyüttük galiba :))

0|0
    0|0
    • Ya tamam kultur ve egitim olarak bizden cok cok ustunler ama bu kadari da fazla.

• Ben o sektorde oldugum icin pek bilen gormedim ya da bizim iyi buldugumuz aslinda onlara gore kotu. Ayrica Erasmusla Turkiyeye gelen sadece gurbetciler gercek yabancilar hic bir zaman gelmez. Sana Avrupada herseyden once disiplin asiliyorlar ki o bizim ogrencilerimizde oldukca eksik butun dersler desen inglizce zaten.

• Bizdede eğitim dili İngilizce o yüzden tercih ediliyor birde İstanbul gibi bir

Şehir onları cezbediyor Avrupalı olup Erasmusla İstanbul'daki üniversitelere gelen çok var çünkü Avrupa'da bir okula gitseler aynı kültürü görecekler Türkiye'yi o yüzden tercih ediyorlar

• Çok daha olgun oluyorlar buda otomatikman daha anlayışlı daha aklı başında olmalarını sağlıyor. Herşeyi görmüş geçirmiş oluyorlar ayrıca.

0|0
    0|0
  • şan şöhret para başka ne için olabılırkı ya da br erkek ıcın sevısmek yabancılar bu tarz konularda daha rahat ve ıyı oldukları ıcın

0|0
    0|0
    • Gurbetci kizlar namuslarina cok cok daha duskun.

• dil bakımından daha iyiler. bir de burdaki gibi dar zihniyetle yetişmiş olmuyorlar vizyonları geniş oluyor o yüzden. ben de eğitimli bir gurbetçi bulaydım kaçırmazdım da işte :///

0|0
    0|0
    • Dar zihniyet derken?

• öyle. ama her ülkede öyle değil bence

• Genelde oyle

• aptallığın bir göstergesi. ezik olanların en çok yaptığı şey.

0|1
    0|0
  • Koskoca devlet gosteriyor biz gostermisiz cok mu

0|0
    0|0
  • sonuçta yabancılar.

0|0
    0|0
  • benim için sıradanlar ilgimi pek çekmiyor.

0|0
    0|0
  • malllıktan ileri değildir bu düşünce

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Türk adetlerine göre çocuk aileden ayrılmaz totolarının yanında durur ve dar bakış açısıyla büyür. Avrupa'ya veya herhangi başka bir yere giden kişiler daha çok kültür tanımış, dil bilen, sosyal kişilikli oluyor haliyle tercih edilme sebepleri oluyor.

0|0
    0|1
  • gavur hayranlığı onlar gavur memlekette ya oraya gtmk içn işte

0|0
    0|0
  • cünkü onlar farklılarmışmış

0|0
    0|0
Yükleniyor...