Bardakların geneline neden su bardağı gibi bir tanımlama yapılır?

Bardakların geneline neden ''su bardağı'' gbi bir bi tanımlama yapılır ? O bardaklarla sadece su içilebiliyosa neden kahve , limonata , kola , süt vs konulur?

0|0
1116

En İyi Erkek Görüşü

• Kim yapıyor ki o genellemeyi? Su bardağı bellidir zaten. Çay bardağı, rakı bardağı, şarap bardağı, viski bardağı, martini bardağı, shot bardağı bunlar ne o zaman :)))

1|0
    0|1
    • evde gndelk kullanılan bardakları kastettm :)

• Bilmiyorum hatta yapmadığını biliyorum şaka olsun diye yazdım ama pişman oldum kusura bakma.

• brden öyle söyleynce değişik geldi kusurluk bir durum yok

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 15

• Rapunzelinkuaförü haklı. Tebrik ediyorum. Bundan sonra bardakları kola bardağı, süt bardağı, limonata bardağı vs. diye kategorize edecem...

1|1
    1|0
  • Ben su bardağı ile de çay içiyorum bazen :)

iyi hatırlattın :D

1|0
    0|0
  • çünkü su konduğu kabın şeklini alır askdjaskdlja :)

2|0
    0|0
  • İlk su icmek icin icad edilip kullanilmis olabilir.

1|1
    0|0
  • Silindir şeklinde olup, pek yüksek olmayanlar su bardağıdır.

1|0
    0|0
    • Nasıl bde ayırt etmeye mi çalışıcaz :D

• Biliyoruz yaw. Ben örnek olsun diye yazdım! Her şekilde bardağın kendi özelliği var yani, onu öğretmek istedim. Ayrıca içki bardaklarını, günlük hayatımda kullanmadığımı nereden biliyorsun?

• kullanan varsada nadrdir kullananlara bşey demedm idrak ettyseniz km neyle ne içiyo beni ilglendrmez

• Ünlü soranımız yine aramızda :)

1|0
    0|0
  • İnsanlarda soluk borusunada nefes alip verdigi icin o ismi vermemisler mi konusurken yemek yediginde yemek kacabilir. Ozaman niye oradan geciyo ;)

0|0
    0|0
  • Neden hanımların bazılarına ev hanımı deniyor? Diğerlerine apartman falan mı dikiyolar?

0|0
    0|0
  • normalde konulmaz.ben turizm otelcilik mezunuyum o tür içeceklerin bardağı ayrıdır ama türkiyede fark yapmaz adamlar tuvalet kovasında bira bile içerler yani

0|0
    0|0
  • sıvı maddelerin babası sudur ondan olmasın :D mesela derler ya su gibi cıvık yani sıvışıklığı ifade eden en birinci nesne sudur bundan mütevellit öyle diyorlar demekkine :D

0|0
    0|0
  • kahve limonata süt kola konması eskiden yasaktı tayyip serbest bıraktı

0|0
    0|1
  • bunu ciddi ciddi düşündün sen yani

0|0
    0|0
  • çünkü genelde su içilir yani :D

0|0
    0|0
  • peki idrar tahlili için işediğimiz bardaklara neden idrar bardakları demiyorlar ?

0|0
    0|0
  • napalım ayrım mı yapalım? kahve süt meyve suyu için, ırkçı mıyız biz, biz bu değiliz arkadaşlar bardakları ayırmayalııım!

2|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

Yükleniyor...