Kültür düzeyini arttırmak için ne gerekir ?

genellikle yabancı film izle,müzik dinle,yabancı dizi izle diyorlar ama günde en az 3 tane film izliyorum onun dışında kitap okuyorum sosyal paylasım sitelerinde oldukca ilgiliyim itü sözlüğe falan mı üye olsam napsam :D

ne önerirsiniz ?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• toplumdan farklı insanların bulunduğu gruplara katıl. LGBT ve kaosGL gibi eşcinsel derneklerine git, ateistlerle birlikte biryerlerde otur, anarşistlerle eyleme katıl. sistemin topluma empoze ettiği değerleri reddeden kişilerle ne kadar takılırsan bakış açın o kadar genişler.

1|0
    0|1
    • Ateistlerle çok fazla takılıyorum zaten çok farklı kültürlerden insanlarla konusuyorum ( hatta farklı ülkelerden insanlar tanıyıp onlarla konusuyorum google ceviri sagolsun :D )

eylemlere katılmıyorum ama takip ediyorum dediklerine kesinlikle katılıyorum.

• sinemada kendini geliştireceksen holivud filmlerinden ziyade avrupa sinemasını ya da bağımsız sinema örneklerini izle. dergi alacaksan vizyondakileri tanıtmakla yetinen dergilerden ziyade altyazı ve sinefil gibi sinema eleştirilerinin, sinema tarihinin ve yönetmenlerle söyleişilerin yer aldığı dergileri karıştır.

müzikte de günümüzün cıstak cıstak pop-alternatif rock türleri yerine 1960-2000 aralığındaki müzik türlerini tercih edebilirsin. milenyum sonrası müziğin de içi boşaltıldı.

• film her tarz izliyorum psisik güçlerle ilgileniyorum kendşme özgün ilgi alanım var altyazı izlerim genellikle özellikle dizileri,dergi konusunu düşünmemiştim teşekürler,müzik yabancı dinlerim radiodan genellikle eski sarkılar ama radio olunca kim söylüyor falan hiç bilmiyorum burdada eksigim var :/

Erkekler Ne Diyor 12

• inci sözlüğe üye ol, orada ne söyleniyorsa tersini yap :) şaka şaka girme oraya parçalarlar. Ekşi sözlüğü takip edebilirsin. İlgi alanın dahilinde bilmediğin ne varsa anlık araştırma ile kendini geliştirebilirsin. Bunu alışkanlık yaptığın takdirde zaten zır cahilin dolu olduğu bir ülke de gayet kültürlü olursun :)

1|0
    0|1
  • tiyatro?

1|0
    0|1
  • Diziyle felan olacak is degil bu.Ha tabi etksisi kesinlikle.olur ama onlar yan dal olur ana dal kitap okumak,duydugun seyleri arastirmak ,konusmalarda bilmediklerini kesinllikle arastirmak bir de insanlarla bol bol konusmak.Tabi bolca konus derken bos konular degil bilimsel edebi ne biliyim boyle.seyler iste

1|0
    0|1
  • belgesel izle özellikle nasıl yapılır türünden olanları ve internette bilgi yarışmalarına katıl dil kurslarına git

1|0
    0|1
  • kalk masandan da dışarda biraz dostlarınla sohbet et, spora git , ailenle gez dolaş

1|0
    0|1
  • Benimle Tanış.

...

1|1
    0|1
  • Yeni insanları tanımak, anlamaya çalışmak, kitap okumak kültürü genişletir düşüncesindeyim

1|0
    0|1
  • Kızlarsoruyor'u takip etmeye devam :)

1|0
    0|1
  • Kitap okumak, gezmek.

1|0
    0|1
  • facebookda tanıdık her türden arkadaşın olsun yeterli :)

1|0
    0|1
  • öncelikle kafa lazım...

0|0
    1|0
    • desene kültürsüzsün ;)

• telepati yeteneğim var,6. hissim çok güçlüdür bu yüzden tarotta ve yıldızname gibi fallarda iyiyim medyumluk yapıyorum 3 4 yıldır 6. hissimi sorgulayacak zekaya sahip oldugunu düşünmüyorum.

• ayyy nedenleri hepsi anlaşıldı bir anda Allah sana başka dert vermesin...

• Yapmadığın şeyleri yap.

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Burada fazla takılma.

0|1
    0|0
  • Belgesel izle.

1|0
    0|1
Yükleniyor...