Tek başına eve çıkacak bir öğrenci nelere dikkat etmelidir?

Size göre tek başına eve çıkacak bir öğrenci nelere dikkat etmelidir?

Güncellemeler:
güvenlik amaçlı yanımda bişey bulundurmalı mıyım?

0|0
4|22

En İyi Erkek Görüşü

• maddi yönden masraflı olacaktır kız olduğun için güvenli olacağını pek sanmam o yüzden maddi kaygı olmadan site içi bir yer ve mümkünse biraz elit bir yer olmalı maliyeti düşürmek adına 1+1 daire olabilir ama doğalgaz sobası kömür sobası tehlikeli olabilir kombili olursa daha iyi olur çelik kapı şart yüksek giriş veya giriş kat değil de 2. 3. katlar daha ideal olur mğmkünse ailenden birileri sürekli ya da sık sık senin yanına gelirse sana yoldaş olur güvenlik amaçlı bir sıkıntı olduğunda vakit kaybetmeden 155 ve ya ailene arkadaşına haber vermek gerekir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• iyi bir muhit.. iyi komşular...

0|0
    0|0
  • Dikkat etmesi gerektiği şeylere

0|0
    0|0
  • öncelikle okuluna kolay ulaşımı hedefle. güvenlikli bir semt seç.

0|0
    0|0
  • Öncelikle tüm kişisel eşyalar tam olmalodor mutfak eşyaları ve ev eşyaları da buna dahil. ikincisi düzenli olmalı yoksa her şey kötüye gider ve ev arkadaşı konusunda dikkatli olunmalı

0|0
    0|0
  • kapıya dikkat et. demir kapı olsun. ev zemindeyse camların dışında demir parmaklık olsun. en önemlisi de eve attığın arkadaşlarına dikkat et :)

0|0
    0|0
  • hırsıza yangına sele ama tek başına çıkmanı tavsiye etmem ilk dönem yurt ikinci dönem ev tut bnce.

0|0
    0|0
  • Pederin zengin olduğuna emin olması gerekir.

Ayda en az 1000 tl rahat bir harcama yapacaktır bu eve tek çıkan arkadaş. Özellikle harcamalar abur cubura yüklenmeden dolayı olacak. Bi kaç ay sonra fazla abur cuburdan dolayı basur olmakta cabası.

0|0
    0|0
  • evin konumuna ve ev sahibine :) ayrıca evin temizliği oturmaya elverişli olması bide bunu kaldırabilecek maddi gücünün olup olmamasına dikkkat etmeli :)

0|0
    0|0
  • erkek arkadaşınla aşna fişna yapma bide çok kuytuda olmasın evin ona buna kuyruk sallamazsa bu KIZ bir problem olmaz...

ERKEK ise de ev arkadaslarına dikkat etmeli iti var kopugu war... bu kız içinde gecerli

0|0
    0|0
  • zaman kötü kolla ..tü

0|0
    0|0
  • Kendine çok dikkat etmelidir :)

0|0
    0|0
  • neden tek başına kalıyorsun ? ünv kaçıncı sınıftasın?

1|0
    0|0
    • rahat olur diye

• yardımcı olmak isterdim ama ne istediğini tam olarak bilmem lazım.

• ben avrupa yakası zeytinburnu merter tarafındayım.

• öğrenci kız mı erkek mi?

0|0
    0|0
  • tek başına bir kız öğrencisi eve çıkmamalı erkek olsa neysede kız öğrenci çıkmamamlı

0|0
    0|0
  • Yemek yapmasını bilmeli. Karete bilmeli. Sopa kullanabilmeli :)

0|0
    0|0
  • Öncelikle arkadaşlarına sonrada cebindeki parasına dikkat etmeli

0|0
    0|0
  • Kiz olsun erkekk olsun ogrenci sonucta devir kotu devir herseye dikkat etmeek lazimogrenci olmasada

0|0
    0|0
  • Seni ara sıra da olsa ziyaret edebilecek güvenilir bir dost

0|0
    0|0
    • Dost değil , çok yakın akraba olması gerek . Dost'un bku çıkar en sonunda ...

• Evini ilk basta herkese soylememeli

Hangi sehirde?

0|0
    0|0
    • ist

• Cems acik adresten bahsediyoruz bunu anlayabilecek yastasin diye umuyorum istanbulda 20 milyon insan var..bunu anliyamadiysan vay ne diyim.

• Atasehirden bahsediyorsan guvenli oldugunu bildigin bir semti sen yeni yasiyacak birine tavsiye etmezmisin arkasim acaba merak ediyorum

• okul hakkında her bilgin olmaz.arkadaşın olmaz sıkılırsın.para konusunda tuzlu olur.hayat anlamsız gelir.ön yargılı komşuların olur.

0|0
    0|0
    • okul hakkında neden bilgim olmasın?

• zaten sonradan anlaşabileceğim birisi olursa onunla çıkarım ama kimseye güvenmek istemiyorum önceden

• bence ilk yıllar yurt tercih edilmeli.hem çevren olur hemde okulu üniversiteyi iyi tanır daha sosyal olursun

• erkek arkadaşdan uzak dur başka bir şey olmaz merak etme

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Madem tek başına eve çıkacak imkanın var; o zaman özel yurtlarda tek odalar var, onlarda kal. İlla kalacağım diyorsan, eve giren çıkanın belli olsun. Geliş gidiş saatlerine dikkat et. Komşular huzur vermez sana yoksa, demedikleri laf kalmaz arkandan hiçbir şey yapmasan bile.

0|0
    0|0
    • ben zaten orda kimseyi tanımıyor olacam kimse de beni tanımıyor olacak istiyen istediğini diyebilir yeter ki beni rahatsız eden olmasın

• Hah işte o noktada semt önemli. Nasıl bir semtte kalacaksın? Bu yollu, tek kalıyor lan, bir de biz tadına bakalım diye düşünebilecek abazanlar var bu ülkede. Yolunu molunu keserler.

• evet işte o yüzden yanımda güvenlik amaçlı bişeyler bulundurmayı düşünüyorum

• çktgn insana mahalleye binaya

0|0
    0|0
  • sorumluluk yüklenebilecek yaşa geldiysen zaten anlarsın neyin ne olduğunu hem güvenlik hem ev konusunda :)

0|0
    0|0
  • ev arkadaşlarına

0|0
    0|0
Yükleniyor...