Hic daha once tanimadiginiz birinin okudugu ve altini cizdigi bir kitap okudunuz mu?

Bir kizin okudugu romani okuyordum(ismini yazmisti ordan biliyorum), ask uzerineydi.

Cizdigi yerleri, acaba ne dusundu burada diye dusunmeden okuyamadim.

Farkli bir histi, hic tanimadigim biriyle bag kurdum sanki

Okuduysaniz dusundunuz mu benim gibi ?

Güncellemeler:
En iyi cevap:

1- dolaysiz-tumlec, ictenlik ve dogallik barindirdigi icin.

2- insult, ifade ettikleri en iyi cevap ama tarzi sikinti :)

En farkli ve hos duran cevap:

DosunAciSozu

En kotu cevap:

Jadejadejade, cok duygusuz ve kupkuru bir cevapti

0|0
23|9

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 22

• Tanımadığım değilde, babamın kitaplıüından bulduğum bir kitabı okumuştum. Yıllarca bizi asker gibi, mum gibi yetiştirmeye çalışan bir doçentin içinden, romantik aşık çıktığını görmek şok geçirmeme neden olmuştu, o sert mizacının içindeki derinliği fark ettiğimde, aynı hisleri paylaşıyordum göz yaşlarımı tutamadım :) bu da böyle bir anımdır.

1|1
    0|0
  • özellikle gider ikinci el kitaplar alırım.birisinin arasında bir resim ve tel.no bulmustum.bir kıza aitti resim.numarayı aradım derdimi anlattım ve resmi kıza geri gönderdim.

bir baska kitaptada benim çizmek istediğim yerleri bir önceki sahibinin çizdiğini fark ettim.bu da çok hoşuma gitmişti.(belki duymussundur bir etkinlik var.insanlar okudukları kitabın basına adını soyadını yazıp bir parka bırakıyor.sonra baskası okuyor.oda adını yazıp bir yere bırakıyor.ordan bulmustum o kitabıda)

merak ederim eski sahibini uzun mu kısamı,sarısın mı esmer mi? kız mı erkek mi? okurken canı sıkkın mıydı? neden çizmişti bu satırları?favori karakteri kimdi vs..

0|1
    0|0
  • Okudum evet bir felsefe kitabıydı ve altını çizmiş olduğu yerler çok işime yaradı, sağ olsun.

0|1
    0|0
  • Bu yüzden sahaftan kitap alıp okumayı çok seviyorum, ilginç geliyor senin dikkatini çekmeyen bir şey başkası tarafından işaretleniyor

0|1
    0|0
  • 2, el kitapları buyuzden seviyorum ve sıfır kitap nerdeyse hiç almadım.

o altı çizili veya kenarında notlar bulunan kitaların duygusu cok başka

1|1
    0|0
  • Tanımadığımdan değil de bir erkek arkadaşımdan almıştım ara ara çizmiş bazı yerleri hepsini toptan okuduğumda sanki ilan ı aşk ediyor gibiydi :)

Ama aklıma getirdin özellikle kütüphaneye gidip altı çizili kitap arayacağım güzel bir his olsa gerek..

0|1
    0|0
  • Okudum evet, sınav kitabıydı, çok makbule geçti :)

0|2
    0|0
  • evet. birbaşkası, önemsediği ve kabullendiği duygu düşünceleri size miras bırakırmış gibi oluyor. etkisini bırakmak ister gibi :)

0|1
    0|0
  • okudugum şeyin üstüne bir şey yazmam gerektiginde hiç sevmiyorum altı çizilmiş kitapları ama okumak için okursam eglenceli olabiliyor sonucta begendigi ya da önemli gördügü onun düşünce ve hisleriyle baglantılı

0|1
    0|0
  • cok guzel bir duygudur eminim.alti cizilmis kucuk notlar alinmis bir kitap.alti.cizilen yeri defalarca okumak, tam olarak ne dusundugunu hissetmek icin

0|1
    0|0
  • işte bu yüzden kitaplarımı başkasının okumasını çok sevmiyorum. sanki kendimi gereksiz anlatıyormuşum gibi geliyor. çok sevdiğim halde kitap altı çizmeyi bıraktım düşün. düşünmüşsündür düşünebilirler mantıklı çünkü :))

0|1
    0|0
    • Alinma sakin :) basit bir cikarimla soyledim, dogrulugu cok zayif yorumar yazdiklarim tamam mi :)

• ağlıcm şimdi. :P duygusuzluğum sadece soruna karşı değil yorumuna karşı da sorun değiiiill :P Hadi hadi en duygusuz yorumu da seç o zamaaaannn :D :D

• 2. el kutaplar okudum ama böyle şeyler düşünmedim hiç

0|1
    0|0
  • Çok okudum kütüphanelerden alıp.

0|0
    0|0
  • Başıma gelmedi sanırım , bazıları kitap kapaklarına bir özlü söz falan yazar onlar ilgimi çekerdi :)

0|1
    0|0
  • okumaya çalıştım.okurken not aldığım için zorladı beni. baktım adamın altını çizdiği yerlere odaklanıyorum.vurgu.rahatsız oldum.bıraktım.

0|1
    0|0
  • kütüphaneden aldığım bir kitaptı.. kendime ait olmayan şeyleri özenerek kullanırım. bu kitabı da o hale getirene içten içe kızdım ve bu yüzden duygu derinliğini hissetmek istemedim. sadece bazen, daha can alıcı yerlerin altını çizmemiş olması güldürdü. kitabın son sayfalarındayken öğrendim ki, bu çizikleri atan kişi hiç tanımadığım biri değilmiş. sınıf arkadaşımmış.. yüzüne karşı da sitemimi dile getirdim, içimde kalmadı. umarım bir daha böyle bir şey yapmaz..

0|1
    0|0
  • Olmadı.

0|0
    0|1
  • profil fotoğrafını hangi filmden aldın? :D: D

0|1
    0|0
  • evet okudum.

(benimkisi nasıl bir cevap?değerlendirmemi alim)

0|0
    0|0
  • çok oldu dikkat etmedim.

0|0
    0|1
  • Güzel soru :)

bi kaç kez rast geldi tanımadığım biriydi ama cizdiği yerler bana ilgi çekici gelmedi.bi de düşündüm ki kütüphaneden aldıgı kitaba neden böyle yaptı diye yapmasın yani :)

0|0
    0|0
  • evet biz kitapları her dönemeçli okuruz zaten :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Arkadaşımın ders kitabını okumuştum.. O derse girmiyordum hocası uyuttuğu için..

O ise her derse girip hocanın söylediği yerlerin altını çiziyordu..

Son gün olduğu için ancak altı çizili "önemli" yerleri okudum..

28 aldım.. (:

1|2
    0|0
  • Hiç okumadım. Ben bir kitap okuduğumda, yeni kitap kokusunu almak isterim. Gazeteyi bile ilk ben okuyayım derim. Böyle garip bir tarafım var.

0|1
    0|0
  • Okudum, Ve başka bir insanın .çizdiği kısımlarda ne düşündüğünü merak edip düşünmek ilginç ama güzel bir şey:)

0|0
    0|0
  • Evet, ikinci el kitap almayı severim. Şu an elimdeki kitap 1981 basımı. Okurken düşünmeden edemiyorum. 1980'li yıllar geliyor aklıma. Acaba ilk okuyucusu da bu günleri düşlemiş midir?. 2013 nasıl olacak diye merak etmiş midir. Ne saçma sorular, ama işte soruyor insan kendine...

0|0
    0|0
  • evet by pipo

0|0
    0|0
  • okulda kütüphanede bulmuştum ve okuduydum .D

0|0
    0|0
  • Daha önce bir çok kitap okudum öyle.

Eğer altını çizerek okusaydım, tıpkı onun gibi yapardım.

0|0
    0|0
  • Ben sadece altını çizdiği yerleri okudum evet ne hikmetse kitabın tamamını anlamış gibiydim :)

0|0
    0|0
  • çoook okudum :) kütüphane geleneği :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...