Tuncelililer alevi mi olur, kürt mü ?

Arkadaşlar sadece merak ediyorum yoksa alevi kürt çerkez ayrımı yapmak istediğimden değil. Birazda kültürleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim :)

1|0
13|14

En İyi Erkek Görüşü

• Tuncelililerin çoğu alevi oluyor diye biliyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• alevilik bir dini mezhep kürtlük bir ırktır farklı 2 şey aynı bir insan hem kürt hem alevi olabilirken ne kürt nede alevide olabilir

1|0
    0|0
  • Ben Dersim demeyi yeğliyorum bir Zaza olarak.Zazası boldur oraların.Bu arada cahillik yapılmaması için Zaza Kürt değildir,Kürt Zaza değildir,ikisi de Türk değildir (ırk olarak).

1|1
    0|0
    • bizimkilerin bazıları zaza da kürttür diyor ben de diyorum türk milliyetçilerinden farkınız kalmadı jksdhfkjsdf

• evet zaza akrabalar da var kürdüz diyorlar ilginç. aleviler gibi işte kemalist olanlar türküz diyor ötekiler kürdüz. bizim oraların işleri karışık

• jskdhfjksfsdf geç kaldılar bekliyordum da

• Japon olur geneli.. İçlerinde Alaska civarından göç etmişler de vardır..

A benim güzel kardeşim, Alevilik bir kültür, Kürtlük ise etnisitedir..

Hem keşke Google diye bir arama motorunun varlığından haberdar olsaydı sizin jenerasyon.. (Bazıları motor kelimesini duyunca yeni başlık açarsa şaşmam bu gazla :))

0|0
    0|0
  • Kardeşim sorun yanlış bir kere.Alevilik mezhep olarak kürt ise ırk olarak değerlendirilir.Bir insan hem kürt hem alevi olabilir yani..Aleviler de türk alevisi kürt alevisi ve arap alevisi olabilir.Önce bunları bir ayırt edelim.Soruna gelecek olursak Tuncelinin sosyokültürel yapısına bakılırsa çoğunluğu Kürt olmakla birlikte yer yer Zazalar da vardır.Ve bunlar da alevi çoğunlukludur..Umarım anlatabilmişimdir.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler bilgilendirdiğin için evet sorumda var bir hata kusura bakmayın :)

• Rica ederim bilgilendirebildiysem ne mutlu ;)

• önemli olan şuki tuncelililerde maraşlılar veya istanbullular gibi insan.. zaten geriside boş..

1|0
    0|1
  • Günümüzde şuralılar böyle gibi bir şey kalmadı. Artık her yerde Türk, Kürt, Çerkez, Alevi, Sünni var..

1|0
    0|1
  • o ne bicim soru laaaa

0|0
    0|0
    • buluttan nem kapanlar var da.gerekçesini söylemeden direk tunceliler alevi mi diye sorsa, kızı ırkçısın diye linç ederler.

• yüzde kaçı nedir ya :D:d:D bu konuda bilgim yok sizlerden bilgi almak istediğim için sordum ama yanlış anladınız beni.

• yuzde kaci nin ne anlama geldigini bilmiyosan yasin 10 un altinda galiba :S

neyse ben cok fazla zekiyim buraya daha fazla yorum atmayacam bosa gitmesin kimse anlamiyo zaten :D

• öncelikle tunceli değil dersim. hemen hemen hepsi alevidir bunların içinde bir kısmı kürttür

1|1
    0|2
    • Kısman doğru hacı.Neden mi? Zazaların Kürtleşenleri çok ama çok var.Sorsan Kürdüm der mesela.Yöreye göre değişiyor.Aynı şekilde benim bir arkadaşım var Kürt dersen küfür algılar Türkleşmişler ailecek.Ben hangi potaya düşüp eriyeceğim çok merak ediyorum. :))

• Ben sigaramı yakarım o zaman hacı Dersim değil ulan teröristler! diyen biri çıkarsa haber ver :D

• çoğu zazadır ve alevidir. kürt aleviler de çıkar ama sünniye pek rastlanmaz.

0|0
    0|0
  • hem kürt hem alevidir en tehlikeli olanları örnek kılıçtaroğlu

0|1
    0|1
  • alevi ben tünceliliyim :D

0|0
    0|0
  • tuncelı cok karısık alevıde var kürt de ama alevi cok olması lazım

0|0
    0|0
  • Latin olur tuncelililer..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Daha ne kadar ayrılıcaz aramızda acaba

1|1
    1|1
    • aaynen ayırabildikleri kadar ayırdılar ırkları şimdi inançlar hayırlısı

• büyük oranda Alevidir

0|0
    0|0
  • :) alevilik bir inançtır ırk değil tuncelide zazada var kurmançta ve türkte

0|1
    0|1
  • ben tuncelili solcu kürt alevi bir kızım her ikiside oluyor tuncelinin çemişgezek ve pertek ilçeleri dışında tüm tunceli alevi =D

0|0
    0|0
  • İnsandırlar.

0|1
    0|1
  • kürt biri Alevi'de olabilir

0|0
    0|0
  • Ortaya karışık

0|1
    0|0
  • alevi de olur, kürt de olur..

0|0
    0|0
    • alevi mezhep, kürt ırk adı. bu ikisini nasıl karşılaştırdın?

• wallaha mı? :D:D onu bizde biliyoruz yani, demek istediğim bir Tuncelili düşün bu Tuncelili kürttür, mezhebi alevidir. bir kişi üzerinde düşün...:D

• evet bende meraklardayım inançla ırkı karıştırıyorlar şuan

• Geneli alevi ve kurttur. Ama zazalarida var.

0|0
    0|0
  • İkisi de olabilir.

0|0
    0|0
  • Benim tuncelili 4 arkadaşım var 4ü hem kürt hem alevi. Geneli böyle.

0|0
    0|0
  • Alevi olur çoğu.

0|0
    0|0
  • Hem Kürt, hem Alevi olur geneli.

0|1
    0|0
Yükleniyor...