Şiir kitabı çıkaracağım, sizce hangi yolu seçmeliyim?

1.yayın eviyle anlaşırım 2000 lira verirler hak onlara geçer.

2.matbaadan anlaşırım 2400 veririm 500 adet çıkarım kendim satarım

3.kendim satarsam reklamım olmaz kime satarım.

4.matbaa dan anlaşırım reklam basım benden masraflar benden çıkar.fiyat ne olur bilmem

sizce en uygun durum ne ne yaparsam daha çok kazanırım ya da ne yaparsam daha çok ünlenirim.

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Şu an link bulamıyorum ama amatör yazarlara destek olacak "yayın evleri" var biraz araştırırsanız internetten..

Bunlar değişik usuller de değişik yüzdeler ile çalışıyorlar ama ortalama olarak ;

Kitabın basım ücretini diyelim ki siz karşılıyorsunuz, o zaman satışlarına yardımcı oluyor kitapçılarda ve fuarlarda tanıtımını yapıyor ve internet üzerinden de satışa koyuyorlar..

Yani hem kitapçı hem fuar hem de internetten satış olmak üzere üç tane pazar açılıyor size..

Bunun karşılığı da (yayınevine göre) %20 ile %40 arası satılan kitap başına bölüşüyorsunuz gelirini..

Diğer şekilde kitabınızı görüp beğenip basım ücretinin bir kısmını karşılamayı da taahhüt edebilirler.. O sayede de satılan kitaptan%50 ila %80 arası onlar alıyor gerisini siz..

Şunu eklemek isterim (heleki bizim ülkemizde) bu işten "para" kazanmak hele ki tanınmamış bir yazar ve ilk kitabı için pek mümkün değil..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 1. seçenek. kendin nereye satcan şiir kitabını bırak sanki ülkede kitap okuyan var:D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• para içinmi şiir yazıyorsun , yoksa yüreğindekileri kitaba dökmek içinmi ver yayın evine al paranı , hak geçsin onlara altında ismin yazmayacakmı yazacak o en büyük başarıdır paradan da kıymetlidir ismin

0|1
    0|0
Yükleniyor...