Psikologluk hakkında bilgisi olanlar ?

merhaba ben psikologluk okumak istiyorum ama daha önceden hakkında bilgi almak istiyorum. aklımda bazı sorular var sizce bir bayan olarak rahat edebileceğim bir iş mi + çalışılan ortam nasıl ve son olarak maaş konusunda bana güvence sağlayabilir mi ?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Devlet hastanesinde çalışan bir psikolog tanıdığım var. İnsanları sevmen lazım. Dinlemekten hşlanman lazım. Ve pratik çözümler sunabiliyor olman gerekiyor. Bir de duruşunla, hatta ses tonunla karşındaki kişiye huzur ve güven verebilmelisin.

Güzel, temiz bir meslek. Tıpkı doktor gibisin. Ama akli dengesi bozuk olanlarla, psikopatlarla ilgilenmezsin. Bu sitedeki dertli, stresli insanlara cevap verir gibi bir iş.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim :)

• Ve bunlar onun ağzından çıkanlar. Eğer boşuna yazman gereksizdi dersende özrümü kabul et şimdiden :)

• boşuna mı ? saçmalama çok teşekkür ederim ve bu arada karşımdaki kişinin mimiklerini hal ve hareketlerinden onu çok rahat çözebiliyorum gerçekten :)

Erkekler Ne Diyor 7

• Kedicik00 adlı üyeyi bul ve konuş , taze mezunlarımızdandır . O sana bütün günceli aktarabilir.

2|0
    0|0
  • Bayan olarak rahat edebileceğin bir ortam ve gelir olarak ta kolay kolay sıkıntı çekmeyeceğin bir iş. Engelli Rehabilitasyon okullarında çalıştığın takdirde Mesain kısa olmasına karşın sağlam gelirin olur. Ayrıca kalan vakitlerinde özel ders verebiliyorsun.

1|0
    0|0
  • zordur biraz işin aslı :) bir sene staj yapmıştım. çok iyi empati yeteneğinizin olması lazım öncelikle.

başlarda biraz sıkıcı gelebilir ama güzeldir :)

1|0
    0|0
  • Psikologluk diye bir bölüm bilmiyorum ben. Genelde biz ona psikoloji diyoruz. Klinik açmazsan hiç bir işe yaramaz. Klinik dışında rehber öğretmen olarak okulda çalışabilirsin. Onun yerine benim gibi tıp okuyarak psikiyatr ol. :)

2|0
    0|0
  • PSİKOLOGLUK okuyamazsın psikoloji okuyabilirsin.

PDR & PSİKOLOJİ olarak ikiye ayrılailir. Fen-Edebiyat fakütlesinde okursun..

PDR okursan rehber öğretmen falan da olabilirsin ama tavsiye etmem PSİKOLOJİ bölümü oku parası iyi ortam rahat sen nereye yönlendirirsen oraya gider hasta ipler elinde mutlu olursun. Güvence sağlar her türlü.

0|0
    0|0
  • Bilgim yok ama Sabırlı ve sakin bir yapıya sahip olmak gerektiğini düşünüyorum

1|0
    0|0
  • güzel bir meslek .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Gunumuzun ve gelecegın garantı mesleklerınden bırı olarak gosterılır.

Ayrıca okuduktan sonra formasyon alıp okullarda pdr gıbı atanabılıyorsun.

Maasları da ıyı bıldıgım kadarıyla.

Ozellıkle toplum saglıgı merkezlerınde calısanlar acayıp rahatlar, gun boyu uyu farkedılmezsın :)

unıversıte puanı yuksek ayrıca :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...